Ruošiatės kelionėn? Būtinai pasitikrinkite – galbūt dar ne viską žinojote apie valstybę, kurios keliais teks vairuoti.

Kelių eismo taisyklės: nuo geležinės logikos iki absurdo

Automobilis Įvairenybės

Ruošiatės kelionėn? Būtinai pasitikrinkite – galbūt dar ne viską žinojote apie valstybę, kurios keliais teks vairuoti.

Prancūzija: alkoholio matuoklis

Reikia pripažinti, kad vynuogynų šalis praktikuoja labai blaivų požiūrį į vairavimo išgėrus kontrolę. Kiekvienas vairuotojas privalo daiktinėje vežiotis alkoholio matuoklį. Kad kiekvieną sykį po pietų su vyno taure galėtų savarankiškai įvertinti savo gebėjimą valdyti transporto priemonę. Kas neturi tokio matuoklio ir įkliūva, moka 11 eurų baudą. Ta pati taisyklė galioja ir motociklininkams.

Leidžiamas alkoholio kiekis vairuojančiojo kraujyje Prancūzijoje, kaip ir daugelyje kitų Europos valstybių, – 0,5 promilės.

JAE: kupranugaris svarbesnis

Jungtiniuose Arabų Emyratuose kupranugariai turi teisę judėti bet kuria išskirta greitkelio juosta. Tą reikia ne šiaip turėti omenyje, bet ir užleisti gyvūnams kelią, jeigu pareikalauja aplinkybės.

Japonija: su kuo važiuoji, už tuos ir atsakai

Šioje šalyje blaivus keleivis atsako už girtą vairuotoją. Net prieš lipdami į taksi piliečiai privalo kažkokiu būdu įsitikinti taksisto blaivumu, antraip neturėtų nė kojos kelti į jo automobilio saloną.

Tarp kitko, aptaškę praeivį balos vandeniu Japonijoje taip pat nusižengsite kelių eismo taisyklėms ir jums tai kainuos 6 tūkst. jenų.

Suomija: mokestis už radiją

Vietos taksistai turi susimokėti 30 eurų komisinių per metus už teisę įjungti savo keleiviams radiją. Reikia pripažinti, logikos tokia tvarka turi – sudarydamas galimybę klausytis muzikos, vairuotojas teikia keleiviams papildomą paslaugą. Todėl ekonominės klasės pavėžėjimo paslaugas teikiančiuose automobiliuose Suomijoje dažniausiai spengia tyla.

Italija: įvažiuoti leidžiama ne visiems

Šioje šalyje kelių eismo taisyklių sistema turbūt viena painiausių pasaulyje. Užteks paminėti vien tai, kad Italijoje galioja toks ZTL– „zona traffico limitato“, arba riboto eismo zonos įstatymas. Teoriškai jį turėtų įkūnyti paprasčiausias kelio ženklas, draudžiantis važiuoti. Bet tikrovėje tai be perstojo valdžios pildomas draudimų įvažiuoti į konkrečią gatvę ar teritoriją rinkinys, privalomas visiems automobilininkams. Nors Italijoje yra tokių vietovių, kur įvažiuoti į ZTL zoną draudžiama tik konkretiems vietos gyventojams. Bet iš anksto sužinoti kuriems nėra jokių galimybių – esate ar ne juodajame sąraše, paaiškėja tik po to, kai gaunate pranešimą apie jums skirtą baudą. O tos, beje, svyruoja nuo 50 iki 100 eurų.

Riboto eismo zonos dydis gali keistis netgi priklausomai nuo paros meto. Todėl geriau jau išvis važiuotiems nekišti nosies į miestų istorinį centrą, ypač Romoje, Florencijoje ir Milane.

Meksika: barzda ir makiažas

Bandymai nusiskusti prie vairo vyrams Meksikoje gali baigtis rimta pinigine bauda. Gali būti, dėl to, kad šalies moterys nesijaustų diskriminuojamos – juk joms kelių eismo taisyklės draudžia dažytis sėdint automobilio vairuotojo krėsle.

Saudo Arabija: kelias tik tikratikiams

Iki 2018 metų birželio tai buvo vienintelė valstybė pasaulyje, draudusi moterims vairuoti automobilį. Tačiau panašių kelių eismo taisyklių apribojimų šiame griežtai patriarchaliniame krašte visada buvo gerokai daugiau. Tarkime, visi žinome, kad šventąjį miestą Meką lankyti gali tik musulmonai. Užtat ne visiems žinoma, jog stambia magistrale, siejančia Meką su sostine Rijadu, važiuoti leidžiama irgi tik išpažįstantiesiems islamą.

JAV: bikinis ir gorila

Jungtinėse Amerikos Valstijose apstu smulkių, dar iš senų laikų atkeliavusių vietinės reikšmės įstatymų, mūsų dienomis ne tik nebetekusių prasmės, bet ir tapusių absurdiškais. Taip, jei tikėsime šaltiniais, Kentukio valstijoje moteris turi teisę vairuoti automobilį vilkėdama bikinį tik vienu atveju – jeigu kartu transporto priemonėje gabena ginklą savigynai arba ją lydi du policijos pareigūnai.

Masačusetso valstijoje galioja atskira eismo taisyklė vairuotojams, namuose laikantiems gorilas. Jeigu šie mėgsta keliauti su savo augintinėmis automobiliu, privalo pasodinti primatą greta į keleivio krėslą ir prisegti saugos diržu. Gorilos vežimas ant užpakalinės sėdynės gali atsieiti kelis šimtus dolerių, be to, šeimininkas rizikuoja prarasti patį augintinį, nes policijos pareigūnai įpareigoti gyvūną konfiskuoti ir perduoti globos organizacijoms.

Kas sugalvojo šią kelių eismo taisyklę, niekas dabar jau nebepasakys, tačiau faktas, jog Alabamos valstijoje negalima vairuoti automobilio užrištomis akimis.

Kanada: rogės su varpeliais

Kai kam tai pasirodys romantiška, kitiems – keista, bet, matyt, labai daug Ontarijo provincijoje gyvenančių kanadiečių per Kalėdas pramogauja važinėdami arkliais kinkytomis atviromis rogėmis po greitkelius. Galiojančios kelių eismo taisyklės numato vietą ir tokiems eismo dalyviams – tegul važinėjasi į sveikatą. Svarbu, kad ant rogių kabėtų ne mažiau kaip du varpeliai.

Kipras: gerti negalima – nieko!

Draudimo vairuoti apsvaigus nuo alkoholio prasmė akivaizdi, tačiau Kipre prie vairo negalima gerti net vandens, taip pat negalima valgyti.

Šveicarija: sekmadienis – poilsio diena

Dėl to čia plauti automobilių sekmadieniais negalima. Savo patogų gyvenimo būdą branginantys šveicarai nenori užtarnauto poilsio dienomis kęsti automobilių plovyklų skleidžiamo triukšmo.

Vokietija: sustoti neapsimoka

Leisdamiesi į kelionę visame pasaulyje garsiais Vokietijos greitkeliais iš anksto įsitikinkite, jog bake turite pakankamai degalų. Sustoti be ypatingo reikalo greitkelyje draudžiama, o sustojimas dėl techninio nebegalėjimo toliau važiuoti – tarkime, pasibaigus minėtiems degalams – irgi priskiriamas kategorijai „be ypatingo reikalo“.

Džiugina tai, jog ilgam automobilių knibždančiame greitkelyje vis tiek neįstrigtumėte: pasiskambinus į specialią tarnybą, jums būtų atvežta benzino. Tačiau susimokėti baudą vis tiek tektų.

Ispanija: nepamirškite akinių

Jeigu nešiojate akinius su dioptrijomis, privalote atsarginius vežiotis automobilyje – dėl savo pačių ir kitų eismo dalyvių saugumo.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.