Katės dažnai yra vadinamos namų daktarėmis. Šiuos gyvūnus auginantys žmonės nepaliauja pasakoti, kaip, jiems sunegalavus, augintinės žūtbūt stengiasi prisiglausti ar dar geriau – visu kūnu užgulti skaudamą vietą.

Murkiantis vaistas namuose. Kaip gydo katės

Augintinis Sveikata

Katės dažnai yra vadinamos namų daktarėmis. Šiuos gyvūnus auginantys žmonės nepaliauja pasakoti, kaip, jiems sunegalavus, augintinės žūtbūt stengiasi prisiglausti ar dar geriau – visu kūnu užgulti skaudamą vietą.

Kartais katės taip praguli po kelias valandas nepajudindamos nė ūso, kol šeimininkas ar šeimininkė pasijunta geriau ir skausmas pasitraukia. Bet ar tikrai katės sugeba gydyti negalavimus, ar tai tik mitas?

Gydo ne tik nervus, bet ir širdį

Gerontologai – specialistai, tiriantys žmogaus organizmo senėjimo priežastis bei mechanizmus, – neseniai nustatė, jog kačių šeimininkai gyvena vidutiniškai 10,3 metų ilgiau nei žmonės, nesidalijantys savo namais su ūsuotėmis. Be to, kaip rodo statistika, kačių mylėtojai į gydytojus kreipiasi penkiskart rečiau negu kiti žmonės. O atlikus medicininę apžiūrą paaiškėja, jog „katininkų“ ne tik žemesnis kraujospūdis, bet ir mažesnis blogojo cholesterolio kiekis kraujyje.
Yra net konkrečių negalavimų, kuriuos katės iš tikrųjų padeda gydyti.
Katės nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Ekspertų nuomone, katės gali padėti savo šeimininkams išvengti širdies smūgio ar hipertoninės krizės. Vos pajutusios, kad jų žmogus sudirgęs, įsitempęs, išgyvena stiprų stresą, katės pradeda aktyviai meilintis taip išprovokuodamos šeimininką priverstinei „profilaktikai“: pakanka kelias minutes paglostyti katę, ir pulsas bei arterinis kraujospūdis vėl tampa normalūs. Jokios mistikos čia nėra – grynas mokslas: glostant katės kailiuką neutralizuojamas statinis elektros krūvis, taigi ir įtampa, dėl kurios, kaip žinoma, kyla kraujagyslių spazmai ir pradeda šokinėti kraujospūdis.
Taip pat moksliškai yra patvirtinta, kad katė miokardo infarktą ar insultą patyrusio žmogaus namuose gerokai sumažina pakartotinio smūgio riziką. Įdomiausia, jog taip mus veikia praktiškai visos katės, nepriklausomai nuo veislės.
Katės nuo virškinimo trakto ir šlapimo bei reprodukcinės sistemos ligų. Kai turima bėdų dėl kurios nors iš išvardytų sričių, geriausiai padeda trumpakailės arba išvis bekailės katės – sfinksai, abisinai, koratai, Siamo, Egipto Mau, Tonkinese ir panašių veislių katės.

Katės nuo nervų sistemos ligų. Čia jau pravers ilgakailės katės – Sibiro, Angoros, persų, Birmos, norvegų miškinės. Šių veislių murklės padeda šeimininkams išsivaduoti nuo streso – neatsiejamo nervinės įtampos palydovo, taip pat sklaido nuovargį bei depresiją, padeda pamiršti dirglumą, slopina migreninius galvos skausmus ir gydo nemigą.
Katės nuo imuniteto problemų ir ne tik. Gyvūnų terapija užsiimantys medikai tvirtina, jog katės turi visą rinkinį unikalių savybių, idealiai tinkančių „sveikatinančiam“ bendravimui su žmogumi. Ir vienas svarbiausių jų yra murkimas, būdingas tik kačių šeimai.
Tam, kad imuninė sistema sustiprėtų, pakanka kiekvieną dieną tiesiog klausytis katės murkimo. Bet tai dar toli gražu ne viskas. Šio garso dažnis svyruoja nuo 20 iki 140 hercų, taigi atitinka vibracijas, visiškai oficialiai naudojamas medicinoje daugybei ligų, o taip pat uždegimams, tinimams, žaizdoms, trūkusioms sausgyslėms, raumenims, lūžusiems kaulams gydyti (murkimas 25 ir 50 hercų dažniu geriausiai stiprina kaulus, tačiau neblogai veikia ir 100 bei 200 hercų dažnis). Įrodyta, kad kačių murkimas palengvina dispnėjos, arba dusulio, pasunkėjusio kvėpavimo simptomus.
Vokietijoje, Suomijoje, Švedijoje senelių namuose ar reabilitacijos centruose nenuostabu pamatyti keturkojį „darbuotoją“ – specialiai išmokytos katės iš tiesų padeda pacientams sveikti po traumų ir operacijų.
Taip pat murkimas veikia malonumo centrus mūsų smegenyse ir skatina geros nuotaikos hormono serotonino išsiskyrimą. Šis keistas garsas ne tik it ranka nuima stresą, bet ir stimuliuoja nervų sistemą, kraujagyslių tonusą.

