Nuodai mūsų maiste

Mokslas Sveikata

Visą gyvenimą žmogus išbando įvairius produktus, tarp kurių dažnai būna ir labai nesveikų.

Greitasis maistas laikomas labiausiai kenkiančiu organizmui – moksliškai įrodyta, kad jis ne tik lemia nutukimą ir širdies sutrikimus, bet ir veikia smegenis bei gali išprovokuoti demencijos vystymąsi. Tačiau net įprastos ir sveikomis laikomos bulvės ar vyšnios gali būti pavojingos – jose gali būti mirtinų nuodų.

Kodėl negalima valgyti pažaliavusių bulvių

Pati bulvė nėra pavojinga, tačiau jei ant jos paviršiaus atsiranda žalių dėmių, tai yra priežastis būti atsargiems. Toks žievelės atspalvis rodo, kad bulvė ilgą laiką buvo saulėje ir joje atsirado nuodingo solanino. Jam patekus į organizmą, įvyksta sunkus apsinuodijimas, labai pablogėja savijauta, kankina haliucinacijos. Laimė, šie nuodai yra kartaus skonio, todėl vargu ar kas nors norės valgyti užnuodytas bulves.

Bulvėse esančio solanino galima atsikratyti tik kaitinant iki 250 laipsnių Celsijaus. Tai reiškia, kad virimas ir kepimas niekaip nepadės – pažeistas vietas reikia nupjauti. O jei nukentėjo dauguma bulvių, geriau jas išmesti.

Įdomus faktas: solanino taip pat yra pomidorų stiebuose ir lapuose. Atsitiktinai nurijus šių dalių, gali prasidėti galvos skausmas, sutrikti virškinimas ir kilti dar rimtesnių sveikatos problemų.

Kodėl negalima valgyti vyšnių kauliukų

Kiekvieną vyšnios kauliuką reikia išspjauti, nes jose yra amigdalino. Prarijus ši medžiaga į organizmą išskiria cianidą – mirtinai pavojingą medžiagą. Jei žmogus netyčia praryja kelis kaulus, nieko blogo neturėtų nutikti. Tačiau didėjant dozei, tikrai pradės ryškėti apsinuodijimo simptomai – pirmiausia padidės kraujospūdis ir atsiras galvos svaigimas, o vėliau gali prasidėti traukuliai.

Kodėl negalima valgyti obuolių sėklų

Obuolių žievelė ir minkštimas yra labai naudingi – juose yra vitaminų, taip pat mineralų, tokių kaip magnis, fosforas, jodas, geležis ir kt. Šių medžiagų derinys suteikia jėgų, gerina nuotaiką, stimuliuoja smegenis ir pan. Kai kurie žmonės taip mėgsta obuolius, kad yra pasirengę kramtyti jų sėklas, tačiau to niekada nereikėtų daryti. Obuolių sėklose yra vandenilio cianido rūgšties, kuri organizme virsta mums jau pažįstamu cianidu. Mokslininkų teigimu, jei organizmas nusilpęs, apsinuodyti galima sukramčius net vieną obuolio sėklytę.

Pupelių nauda ir pavojus

Pupelės labai naudingos, nes jose yra 25 proc. baltymų, kurių virškinamumas siekia 70–80 proc. Be mitybos, pupelėse yra rūgščių, kurios gali normalizuoti gliukozės kiekį kraujyje ir sumažinti riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Tačiau bet kokiose pupelėse yra ir fitohemagliutinino, kuris padidina ląstelių membranų pralaidumą. Šioje būsenoje kenksmingos medžiagos gali lengviau patekti į ląsteles. Pavyzdžiui, jei žmogus valgys pupeles, o paskui vaikščios mieste kvėpuodamas užterštu oru, į jo organizmą pateks daugiau kenksmingų medžiagų.

Kad fitohemagliutininas nesusilpnintų organizmo, pupelės turi būti visiškai paruoštos – esant aukštai temperatūrai, medžiaga sunaikinama. Be to, pupeles prieš naudojimą galima pamirkyti vandenyje ir nusausinti – efektas būna toks pat..

Kodėl grybai pavojingi?

Visi puikiai žinome, kad musmirės yra nuodingos ir jų geriau net neliesti. Tačiau net tokie valgomieji grybai, kaip baravykai, kazlėkai ar kiti, gali pakenkti sveikatai. Jei jie seni ar sukirmiję, juose susidarė toksinės medžiagos – tai grybuose esančių baltymų skilimo produktai. Kai kuriais atvejais valgomieji grybai, kaip pilkoji meškutė, gali būti pavojingi, nes jie prisigėrė kenksmingų medžiagų, kurios randamos dirvoje rinkimo vietoje. Tad prie kelių ar gamyklų augančių grybų geriau nerinkti.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *