Karališkieji asmenys turi ne tik vienus aukščiausių socialinių statusų pasaulyje, bet ir nesuskaičiuojamus turtus.

Titulai ir turtai

Įvairenybės

Karališkieji asmenys turi ne tik vienus aukščiausių socialinių statusų pasaulyje, bet ir nesuskaičiuojamus turtus.

Pasiutęs lovelasas

Turėdami banko sąskaitose nuo šimtų milijonų iki dešimčių milijardų, Didžiosios Britanijos, Europos, Vidurinių Rytų ir kitų šalių karaliai yra vieni turtingiausių žmonių pasaulyje.

Bet kam gi atitenka turtingiausiojo karūna?

Manoma, kad turtingiausias karališkasis asmuo pasaulyje yra karalius Maha Vačiralongkornas. Jo turtas siekia 30 mlrd. dolerių. Tačiau, neoficialiais duomenis, grynoji jo turto vertė gali siekti ir 59 mlrd. dolerių.

Maha Vačiralongkornas, arba Rama X – Tailando karalius nuo 2016 m. Jis yra vienintelis karaliaus Bhūmibolo Aduljatedžo ir karalienės Sirikit sūnus. 1972 m. 20-mečiam princui tėvas suteikė karūnuotojo princo titulą.

Karaliaus turtas išties astronominis, tačiau pastaruoju metu žmonės daugiau dėmesio skyrė ne jo piniginei, o asmeniniam gyvenimui.

Į spaudos puslapius Tailando karalius pateko po to, kai išsinuomojo per trisdešimt viešbučio kambarių Vokietijoje, kad per koronaviruso pandemiją galėtų izoliuotis su savo dvidešimčia moterų ir tarnų haremu.

Turtingiausias pasaulio monarchas, ko gero, į istoriją pateks ne tik dėl savo turtų, bet ir dėl savo meilės reikalų – savo meilužę jis sugalvojo paskelbti antrąja šalies karaliene, tik viskas įvyko lyg intriguojančioje muilo operoje – tam sutrukdė sugrįžusi „dingusi“ žmona.

68 metų karalius savo mylimąją Sininat Vončvajirapakdi karūnavo per jos 36-ąjį gimtadienį. Visai neseniai internete pasirodė daugiau nei tūkstantis „itin atvirų“ karaliaus meilužės nuotraukų. Derančiais šviesiai mėlynais kostiumais vilkinti pora buvo užfiksuota per budistinę ceremoniją Bankoke. Tada visi pradėjo spėlioti, kur dingo karaliaus sutuoktinė, 42 metų karalienė Sutida. Paskutinį kartą ji buvo matyta praėjusių metų gruodžio 28 dieną.

Monarcho meilužei taip pat buvo patikėtos ir kelios viešos karališkos pareigos ir vaidmenys, o tai sukėlė dar vieną apkalbų laviną. Ir tada įvyko tai, ko niekas nesitikėjo, – buvusi skrydžių palydovė Sutida pirmą kartą po pauzės pasirodė viešumoje kartu su vyru, už kurio ištekėjo 2019 metais.

Neseniai naujoji karalienė Sininat atsidūrė nuogybių skandalo epicentre. Nuo 2012 iki 2014 metų buvo padarytos 1443 atviros karaliaus mylimosios nuotraukos. Kai kurios jų itin pikantiškos. Be to, ji keliems mėnesiams buvo dingusi iš visuomenės akiračio, iš jos dėl „neištikimybės“ ir konkurencijos su tikrąja karaliaus žmona Sutida buvo atimti titulai.

Tailando karališkieji rūmai tvirtina, kad ji buvo nubausta už norą „prilygti pačiai karalienei“. Nepaisant to, vėliau Sininat visus jai priklausiusius titulus atgavo. Kol kas oficialaus patvirtinimo, kad Sininat suteiktas karalienės titulas, nėra. Informacija apie Tailando monarchiją griežtai saugoma įstatymų, o tai reiškia, kad bet kokia kritika karališkajai šeimai gali grėsti iki penkiolikos metų laisvės atėmimo.

