Liepos 23-iąją minima Tarptautinė dešrainių diena.

Tarptautinės dešrainių dienos proga išbandykite tris ypatingus šio patiekalo receptus

Receptai

Liepos 23-iąją minima Tarptautinė dešrainių diena.

Šis patiekalas itin populiarus Amerikoje, tačiau mėgstamas ir Lietuvoje. Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, sako, kad nors dešrainius pasigaminti itin paprasta, kiekviena šalis turi savitą dešrainio receptą.
„Vasara išbandome pačių įvairiausių ant grilio ruoštų patiekalų: nuo tradicinių šašlykų iki amerikietiškųjų mėsainių ar dešrainių. Pastarųjų jau pats pavadinimas diktuoja, kad šio patiekalo žvaigždė – dešrelė. O dešreles pirkėjai išties mėgsta – iš daugiausiai parduodamų gaminių, tinkamų ruošti ant grilio, dešrelės užima net antrąją vietą. Būtent dėl šios priežasties turime didelį jų asortimentą: nuo įprastų kiaulienos iki vištienos ar kalakutienos dešrelių“, – pasakoja V. Juodkazienė.

Nuo paprasčiausių iki įmantriausių receptų

Kaip teigia maisto ekspertė, dešrainis – paprastas ir greitas užkandis, ypač populiarus vasarą, o jam pagaminti sugaišite itin mažai laiko. Dar vienas šio patiekalo privalumas – paprasti, visiems prieinami ingredientai ir improvizacijos galimybė: kiekvienas valgytojas gali susikurti savo skoniui tinkantį dešrainį.
Dešrainius gaminti galima pačius įvairiausius ir įmantriausius: su išskirtinio skonio padažais, įvairiomis daržovėmis: pomidorais, svogūnais, marinuotais agurkėliais, kukurūzais ar Chalapos aitriosiomis paprikomis (jalapenais). Į dešrainių vidų gali būti dedami kopūstai, mėgstamas sūris ar dar įmantresni ingredientai, tokie kaip svogūnų ar nachos traškučiai, kepta šoninė, įvairios prieskoninės žolelės, lapinės salotos, netgi makaronai su sūriu ar iš faršo pagamintas meksikietiško tipo troškinys. Nevalgantiems mėsos arba stengiantiems jos valgyti mažiau dešrainiai gali būti gaminami ir su veganiškomis iš sojų ar kitų produktų pagamintomis dešrelėmis.

Kilmės istorija – neaiški

Kaip teigia V. Juodkazienė, yra net kelios šio patiekalo atsiradimo istorijos versijos. Gali būti, kad dešrainiai kilo iš žymaus Vokietijos miesto Frankfurto. Vokietijoje šis patiekalas netgi pavadintas šio miesto garbei – „frakfurter“.  Anot vokiečių, pirmą kartą dešrainis jų šalyje buvo pagamintas 1487 metais. Dar viena vokiečių mėgstama istorija, kad mėsininkas, vardu Johannas Georghehneris, gyvenęs Koburge, dešrainį išrado 1600-ųjų pabaigoje. Tuomet jis keliavo į Frankfurtą reklamuoti savo naujojo patiekalo ir taip dešrainis įgavo „frakfurter“ vardą.
Austrai tvirtina, kad šis patiekalas atsirado Vienoje, kai du Austrijos-Vengrijos imigrantai Emilis Reichelis ir Samas Ladany šį patiekalą pristatė miesto mugėje. O vėliau, kai šie du vyrai išvyko iš Europos į Čikagą, patiekalą pristatė ir amerikiečiams. Amerikoje, o vėliau ir visame pasaulyje dešrainiai yra geriausiai žinomi pavadinimu „hotdog“. Svarstoma, kad šį terminą XX a. pradžioje pirmą kartą pavartojo Thomas Aloysius Dorganas, karikatūroje pavaizdavęs per beisbolo rungtynes parduodamas bandeles su dešrelėmis ir pavadindamas jas „hotdog“.
Amerikiečiai išties itin mėgsta dešrainius. Per metus šios šalies gyventojai jų suvalgo apie apie 20 milijardų. Padalijus šį skaičių iš gyventojų – per metus vienas amerikietis vidutiniškai suvalgo net 70 dešrainių. Laikui bėgant šį patiekalą pamėgo visame pasaulyje, netgi Azijoje, o ypač Japonijoje. Tiesa, japonai mėgsta ne bet kokias, o tam tikras šio patiekalo versijas. Šioje šalyje ypatingai populiarūs juodieji dešrainiai, kurių bandelė ir dešrelė yra nudažyti juodais anglies pelenais.
V. Juodkazienė siūlo šventiškai paminėti dešrainių dieną ir jų pasigaminti namuose.

Dešrainiai su šonine

 

Jums reikės:

4 gabaliukų šoninės
4 dešrelių
Kelių šaukštelių majonezo
4 dešrainiams skirtų bandelių
1 susmulkintos romaninės salotos
Kelių supjaustytų pomidorų
Saujos smulkiai supjaustytų svogūnų laiškų

Pagaminimas:

Šoninės gabalėlius tvirtai užvyniokite ant dešrelės. Iki vidutinės ugnies įkaitinkite grilį ir kepkite dešreles, kol ant jų apvyniota šoninė gražiai apskrus. Tuomet ant grilio šiek tiek pašildykite bandeles. Bandelės vidų patepkite majonezu, dėkite salotas, pomidorus, dešrelę viską pabarstykite svogūnų laiškais.

Čikagos stiliaus dešrainiai

Jums reikės:

4 dešrelių
Kelių supjaustytų marinuotų agurkėlių
4 dešrainiams skirtų bandelių
Saujos supjaustytų vyšninių pomidoriukų
Plonai supjaustyto svogūno
Susmulkintos salotos
Kelių šaukštelių garstyčių

Pagaminimas:

Ant vidutiniškai įkaitinto grilio vartydami iškepkite dešreles, kol šios gražiai apskrus. Tuomet šiek tiek pašildykite dešrainiams skirtas bandeles. Į jas dėkite dešreles, susmulkintą salotą, šiek tiek svogūno, marinuotų agurkėlių, pomidoriukų ir viską pagardinkite garstyčiomis.

Tex mex dešrainiai

Jums reikės:

4 dešrelių
4 dešrainiams skirtų bandelių
1 puodelio kukurūzų
Kelių pomidorų
Svogūno
1 puodelio sūrio
2 šviežių Chalapos aitriųjų paprikų (jalapenų)
Žaliosios citrinos sulčių
Žiupsnelio druskos bei pipirų
Padažui reikės:
½ puodelio majonezo
Žaliosios citrinos sulčių
Susmulkintos kalendros

Pagaminimas:

Ant vidutiniškai įkaitinto grilio vartydami iškepkite dešreles, kol šios gražiai apskrus. Kartu su dešrelėmis vartydami apkepkite ir Chalapos aitriąsias paprikas. Tuomet šiek tiek pašildykite dešrainiams skirtas bandeles. Sumaišykite padažui skirtus ingredientus. Pasiruoškite salsą: indelyje sumaišykite kukurūzus, kelis supjaustytus pomidorus ir svogūną, apšlakstykite citrinos sultimis ir druska bei pipirais. Tuomet dešreles dėkite į pašildytas bandeles, uždėkite kukurūzų salsos, supjaustytų Chalapos aitriųjų paprikų, užberkite sūrio ir viską apšlakstykite padažu. Skanaus!

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *