Saulės atokaitoje pradėjus tirpti sniegui pasirodo pirmosios pavasario gėlės – snieguolės, vėliau žiedus išskleidžia krokai, žydrės, paskui pražysta narcizai, tulpės ir kiti svogūniniai augalai.

Pavasarinis gėlių tręšimas

Gėlės ir augalai Sodas

Saulės atokaitoje pradėjus tirpti sniegui pasirodo pirmosios pavasario gėlės – snieguolės, vėliau žiedus išskleidžia krokai, žydrės, paskui pražysta narcizai, tulpės ir kiti svogūniniai augalai.

Apie juos surinkite sudžiūvusias liekanas, išpurenkite žemę. Patikrinkite, ar prie gėlių nesusitelkė daug vandens, prireikus iškaskite griovelius ir jį nuleiskite. Kai pradžius, svogūnines gėles mulčiuokite. Jeigu kaip mulčią naudosite kompostą, ir „pamaitinsite“ augalus, ir apsaugosite nuo pavasarinio atšalimo.

Ir svogūnines, ir kitas daugiametes gėles pavasarį patręškite. Kai krokų lapai pasiekia maksimalų ilgį, augalus tręškite trąšomis, turinčiomis vienodą kiekį kalio ir fosforo. Trąšų norma neturi būti didesnė nei 40 gramų į vieną kvadratinį metrą. Kai tik pasirodo pirmieji ūgliai, hiacintus pradėkite tręšti karbamidu ir nitrofoska – du valgomieji šaukštai 1 kv. m. Susiformavus pumpurams, hiacintus antrą kartą „pamaitinkite“ skystomis trąšomis – 10 litrų vandens ištirpinkite po 5 gramus karbamido, superfosfato ir kalio sulfato.

Įvairia spalvų gama džiugina daugiametės pavasarinės raktažolės. Jas silpnu kompleksinių trąšų tirpalu pradėkite tręšti tik tada, kai sukraus pumpurus. Jeigu paskubėsite, gali atsitikti taip, kad augalas suvešės, bet nežydės. Raktažoles tręškite kas dvi savaites visą jų žydėjimo laiką.

Snieguolėms, žydrėms, krokams, raktažolėms, hiacintams, augantiems skurdžioje dirvoje, trūksta mineralinių medžiagų. Čia gali pagelbėti karbamidas, kvadratiniam metrui jo reikia 15 gramų. Kad augalai nenudegtų, juos tręškite tik palaistę.

Tulpės ir narcizai, negavę kompleksinių trąšų, blogiau vystosi. Bet tai pastebėti galite tik antraisiais jų augimo metais, nes augalų vegetacija „pasirūpina“ jų svogūnėliai. Trūkstant maistingųjų medžiagų pirmaisiais metais, jie būna silpni ir kitą sezoną augalai menkiau žydi arba nepajėgia žydėti. Tulpes pavasarį patręškite sausomis mineralinėmis trąšomis – į vieną kvadratinį metrą purios ir drėgnos dirvos jų berkite 30 g.

Narcizams reikia azoto ir kalio trąšų. Anksti pavasarį, kai tik pasirodo daigeliai, juos patręškite nitroamofoska (1 kv. m ne daugiau kaip 30 g) arba skystomis kompleksinėmis trąšomis (vieną valgomąjį šaukštą ištirpinkite kibire (10 l) vandens). Pasirodžius pumpurams narcizus patręškite azoto ir kalio trąšomis – 50 g berkite į 1 kv. m. Paskutinį kartą tręškite, kai augalas peržydi. Tada jį „pamaitinkite“ kalio (1 kv. m – 20 g) ir fosforo (1 kv. m – 40 g) trąšomis.

Augalų nepertręškite, nes tada jie greitai šoktelės į viršų, bet bus silpni, labiau pažeidžiami ligų ir kenkėjų. Svogūninės gėlės nemėgsta organinių trąšų, todėl, jei rudenį planuojate sodinti jų svogūnėlius, dirvą organinėmis trąšomis turėjote būti patręšę prieš dvejus metus.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *