Yra būdų susidoroti su kai kuriais negalavimais ir be gydytojo pagalbos ar vaistų.

(Ne)kvaili patarimai – nekvaili rezultatai

Naudinga Sveikata

Yra būdų susidoroti su kai kuriais negalavimais ir be gydytojo pagalbos ar vaistų.

Jei skauda galvą, sukąskite pieštuką. Suspauskite žandikaulį, kiek turite jėgų. Kaip tai padės? Yra daugybė galvos skausmo rūšių, tarp jų – stresiniai skausmai. Kaip tik nuo jų ir padeda pieštukas. Kai raumenys įtempti, sukaustyti, pradeda mausti pakaušį. Jeigu sukąsite pieštuką, įsitemps jau kiti raumenys – žandikaulio ir visos organizmo jėgos bus nukreiptos būtent į juos, tad kiti kūno raumenys pamažu liausis spazmavę. Nurims ir galvos skausmas – tai įrodytas faktas!

Jei labai norisi valgyti, o iki pusryčių dar visa naktis. Jeigu laikotės griežtos dietos, o alkis kamuoja ir iki kito valgymo dar labai ilgai laukti arba tiesiog reikia pabadauti prieš kokią nors medicininę procedūrą – yra būdas apgauti skrandį.

Prieikite prie šaldytuvo. Bet ne tam, kad atsipjautumėte dešros. Atidarykite šaldiklį, pasiimkite gabalėlį ledo ir sukramtykite. Kaip tai padės? Pirmiausia, jūs iš tiesų apgausite organizmą: jei jau ką nors įsidėjote į burną, vadinasi, smegenims bus duotas signalas, kad gavote maisto. Kol organizmas aiškinsis, ar tai tiesa, praeis nemažai laiko. Antra, ledo gabalas burnoje sumažins temperatūrą ir blokuos skonio receptorius. Taigi organizmas mes visas pajėgas, kad atkurtų normalią temperatūrą, ir vėl ne alkis bus galvoje. Galiausiai, kaip minėta, kai kramtysite ledą, žandikaulio raumenys pasiųs smegenims signalą, kad jie dirba, tai yra smulkina maistą. Ir smegenys duos alkiui signalą trauktis.

Vis dėlto atsargiai praktikuokite šį pratimą, kad paskui nereikėtų laikytis priverstinės dietos dėl skaudamos gerklės.

Jei kamuoja nemiga, pūskite muilo burbulus. Žmonėms, kuriems sunkiai sekasi užmigti, patariama namuose turėti buteliuką skysčio burbulams pūsti ir praktikuoti šį malonų užsiėmimą prieš pat atsigulant. Kaip tai padės? Kad išpūstum muilo burbulą, pirmiausia reikia giliai įkvėpti, tuomet sklandžiai, bet energingai iškvėpti. Ir tai kartoti daugelį kartų: giliai įkvėpti – iškvėpti, įkvėpti – iškvėpti… Taip organizmas gauna daug deguonies, o anglies dvideginio kiekis smarkai sumažėja. Netekus anglies dioksido, galvos smegenų kraujagyslės susitraukia ir mus ima lenkti miegas. Plaučių hiperventiliacija ir smegenų kraujagyslių susiaurėjimas sukelia mieguistumą – tai mediciniškai įrodytas faktas. Beje, analogišką rezultatą galima pasiekti ir pučiant oro balionus, bet šis procesas reikalauja daugiau jėgų ir įtampos, o tai prieš miegą tikrai nereikalinga.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.