Renkantis kambarinius augalus reikia gerai išsiaiškinti, ar jie nesukelia alergijos.

Kokie kambariniai augalai sukelia alergiją

Gėlės ir augalai Sveikata

Renkantis kambarinius augalus reikia gerai išsiaiškinti, ar jie nesukelia alergijos.

Dažniausiai didžiausią pavojų kelia patys gražiausi augalai. Įvairias alergines reakcijas, tokias kaip sloga, kosulys, ašarojimas, sukelia eteriniai aliejai, žiedadulkės ir sporos. O kai kurie augalai gali net nudeginti odą.
Pelargonijos. Šių gėlių kvapas savotiškas – kai kuriems patinka, o kitus erzina. Kad ir kaip būtų, pelargonijos aromatas padeda atsipalaiduoti, gerina nuotaiką, mažina depresiją, dezinfekuoja orą, teigiamai veikia širdį. Tačiau jų eterinis aliejus gali sukelti ir stiprias alergines reakcijas.
Azalijos. Azalijų žiedai skleidžia stiprų ir ilgai išsilaikantį aromatą. Dėl jo gali įsiskausti galva, o oda pasidengti dėmėmis.
Oleandrai. Pražydus oleandrui patalpos taip pat prisipildo stipraus aromato. Kai kuriems žmonėms dėl jo padažnėja širdies ritmas, ima skaudėti galvą, o kitiems atsiranda dusulys.
Euchariai. Šio augalo žydėjimo metu išskiriami eteriniai aliejai yra vieni stipriausių alergenų, taigi jautriems šiam augalui žmonėms jo vengti ypač reikia.
Kartuolės. Nors kartuolė laikoma vaistiniu augalu, jos žieduose gausu nuodingų alkaloidų. Dėl to jų nerekomenduojama auginti uždarose patalpose.
Difenbachijos. Pavojų kelia šio augalo sultys – jos gali smarkiai sudirginti odą ir giliai apdeginti. Tokiomis savybėmis pasižymi visi aroninių šeimos augalai, tokie kaip alokazijos, filodendrai, aglaonemos ir kiti. Analogines reakcijas sukelia karpažolinių šeimos augalai: karpažolės, variuočiai, krotonmedžiai.
O Benjamino fikusas per savo poras išskiria pieningų sulčių daleles. Pavojingi ir kai kurie kiti fikusai bei citrinmedžiai. Prie jų prisilietus oda nesudirgsta, bet padidėja jautrumas šviesai – net neilgai pabuvus saulėje oda greitai nudega.
Ciklamenai. Šio augalo sultys gali nudeginti gleivinę. Jų nerekomenduojama laikyti vaikų kambariuose ir mažyliams lengvai pasiekiamose vietose.
Paparčiai. Visi paparčiai yra stiprūs alergenai. Jų dauginimosi metu sporos išsilaksto toli aplink augalą. Patekusios į kvėpavimo takus jos apsunkina kvėpavimą ir gali sukelti gana sunkų dusulį.
Kalankės. Kalankės, šilokai, storlapiai – puikūs vaistiniai augalai, pasižymintys žaizdas gydančiu poveikiu. Tačiau ne visi juos toleruoja – naudojant išoriškai augalai gali sukelti alergines reakcijas, geriant – paburksta bronchai.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

1 thought on “Kokie kambariniai augalai sukelia alergiją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.