Paprastai šaldiklyje šaldome mėsą, žuvį, ledus, pusgaminius, ledukus, o kitų produktų nesame jame įpratę laikyti.

Staigmena: šiuos produktus taip pat galima šaldyti!

Namai Naudinga

Paprastai šaldiklyje šaldome mėsą, žuvį, ledus, pusgaminius, ledukus, o kitų produktų nesame jame įpratę laikyti.

Tačiau galima – šaltyje jie nepraras naudingųjų savybių ir ilgiau išsilaikys nesugedę.

Žalumynai. Švieži žalumynai – vienas iš dažniausiai virtuvėje naudojamų produktų. Juos ilgiau galima išlaikyti šviežius šaldytuve suvyniotus į drėgną popierių arba pamerktus vandenyje. Dar ilgiau juos galima išlaikyti šaldiklyje. Pirmiausia juos nupjaukite, nudžiovinkite, susmulkinkite ir sudėtus į plastikinius maišelius užšaldykite. Juos taip pat galima sušaldyti ledukų formelėse – prieš dedant į šaldiklį įpilti vandens.

Sūris. Šaldytuve dažnai užsistovėję nedideli sūrio gabaliukai sudžiūsta arba supelija. Kad taip nenutiktų, laiku juos sutarkuokite ir, porcijomis sudėję į plastikinius maišelius, padėkite į šaldiklį. Naudokite picoms, apkepams ir kitiems patiekalams.

Bananai. Visi žinome, kad šių atogrąžų vaisių negalima laikyti šaldytuve, o štai šaldiklyje, priešingai, jie nepūva ir nepajuoduoja. Nuluptus gerai prinokusius bananus sušaldykite šaldiklyje. Iš sušalusių ruoškite kokteilius, nereikės įdėti ledukų. Be to, šaldytus bananus lengvai įveikia elektriniai smulkintuvai.

Vynas. Likusį neišgertą nedidelį kiekį vyno supilkite į formeles ir užšaldykite. Naudokite troškindami mėsą, jūros produktus, virdami padažus.

Tešla. Jeigu liko gabalėlis tešlos, neskubėkite išmesti. Padalykite nedideliais gabaliukais ir sudėkite į maišelius. Kai prireiks, išsiimkite likus pusvalandžiui iki gaminimo pradžios, kad atitirptų.

Riešutai. Užšaldyti riešutai taip pat gerai išlaiko naudingąsias savybes. Šaltis apsaugo juose esantį aliejų, kad nesugestų. Todėl riešutai neapkarsta.

Žali lašiniai ir šoninė. Sušalusius šiuos mėsos produktus lengviau supjaustyti plonomis riekelėmis. O jas patogu įmesti į keptuvę, paskrudinti ir naudoti sumuštiniams. Keptų lašinių arba šoninės šaldyti nepatariama.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.