RECEPTAS TIKRIEMS VYRAMS

RTV: Svogūnai su mėsos užpilu

Receptai Vyras

RECEPTAS TIKRIEMS VYRAMS pristato: Išskirtinai vyriškas užkandis, paprastai atsidurdavęs ant stalo kartu su alaus ąsočiais ir dar stipresniais gėrimais.

Jis puikiai dera su žvėriena, bet galima, žinoma, naudoti ir bet kokią kitą mėsą – tik nelabai liesą, nes daržovės turi išsitroškinti iš jos išbėgančiuose taukuose. Į tą patį ansamblį galite įtraukti porus, šviežią baltą duoną traškia plutele, aštrų sūrį ar keptus obuolius. Kadangi šis patiekalas iš esmės yra padažas – tik su svogūnų puselėmis, – reikia kažko, kas jį paverstų visaverčiu garnyru.

Reikės: 300 g nedidelių svogūnėlių, 1 šaukšto sviesto, 1 šakelės rozmarino, 1/3 stiklinės obuolių sulčių, 1 šaukšto medaus, 1 šaukšto miltų, 3 stiklinių jautienos sultinio, brendžio, druskos, pipirų – pagal skonį.

Svogūnus nulupkite. Septynias galvas padalykite į keturias dalis, likusius palikite nepjaustytus.

Nuskinkite rozmarino lapelius ir kiek įmanoma susmulkinkite.

Užkaiskite gilią keptuvę ant vidutinės ugnies, sudėkite į ją medų, paskui – sviestą, žalumynus ir svogūnų ketvirčius. Pajudinkite, kad daržovės pasidengtų medumi iš visų pusių, ir kepkite apie 8 minutes, kol svogūnai įgaus apetitišką auksinį atspalvį. Nepamirškite visą laiką maišyti, kad nepridegtų. Kai svogūnai apskrus, palaipsniui – per kokius tris kartus – supilkite obuolių sultis: prieš įpilant naują porciją skystis turėtų šiek tiek įkaisti, antraip viskas prilips prie keptuvės dugno ir nepavyks pagaminti tiršto gardaus padažo.

Galiausiai suberkite į keptuvę miltus ir išmaišykite iki vientisos masės. Įpilkite sultinio, sumeskite nepjaustytus svogūnus ir leiskite padažui lengvai užvirti.

Virinkite periodiškai pamaišydami dar 5 minutes, o tada palikite virti tol, kol padažas, skysčiui garuojant, įgaus norimą tirštumą. Šiame etape nepamirškite vis paragauti patiekalo ir, jeigu naudojate brendį, šliukštelėti šlakelį šio gėrimo.

Patiekite pagardinę druska ir pipirais.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.