Sutida – jau ketvirtoji Tailando karaliaus Vačiralongkorno žmona. Trys ankstesnės jo žmonos arba buvo priverstos gyventi tremtyje, arba sulaukė didelio viešo pažeminimo. Karalius savo pirmąją žmoną, princesę Soamsavali Kitiyakara, vedė 1977 metais. Pora susilaukė dukters – princesės Bačrakitiyabha. Bet tai nebuvo laiminga sąjunga, Vačiralongkornas užmezgė romaną su aktore Džuvadhida Polprasert, su kuria vėliau susilaukė penkių vaikų. Nepaisydama nuolatinių prašymų, princesė Soamsavali atsisakydavo skirtis su vyru. Galiausiai jam pavyko išsiskirti 1993 metais, įrodžius, kad santuoka žlugo dėl jo žmonos kaltės. Net jeigu ir taip, jo pirmoji žmona ir toliau vaidina svarbų vaidmenį karališkuosiuose renginiuose. Dar būdamas princas, Vačiralongkornas susituokė su moterimi, su kuria jį daugiau nei penkiolika metų siejo romanas ir penki vaikai, tik vedyboms nepritarė jo karalienė motina. Praėjus vos dvejiems metams po vestuvių, Džuvadhida Polprasert kartu visais poros vaikais persikėlė į Jungtinę Karalystę. Princui tai labai nepatiko. Persiutęs Tailando princas visuose rūmuose iškabino plakatų, kuriuose kaltino savo žmoną neištikimybe. Galiausiai pagrobė savo dukrą ir parsivežė ją kartu į Tailandą. Vėliau ji paskelbta princese, o buvusi dabartinio karaliaus sutuoktinė neteko savo karališkųjų titulų ir dabar su kitais vaikais gyvena Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Trečioji Mahos Vačiralongkorno žmona buvo Srirasmi Suvadi, kuri princui dirbo nuo 1992 metų. Santuoka nuo visuomenės buvo slėpta ketverius metus, galiausiai tiesa paaiškėjo 2005 metais. Srirasmi pagimdė sūnų, princą Dipangkorną Rasmijoti. Tais pačiais metais jai suteiktas princesės titulas. Nors sutuoktinis žadėjo, kad jo meilės nuotykiai jau praeityje, praėjus devyneriems metams dabartinis Tailando karalius panoro iš savo žmonos atimti visus titulus ir privilegijas, argumentuodamas kaltinimais korupcija. Netrukus savo karališkojo statuso atsisakė ir pati Srirasmi, tad santuoka nutrūko. Jai buvo išmokėta 4,4 mln. eurų kompensacija.

Pinigų neskaičiuoja

32 tūkst. eurų plaukų stilistui ir 21,4 mln. eurų Maiklui Džeksonui už pasirodymą švenčiant savo gimtadienį – tai tik pora pavyzdžių, iliustruojančių neregėtą prabangą, supančią Brunėjų valdantį sultoną.

Antrąją vietą turtingiausiųjų sąraše užima sultonas Hasanalas Bolkiahas iš Brunėjaus, kuris yra ir Brunėjaus ministras pirmininkas. Jis – vienas iš paskutinių absoliučių monarchų.

Jo turtas vertas stulbinančių 27–39 milijardų dolerių, ir daro jį nepaprastai turtingą monarchą.

Sultonui Hasanalui Bolkiahui dabar 74-eri. Per ilgą 54-erių metų šalies valdymo laikotarpį jis susibičiuliavo su daugeliu Britanijos karališkosios šeimos narių, įskaitant karalienę Elžbietą II ir velionį princą Filipą.

Sultonas garsėja pomėgiu pirkti brangius automobilius, kurių kaina kartais siekia ir 16,5 mln. eurų, milijardais vertinamu turtu ir privačiais lėktuvais, išpuoštais apdaila iš gryno aukso. Apie plačius jo išlaidavimo užmojus neabejotinai liudija ir 32 tūkst. eurų suma, sumokėta mėgstamam plaukų stilistui atskraidinti į Brunėjų privačiu lėktuvu. O sykį jis esą nurodė sraigtasparniu atskraidinti net polo batelius. Akivaizdu, sultonas gali sau leisti lengva ranka žarstyti milijonines sumas. Anksčiau H. Bolkiahas mėgavosi pleibojaus įvaizdžiu, bet dabar vis labiau laikosi islamo.

