Šokti – tai puikiausias būdas sportuoti. Šokiai padeda palaikyti gerą fizinę formą, dailina figūrą, o ir užsiimti jais dažnai įdomiau ir smagiau nei aerobika, pilateso mankšta ar kitais tradiciniais sveikatinimosi būdais.

Šokiai ne tik dailiai figūrai

Gyvenimas Sveikata

Šokti – tai puikiausias būdas sportuoti. Šokiai padeda palaikyti gerą fizinę formą, dailina figūrą, o ir užsiimti jais dažnai įdomiau ir smagiau nei aerobika, pilateso mankšta ar kitais tradiciniais sveikatinimosi būdais.

Bet dar labiau nustebsite sužinoję, kiek įvairiapusės naudos sveikatai duoda šokiai – ir kiekvienas prideda šį tą nuo savęs.

Klubiniai šokiai

Hiphopas, breikas, disko, ritmenbliuzas… Visi šie stiliai smarkiai skiriasi ir nėra taip jau paprastai įvaldomi. Tačiau dauguma klubinių šokių turi du didžiulius privalumus: yra nepaprastai dinamiški ir ritmingi. Todėl, be geros nuotaikos (o mokslininkų įrodyta, kad aktyviai praktikuojant dinamiškus šokius laimės hormonų endorfinų kiekiai organizme didėja sparčiau nei užsiimant bet kuria kita sporto šaka), klubiniai šokiai gali tapti puikia kardiotreniruote. Tapsite lieknesni, labiau pasitempę, nes šokant darbuojasi, galima sakyti, visos raumenų grupės. Pagrindiniai krūviai tenka nugarai, pilvui, rankoms ir kojoms.

Dar vienas papildomas pliusas – priklausomai nuo konkretaus klubinių šokių stiliaus, per vieną valandą galima sudeginti nuo 500 iki 900 kalorijų.

Lotynų Amerikos šokiai

Jų stilių taip pat visa galybė – kiekvienas gali pasirinkti, kas arčiau širdies. Vieniems labiau tinka čia čia čia, samba ir lambada, kitiems – salsa arba rumba.

Lotynų Amerikos šokiai gerina laikyseną, dovanoja grakštesnę eiseną, o sykiu treniruoja pilvo preso, kojų, klubų ir sėdmenų raumenis. Jau po mėnesio aktyvių užsiėmimų (dukart per savaitę) talijos apimtis sumažėja pora centimetrų, padailėja klubų forma. Sudeginamų kalorijų kiekis irgi įspūdingas – 800–900 kalorijų per valandą.

Šokis aplink strypą

Jeigu esate nepatenkinti viršutine kūno dalimi, atkreipkite dėmesį į šį nepaprastai madingą sportavimo būdą, kuris, nepaisant panašumų, neturi nieko bendro su striptizu.

Pagrindinis elementas jame yra strypas, naudojamas kaip treniruoklis. Patį šokį sudaro aerobiniai ir anaerobiniai pratimai, reikalaujantys ištvermės, kantrybės ir stiprios valios. Tenka išmokti ne tik rankomis išlaikyti visą kūno svorį įvairiomis pozomis, bet tuo pat metu atlikti kone akrobatinius pratimus.

Šokis aplink strypą tobulai lavina viršutinės kūno dalies raumenis, o ypač nugaros, pilvo preso. Ir šiaip palaiko viso kūno tonusą. Rankos pasidaro stipresnės, išryškėja raumenys. Dėl nuolat intensyviai treniruojamų krūtinės raumenų vyrams ji tampa reljefiškesnė, moterims – stangresnė ir aukštesnė.

Šokis aplink strypą taip pat yra idealus būdas lavinti lankstumą, pagerinti laikyseną ir kartu eiseną. Be to, valanda tokių fizinių krūvių padeda sudeginti apie 700 kalorijų.

Pilvo šokis

Jis jau seniai nebėra tik gundymo forma, bet ir nepaprastai gera mankšta pilvo presui, nugarai, sėdmenims. Talija tampa lieknesnė, pasimiršta juosmens skausmai, pagerėja kraujotaka mažojo dubens organuose, taip išvaduodama moteris nuo daugelio ginekologinių problemų.

O dar šis šokis suteikia plastiškumo, padeda atsikratyti kompleksų dėl netobulos figūros, nes plokščias it lenta pilvas šiuo atveju laikomas veikiau trūkumu nei privalumu.

Tokių treniruočių rezultatų ilgai laukti nereikės: šokant pilvo šokį per valandą sudeginama beveik 450 kalorijų. Kitas jo pranašumas – minimalūs krūviai sąnariams, taigi nėra svarbu, nei kiek jums metų, nei kad esate patyrę kokių nors traumų.

Zumba

Ši smagi alternatyva aerobikai jau kelinti metai laikosi populiarumo viršūnėje.

Zumbos metodika derina skirtingo intensyvumo aerobinius krūvius. Ritmingi judesiai, atliekami pagal nuotaikingą Lotynų Amerikos muziką, padeda ne tik aktyviai deginti kalorijas, bet ir treniruoja visų grupių raumenis, suteikia energijos bei užtikrina gerą nuotaiką.

Valanda zumbos užsiėmimuose padeda sudeginti nuo 500 iki 600 kalorijų.

Gydo ir galvą, ir širdį

Jeigu ryšitės, užuot rudens vakarus leidę ant sofos, pradėti šokti – beje, nebūtinai studijoje ar sporto klube, galite tą daryti tiesiog namuose, – turėtumėte žinoti, kad šokiai ne tik padės atsikratyti keliais nepageidaujamais kilogramais.

Tikra tiesa, lieknėjimo požiūriu šokis toks pat veiksmingas, kaip važiavimas dviračiu ar bėgiojimas, didina kūno lankstumą, išjudina raumenis. Bet ar žinojote, kad jis gerina atmintį? JAV atlikti medicininiai tyrimai atskleidė, jog šokantys žmonės net yra apsaugoti nuo senatvinės demencijos.

Šokiai taip pat sklaido stresą. Moksliniai tyrimai buvo atliekami su partnerių poromis, šokančiomis pagal akompaniatoriaus muziką, tačiau neabejojama, kad išvados galioja visoms šokių formoms.

Kadangi šokant užplūsta natūralus džiaugsmas, specialistai teigia įsitikinę, jog šokiai slopina ir depresiją. Įdomu, kad mažiausiai depresijos simptomų pastebima sergantiesiems, dalyvaujantiems šokių grupėse.

Pagaliau šokiai – vienas geriausių būdų išvengti širdies kraujagyslių sistemos ligų. Italijoje atliktas tyrimas atskleidė, kad žmonėms, kuriems buvo diagnozuotas širdies nepakankamumas, pradėjus šokti pagerėjo širdies sveikata bei kvėpavimas. O ir bendra gyvenimo kokybė pastebimai pasitaisė, palyginti su pacientų, kurie rinkosi važiavimą dviračiu arba vaikščiojimą pėsčiomis.

Ir pabaigai – patarimas naujokams. Prieš išskubėdami užsirašyti į šokių studiją, būtinai pasitarkite su gydytoju. Vis dėlto šokant patiriami tokie pat aktyvūs fiziniai krūviai, kaip ir „smūginėje“ aerobikoje, ir jie gali būti kenksmingi sergantiesiems atraminio judamojo aparato ligomis, esant išvaržoms ir pasislinkusiems stuburo slanksteliams.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.