Gyvoji akupunktūra

Specialistų teigimu, bendravimas su kate gali pakeisti daugelį gydomųjų procedūrų. Pavyzdžiui, jeigu murklė įsitaiso ant jūsų ir išleidžia nagučius, tai ne šiaip žaidimas – taip dirginamos refleksogeninės kūno zonos, panašiai kaip per akupunktūros seansą.
Liaudies medicinos žinovai praktikavo šį gydymo katėmis būdą dar gilioje senovėje, gerokai iki atsirandant akupunktūros kabinetams.
Persų veislės katės, teigiama, itin veiksmingai palengvina sąnarių skausmus, slopina osteochondrozės simptomus.
Tvirtinama, kad net katės spalva yra svarbi – nuo jos esą tiesiogiai priklauso žmogaus organizmui daromas poveikis. Pagal tai juodos katės geba perimti iš šeimininko didžiausią kiekį neigiamos energijos. Rudės – priešingai, energiją atiduoda. Ir, suprantama, tik teigiamą. Šviesiai rusvos, kremo spalvos ūsuotės suaktyvina žmogaus energinį potencialą, pilkai mėlynos atvirkščiai – ramina. Na, o baltos katės yra universalios ir gali „gydyti“ absoliučiai visus negalavimus.

Jos jaučia mūsų skausmą

Jeigu jau turite augintinę, specialistai pataria kurį laiką ją stebėti – pagal gyvūno elgesį galima kuo puikiausiai atlikti savo organizmo diagnostiką.
Pavyzdžiui, jeigu katė vis taikosi atsigulti jums prie galvos, nemenka tikimybė, kad jus kamuoja hipertonija ir esate linkę į migrenas. Katė labiausiai mėgsta susirangyti jums ant kairiosios mentės arba peties? Dėl viso pikto pasitikrinkite širdį.
Jei katė vis bando atsigulti ant jūsų juosmens, gali būti, jog ne viskas gerai su inkstais. Na, o jei murklė primygtinai gulasi jums ant kojų, tai arba turite bėdų dėl per žemo kraujospūdžio, arba dažnai sergate peršalimo ligomis.

Kaip priversti katę tapti gydytoja, kai jums to reikia? Kai kurie specialistai pataria tiesiog paimti gyvūną ir paguldyti ant skaudamos vietos. Bet visi, nors kartą turėję ūsuotą augintinę, žino, jog katės – nepriklausomos būtybės, nepakenčiančios jokios prievartos. Taigi nėra kitos išeities, kaip tik pasikliauti jų pačių geranoriškumu, meile ir tikrai neprilygstama nuojauta. Juk ne veltui katės laikomos stipriausiai jaučiančiais gyvūnais: hipotalamas, arba pagumburis, – už emocijas atsakinga galvos smegenų dalis – kačių nepaprastai išsivysčiusi. Spėjama, kad dėl to jos puikiausiai jaučia net menkiausią šeimininko nuotaikos ar savijautos pasikeitimą.
Bet atminkite: katė niekada netaps gydytoja, jeigu judviejų nesies ypatingas ryšys. Dažnai pasitaiko, kad iš visos šeimos katė pripažįsta tik vieną žmogų, taigi tik jį ir „gydo“. Kitiems namiškiams gyvūnas gali būti visiškai abejingas. Šerti katę, vilioti skanėstais, rūpintis ja siekiant pelnyti palankumą paprastai bergždžias reikalas – tokią priežiūrą šie gyvūnai priima kaip savaime suprantamą dalyką. Tam, kad sulauktumėte iš katės „grįžtamojo ryšio“, turite būti susiję energiniu lygmeniu: jūsų turite jausti katę, katė – jus. Jei taip nenutinka, ką gi… Galbūt jūs tiesiog dar nesutikote SAVO katės.

     Katės – vyriškas gyvūnas?!

Škotijos Edinburgo universiteto mokslininkai paskelbė nustatę ryšį tarp žmogaus sveikatos būklės ir to, ar laiko jis namuose gyvūnų. Tyrime dalyvavo daugiau kaip 10 000 savanorių nuo 40 iki 85 metų.
Tikrais čempionais pagal gydomąjį poveikį žmogaus organizmui tapo katės. Jų šeimininkai vidutiniškai 18–20 procentų rečiau patirdavo infarktus ir insultus nei augintinių išvis neturintys žmonės, ir 10 procentų rečiau nei šunų savininkai.
Ir dar: ekspertai tvirtina, jog laikyti kates ypač naudinga vyrams, nes tos pailgina jų gyvenimą.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *