Teigiama, ji padeda atsikratyti antsvorio ir džiaugtis sveikais plaukais bei spindinčia oda.

Šarminė mityba

Grožis Sveikata

Teigiama, ji padeda atsikratyti antsvorio ir džiaugtis sveikais plaukais bei spindinčia oda.

O dar šarminė dieta esą užtikrina puikiausią savijautą, todėl jos esą religingai laikosi net tokios Holivudo žvaigždės, kaip Dženifer Aniston, Gvinet Peltrou, Miranda Ker ir Kirsten Danst.

Tokios mitybos šalininkų teigimu, šarminė mityba padeda pagerinti bendrą organizmo būklę, normalizuoti virškinimą, paskatinti regeneracijos procesus, mažinti kūno svorį bei suteikti daugiau energijos.

Tiesa, tikra dieta to nepavadinsi. Veikiau tai individualaus valgiaraščio sudarymas pagal organizmo poreikius. Dėl to laikytis šios mitybos sistemos visai nesunku, ypač jeigu ir taip nepiktnaudžiaujate nesveiku greituoju maistu.

Idėja tikrai paprasta – sumažinti „rūgščių“ produktų kiekį savo racione iki 20 procentų. Kitus 80 procentų maisto turi sudaryti šarminiai produktai.

Esmė glūdi chemijoje

Ką gi blogo mūsų organizmui daro šarminių produktų stygius, kad jiems papildyti net sugalvotas atskiras mitybos planas?

Žmogaus organizme vyrauja tam tikra rūgščių ir šarmų pusiausvyra, visiems gerai žinoma kaip pH. Ši aplinka laikoma rūgštinga, jeigu pH dydis svyruoja nuo 0 iki 7, ir šarminga, jei pH didesnė kaip 7.

pH rodmenys nėra stabilūs ir gali keistis – pavyzdžiui, virškinimo trakte arba seilėse. Nekintanti yra tik mūsų kraujo rūgščių ir šarmų pusiausvyra, kuri laikosi 7,35–7,45 ribose, taigi yra vienareikšmiškai šarminė.

Šarminė aplinka – būtina sąlyga bet kokiems kūne vykstantiems biocheminiams procesams: hormonų ir fermentų išsiskyrimui, baltymų sintezei, energijos gamybai, vėžinių ląstelių naikinimui, vitaminų pasisavinimui ir kitiems. Tad jeigu kraujas nors kiek užrūgštėja, šie procesai liaujasi.

Būtent nuo kraujo pH priklauso mūsų sveikata bei gyvybė. Ir jeigu šiam kyla nors kokia grėsmė, organizmas sutelkia visas jėgas rūgštingumui sumažinti – panaudoja tam visus „po ranka“ esančius mineralus ir mikroelementus.

Suprantama, tokios ekstremalios situacijos nepraeina be pėdsakų. Pablogėja kaulų, raumenų, sausgyslių, plaukų, dantų, kraujagyslių, smegenų, kepenų, širdies būklė, nes iškilus būtinybei sureguliuoti kraujo rūgščių ir šarmų pusiausvyrą jie visi tampa donorais.

Ilgainiui nuolatinis mineralų trūkumas išprovokuoja širdies kraujagyslių sistemos ligas, nutukimą, cukrinį diabetą ir net vėžį. Todėl organizmo šarminės aplinkos palaikymas tinkamai maitinantis ir tapo vienu populiariausių mūsų laikų sveikatinimosi būdų.

Rūgštiniai ir šarminiai produktai

Rūgšties mūsų organizme daugina mėsa ir jūros gėrybės, įskaitant žuvį, kiaušiniai ir ankštinės daržovės, pieno produktai, ryžiai, miežinės kruopos, baltų miltų duona, gazuoti ir alkoholiniai gėrimai, juodoji arbata ir kava, kepiniai, greitasis maistas, kečupas, garstyčios.

Šarminiams produktams priskiriamos uogos, vaisiai, daržovės, švieži žalumynai, nerafinuoti aliejai, migdolai, sojos pupelės, kedrų riešutai, žalioji arbata, žolelių antpilai, citrinos, mineralinis vanduo su šungitu arba siliciu.

Šarminės mitybos taisyklių nėra daug ir jos gana paprastos. Įsitikinkite patys:

  • Šarminiai produktai turi sudaryti ne mažiau kaip 80 procentų valgiaraščio.
  • Per dieną reikia gerti pakankamai paprasto gryno vandens.
  • Mėsos ir žuvies patiekalų valgymą reikia sumažinti iki dviejų kartų per savaitę.
  • Kiekvieną dieną būtina suvalgyti 2–3 porcijas šviežių daržovių ir vaisių.
  • Vietoj kavos ir juodosios arbatos gerti žaliąją arba žolelių arbatas.
  • Atsisakyti greitojo maisto, pusgaminių, kepinių ir konditerijos gaminių.
  • Gyvulinius riebalus pakeisti augaliniais.
  • Valgyti neskubant, gerai sukramtant maistą.
  • Užtikrinti organizmui sąlygas apsivalyti ir daryti ne trumpesnę kaip 12 valandų naktinę pertrauką tarp valgymų.

Nenusižengsite šioms rekomendacijoms, ir, tikina šarminės mitybos šalininkai, visada jausitės sveiki, energingi, jauni nepriklausomai nuo amžiaus.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.