Sosto užleisti neskuba

Saudo Arabijos karalius Salmanas bin Abdulazizas Al Saudas taip pat akį rėžianti figūra ir yra trečias šiame turtingųjų sąraše.

Apskaičiuota, kad grynoji jo turto vertė yra maždaug 25 milijardai dolerių, o banke turi daugiau pinigų, nei dauguma žmonių galėtų išleisti per kelis gyvenimus. 84 metų monarchui dar praėjusiais metais buvo pašlijusi sveikata. Jis buvo hospitalizuotas, nes reikėjo atlikti tam tikrus medicininius tyrimus dėl cholecistito – tulžies pūslės uždegimo.

Rijadas retai praneša apie senyvo amžiaus monarcho, nuo 2015 metų valdančio pasaulio pagrindinę naftos eksportuotoją ir arabų pasaulio didžiausią ekonomiką, sveikatą. 2017 metais karalystė paneigė pranešimus ir įsisiūbavusias spėliones, kad karalius ketina užleisti sostą savo jaunam sūnui – sosto įpėdiniui princui Mohamedui bin Salmanui, daugelio laikomam faktiniu šalies valdytoju.

Susikrovė turtus

Šeichas Khalifa bin Zajedas al Nahyanas yra Jungtinių Arabų Emyratų prezidentas ir Abu Dabio valdovas. Ir jis turi banko sąskaitą, vertą daugiau nei 20 milijardų dolerių.

72-ejų Khalifa bin Zajedas al Nahyanas valdo šalį nuo 2004 metų. Jis yra toks turtingas dėl Jungtiniuose Arabų Emyratuose išgaunamos naftos: 80 procentų JAE naftos išteklių glūdi būtent Abu Dabio emyrate. Žirgų ir kupranugarių lenktynių pomėgiu garsėjantis Khalifa bin Zajedas al Nahyanas gauna neblogų pajamų ir investuodamas į įvairias pasaulio ekonomikos šakas.

Vertina žmoną

Maroko karalius Mohamedas VI užima penktąją vietą turtingiausių pasaulio monarchų sąraše, tačiau tikslus jo turtas nėra žinomas.

Manoma, kad jo vertė gali siekti iki 11,4 mlrd. dolerių. Maroko karalius tapo valdovu dar 1999 metais, po tėvo mirties. Jis priklauso karališkajai Alauitų dinastijai, kurios valdžia prasidėjo 1666 m.

Maroko karalius mėgsta žaisti golfą. Nepaisant jo didelės aistros sportui, jis yra užkietėjęs rūkalius. Tačiau Maroko žmonės labai mėgsta savo karalių.

Mohamedas VI vedė merginą Lalą Selmą iš paprastos šeimos. Jų vestuvės įvyko 2002 m. Lala yra pirmoji karalienė, kurios veidas nėra slepiamas po šydu. Mohamedo VI sutuoktinė turi puikų išsilavinimą – ji įgijo matematikos bakalauro laipsnį. Baigusi kompiuterinių mokslų mokyklą, Lala pradėjo dirbti informacinių sistemų inžiniere vienoje iš didžiausių korporacijų šalyje. 2003 m. karališkoji pora susilaukė pirmojo vaiko – sūnaus Mulajaus Hasano. 2007 m. jiems gimė dukra Lala Khadija.

Lala Selma yra pirmoji mergina iš paprastų žmonių sluoksnio, kuri gavo karalienės statusą. Tai rodo didelį Mohamedo VI pasitikėjimą žmona. Prieš ją Maroko monarchų sutuoktiniai niekada negalėjo palikti savo šalies, o 2006 m. Lala dalyvavo Jungtinių Tautų asamblėjoje dėl kovos su AIDS.

Grasino palikti šalį

Lichtenšteino princas regnantas Hansas Adamas II nėra gerai žinomas už Europos ribų, tačiau jo turtai tikrai turėtų daryti įspūdį visam pasauliui. Kunigaikščio turtas siekia nuo 4,8 iki 10 milijardų dolerių, tačiau tikslūs skaičiai lieka nepatvirtinti.

Valdantysis Lichtenšteino kunigaikštis Hansas Adamas II tapo įpėdiniu gimdamas. Jau būdamas dvidešimt septynerių jis tapo Lichtenšteino finansiniu vadovu. Labai greitai jis pavertė kunigaikštystę sėkminga finansine korporacija. Dvidešimt pirmojo amžiaus pradžioje būtent dėl to kilo tikras tarptautinis skandalas. Skandalo priežastis buvo teroristinės organizacijos, tariamai gaunančios pinigus per Lichtenšteiną, ir nusikalstamos grupuotės, kurios plauna lėšas per mažą kunigaikštystę. Hansas Adamas II nedelsdamas bandė daryti spaudimą vyriausybei, kad ji pradėtų tyrimą. Vyriausybė, žinoma, atsisakė. Atsisakymas buvo paaiškintas tuo, kad kunigaikščio galios išplėtimas yra žingsnis atgal, žingsnis link absoliučios monarchijos, kuri išliko tik praeities reliktas. Tuomet princas, kuriam karaliavimo pradžioje nebuvo leista perrašyti konstitucijos, siekiant išplėsti monarcho galias, nusprendė įžiebti skandalą.

Jis tada viešai pareiškė, kad jei vyriausybės nariai jo neklausys, jis persikels į kaimyninę šalį. Natūralu, kad su savimi jis būtų perkėlęs ir visą finansų sostinę. Mažai šaliai tai tikriausiai būtų nulėmę politinę mirtį. Ilgai lauktas referendumas, smarkiai išplėtęs kunigaikščio galias, įvyko 2003 m.

1967 m. princas vedė Mariją Aglają, kilusią iš grafo Kinskio ir grafienės fon Ledeburg-Viheln šeimos. Ji gimė Prahoje, tačiau 1945 m. Marijos šeima pabėgo iš šalies į Vokietiją, o 1957 m. persikėlė į Jungtinę Karalystę, vėliau – į Paryžių. Marija tapo keturių princo vaikų motina.

Garsėja ne tik turtais

Šeichas Mohamedas bin Rašidas al Maktoumas iš Dubajaus tikrai yra beprotiškai turtingas, tačiau pastaraisiais metais jo vardas antraštėse skelbiamas dėl kitų priežasčių.

Emyratų valdovas pagrobė dvi savo dukteris ir grasino buvusiai žmonai, kuri nuo monarcho pabėgo į Jungtinę Karalystę. Manoma, kad jo turtas galėtų būti vertinamas apie 5,5 mlrd. dolerių.

Skandalo epicentre

83-ejų buvęs Ispanijos karalius Chuanas Karlosas neabejotinai yra labai turtingas, tačiau jo turtai pastaraisiais metais sukėlė daug ginčų. Po įtarimų dėl finansinių machinacijų jis atsistatydino iš sosto ir net planavo palikti Ispaniją dėl prieš jį vykdomų tyrimų. Manoma, kad jo turto vertė yra maždaug 2,7–3,2 mlrd. JAV dolerių, o su neskaidrių finansų skandalu siejama didelė šio turto suma.

Motina karalienė ir princas išlaidūnas

Karalienė Elžbieta II yra vienintelė britė šiame sąraše ir turtingiausia karališkoji moteris pasaulyje.

Manoma, kad jos turto grynoji vertė gali būti nuo 725 iki 740 milijonų dolerių, ir didžioji jos dalis gaunama iš daugybės karališkųjų rezidencijų ir didžiulės karalienės juvelyrikos kolekcijos.

Garbingą vietą turtingųjų sąraše užima ir Elžbietos įpėdinis princas Čarlzas. Jis yra vienintelis ne monarchas, kuris pateko į turtingųjų sąrašą.

Tikimasi, jog ateityje princas Čarlzas taps karaliumi, o jau dabar apskaičiuota, jog jo turto vertė siekia 585 milijonus JAV dolerių. 2019 m. princas taip pat buvo brangiausias Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos atstovas. Britai daugiausia mokėjo už jo keliones.

Parengta pagal honey.nine.com

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *