Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento analitikai gegužės mėnesį fiksavo 333 valstybei priešiškos informacinės veiklos bruožų turėjusius dezinformacijos atvejus.

Praėjusį mėnesį kariuomenės analitikai fiksavo 333 priešiškos dezinformacijos atvejus

Lietuva Pasaulis

Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento analitikai gegužės mėnesį fiksavo 333 valstybei priešiškos informacinės veiklos bruožų turėjusius dezinformacijos atvejus.

Kaip pranešė Lietuvos kariuomenė, palyginti su balandžio mėnesiu, fiksuotas mažesnis dezinformacijos atvejų skaičius – 370, tačiau strateginės šalies politikos sritys ir toliau išlieka klaidinančios ar melagingos informacinės veiklos taikiklyje.

Pasak pranešimo, gegužės 1–31 dienomis pagrindiniais taikiniais ir toliau buvo griežta Lietuvos laikysena Baltarusijos režimo atžvilgiu, ypač reakcija į priverstinį iš Atėnų į Vilnių skridusio „Ryanair“ lėktuvo nutupdymą Minske.

„Sulaukęs griežto ne tik Lietuvos, bet ir ES, NATO bei kitų valstybių pareigūnų vertinimo, Baltarusijos režimas ėmėsi savos įvykių versijos konstravimo. Baltarusijos ir Rusijos šaltiniuose buvo remiamasi politiniais išvedžiojimais, kad dėl situacijos su lėktuvu yra vykdoma ataka prieš Baltarusiją, o neįvardinti priešai prieš ją kariauja hibridinį karą“, – sakoma pranešime.

Dar vienas dezinformacijos taikinys, pažymi kariuomenė, yra Lietuvos siekis stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą NATO politiniame lygmenyje, Aljanso kontekste vykdomos tarptautinės karinės pratybos ir sąjungininkų karių buvimas Baltijos šalyse.

Praėjusį mėnesį Lietuva taip pat sulaukė Kinijos dėmesio: komunistų partijos pagrindiniame leidinyje anglų kalba „The Global Times“ pasirodė publikacija pavadinimu „Lietuva rizikuoja turėti problemų dėl geopolitinių žingsnių“.

„Tekste formuotas itin neigiamas Lietuvos įvaizdis dėl  sprendimo pasitraukti iš bendradarbiavimo su Kinija formato „1+17“ bei LR Seimo priimtos rezoliucijos, smerkiančios uigūrų tautos genocidą bei žmogaus teisių pažeidimus“, – sakoma pranešime.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *