Spygliuočių augalų lengvai įmanoma pasidauginti ir patiems – gyvašakėmis. O žiema tam kaip tik tinkamiausias metas.

Spygliuočiai: žieminis dauginimas

Gėlės ir augalai Sodas

Spygliuočių augalų lengvai įmanoma pasidauginti ir patiems – gyvašakėmis. O žiema tam kaip tik tinkamiausias metas.

Paprasčiausia šitaip dauginti kadagius, puskiparisius, tujas, taip pat kai kurių rūšių egles. Bet štai pušys, deja, įsišaknija prastai – jas geriau skiepyti.

Dauginant spygliuotį augalą vegetatyviniu būdu vasarį nuo 2 ir 3 eilės šakų reikia nupjauti 7–15 cm gyvašakes su „pėda“ – dalimi subrendusios šakos. Jeigu pastaroji žievės atraiža išėjo labai ilga, geriau patrumpinti, kad nepradėtų pūti.

Gyvašakių negalima ilgai laikyti. Tad jeigu iš anksto nepasiruošėte žemės, įvyniokite jas į drėgną skepetą ir padėkite tamsioje vėsioje vietoje.

Vasarį spygliuočiai pradeda aktyviai išskirti sultis, jų šaknys – sparčiai vystytis, todėl gyvašakės sėkmingai įsišaknija beveik 100 procentų atvejų ir paskui išsodinus taip pat lengvai prigyja.

  1. Sekatoriumi pašalinkite nuo apatinės gyvašakės dalies spyglius ir pamerkite ją 12 valandų į augimo stimuliatoriaus tirpalą.
  2. Kol šakelės mirksta, pridėkite į plastikinį dubenėlį kiminų, užpilkite vandeniu. Gerai permirkusias samanas lengvai nuspauskite ir paskleiskite ant marlės ar panašaus audinio juostos.
  3. Plokščiame inde paberkite augalų prigijimo stimuliatoriaus, gyvašakės galiuką įstatykite tiesiai į miltelius, paskui jį dėkite ant kiminų ir uždenkite plėvele ar užlenkite ta pačia marle.
  4. Audinį susukite į ritinį, sutvirtinkite gumute, įstatykite į ploną polietileninį maišelį šakelėmis į viršų ir pakabinkite ant lango rėmo. Sėkmingai įsišaknyti gyvašakėms bus reikalinga šviesa, tačiau turėsite jas saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Pavasariui įpusėjus, šakelės jau turi būti išleidusios šaknis. Tokias jas galima perkelti į atvirą gruntą, kad sutvirtėtų, o po 1–2 metų ir išsodinti į nuolatinio augimo vietas.

Lygiai taip pat sėkmingai spygliuočių gyvašakės įsišaknys maždaug 15 cm skersmens vazonėliuose, pripildytuose durpių, sodo žemės, smėlio ir pušų žievės mišinio (vienodomis dalimis). Kiekviename tokiame vazone 2,5–3 cm gyliu galima įsodinti po 5–7 šakeles, apgaubti viską polietileniniu maišeliu arba uždengti nupjautu plastikiniu buteliu ir pastatyti šviesioje vietoje 17–19 laipsnių temperatūros patalpoje.

Periodiškai purkškite žemę vazonuose vandeniu, kad ji nuolat būtų lengvai sudrėkinta.

Po 1–2 mėnesių šakelės bus įsišaknijusios ir, įsivyravus stabiliai šiltiems oram bus pasiruošusios išsodinimui lauke.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.