Yra produktų, padedančių išvengti infarkto ir kitų širdies ligų.

Tryliktukas širdžiai

Sveikata

Yra produktų, padedančių išvengti infarkto ir kitų širdies ligų.

Faktą, kad pasaulį drebina širdies kraujagyslių ligų epidemija, medikai sieja su šiuolaikiniu gyvenimo būdu. Mes vis mažiau laiko praleidžiame gryname ore, daugiau nervinamės ir dažniau laikomės dietų.

Kaip tik jų – ir ypač griežtų – mitybos specialistai ir rekomenduoja atsisakyti, jeigu norite išsaugoti sveiką širdį. Dar gydytojas Karlas Faiferis, amerikietis medikas, laikomas gydymo maistu idėjos pradininku, teigė, kad taisyklinga mityba gali padėti įveikti daugelį lėtinių ligų.

Širdies sveikatai palaikyti reikia, jog mūsų racionas būtų visavertis, kad jame būtų trylika medžiagų:

Omega-3 polinesočiųjų riebiųjų rūgščių, stiprinančių širdį. Jų esama aliejuje, riebioje žuvyje, riešutuose ir sėklose.

Magnio, būtino raumenims, taip pat ir širdies, atpalaiduoti. Jo gausu riešutuose, sėklose, žalumynuose, raudonuosiuose lęšiuose.

Koenzimo Q10, padedančio ląstelėms gaminti energiją, su selenu, cinku, vitaminu C ir E – jie saugo arterijas nuo pažeidimų. Visko rasite mėsoje, kiaušiniuose, žuvyje.

Vitamino D, 40 procentų sumažinančio riziką susirgti ir 81 procentu riziką mirti nuo širdies nepakankamumo. Jį mūsų organizmas gamina veikiamas saulės spindulių, tačiau nedideliais kiekiais vitamino D yra žuvyje (ypač kepenyse), kai kuriuose grybuose, kiaušiniuose.

Cinko, stiprinančio kraujagysles ir jas saugančio. Šio mikroelemento esama moliūgų ir kitose sėklose, riešutuose, moliuskuose.

Vitamino C – galingo antioksidanto. Kartu su selenu, cinku, vitaminu E ir koenzimu Q10 jis saugo arterijas nuo pažeidimų, mažina cholesterolio kiekį kraujyje. Vitamino C rasite šviežiuose vaisiuose, uogose, petražolėse, raudonuosiuose svogūnuose.

Vitamino E, mažinančio „blogojo“ cholesterolio kiekį kraujyje. Su selenu, cinku, vitaminu C ir koenzimu Q10 jis apsaugo arterijas nuo pažeidimų. Vitamino E esama avokaduose, riešutuose, sėklose.

Seleno, mažinančio širdies nepakankamumo riziką. Su cinku, vitaminais C ir E, koenzimu Q10 jis taip pat saugo arterijas. Gausu bra- zilinių bertoletijų riešutuose, jūržolėse.

Probiotikų, skatinančių geresnį sveikatai naudingų medžiagų pasisavinimą, stiprinančių imunitetą. Jų rasite rūgusio pieno produktuose, tokiuose, kaip jogurtas, kefyras, kai kurių rūšių sūriai.

Alicino – natūralaus antibiotiko, susidarančio mechaniškai ardant česnako ląsteles (ir lemiančio specifinį kvapą). Jis pasižymi baktericidiniu ir fungicidiniu poveikiu, gerina kraujotaką, normalizuoja arterinį kraujo spaudimą.

Likopino, gerinančio kraujagyslių elastingumą, saugančio nuo širdies ligų ir vėžio. Būtent jis lemia kai kurių daržovių ir vaisių spalvą (pavyzdžiui, pomidorų, paprikų, papajų, gvajavų, arbūzų).

L-arginino, mažinančio kraujospūdį. Jo yra pupose, riešutuose (ypač daug migdoluose ir graikiniuose riešutuose), kviečiuose, šaltų- jų vandenų žuvyse (tunuose, skumbrėse, lašišose).

L-taurino, stiprinančio arterijas ir širdį. Tad valgykite raudoną mėsą, kiaušinius, jūros gėrybes.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *