Gydytojai dietologai aiškina, kuo šis gardumynas naudingas karštą vasaros dieną.

Penki „už“ ledus per karščius

Gyvenimas Sveikata

Gydytojai dietologai aiškina, kuo šis gardumynas naudingas karštą vasaros dieną.

Kai termometrų stulpeliai pakyla aukščiau dvidešimt penktosios padalos, ranka taip ir tiesiasi ledų link. Betgi iškart pradeda į galvą lįsti negeros mintys. O kaipgi figūra? Kas, jeigu peršalsiu ir susirgsiu? Taip, pasiplėšę tarp didelio noro ir dar didesnių abejonių, surūgusia mina nusliūkiname tolyn nuo šaldytuvo. Ir, pasirodo, visai be reikalo. Patys dietologai laiko ledus geriausiu ir naudingiausiu iš desertų. Ir štai dėl ko.

Ledai grūdina

Nepaisant mums visiems nuo vaikystės į kraują įaugusių stereotipų apie ledus, juos rekomenduoja netgi gydytojai otolaringologai. Aišku, ledus reikia valgyti atsargiai, nedideliais kąsneliais, o ne ryti gabalais. Tuomet šis skanėstas tampa lokalia gerklės grūdinimo priemone. Puikiausiu būdu apsisaugoti nuo vasarinių persišaldymų ir pasiruošti rudeniniams. Tik atminkite: svarbiausia saikas. Valgykite ledus mažais kąsneliais ir ne po penkias porcijas per kartą.

Ledai mažina svorį

Nustebote? Kurgi ne! Argentinietis gydytojas dietologas Bernardas Lafuentė rekomenduoja ledus savo lieknėjantiems pacientams – liepia būtinai suvalgyti po porciją

kiekvieną dieną. Specialisto teigimu, leduose gausu kalcio, padedančio organizmui intensyviau deginti kalorijas (prisiminus, kad kalcis dar ir kaulus stiprina, nauda padvigubėja). Be to, leduose yra maistinių skaidulų, lipidų, baltymų, mineralų ir aminorūgščių.

Ledai ramina nervus

Pirmiausia dėl to, kad juos valgyti skanu. Antra – saldu. Prancūzai tyrėjai, atlikę tyrimą su šimtu savanorių, nustatė, jog natūralaus pieno ar grietinėlės ledai puikiai atpalaiduoja nervinę įtampą ir ramina nervus. Pusei eksperimento dalyvių mokslininkai davė ledų, kitai pusei – po stiklinę pieno. Ir pirmieji jautėsi daug geriau! Taip yra dėl to, aiškina specialistai, kad natūraliame plombyre esama aminorūgšties triptofano. Būtent ji skatina serotonino – „laimės hormono“ – išsiskyrimą.

Ledai normalizuoja medžiagų apykaitą

Natūraliuose leduose yra apie 100 vertingų organizmui medžiagų: aminorūgščių, įvairių riebiųjų rūgščių, mineralinių druskų, vitaminų. Ir, žinoma, medžiagų apykaitai labai svarbių fermentų. Tai dar viena priežastis metantiesiems svorį neatsisakyti šalto deserto.

Ledai gerina miegą

Daugeliui mūsų vaikystėje mamos prieš miegą duodavo išgerti stiklinę šilto pieno. Dabar, užaugę, sužinojome, jog vietoj jo sėkmingai galima suvalgyti ir porciją ledų. Dėl daugybės naudingų medžiagų ir triptofano ledai padeda atsipalaiduoti, pasijusti laimingiems, nusiraminti ir… greičiau užmigti bei saldžiau miegoti.

Kuo riebiau – tuo geriau?!

Renkantis ledus, svarbiausia, kad jie būtų natūralūs – tą dar kartą pabrėžia specialistai. Tik tikras pienas ir jokių pridėtinių augalinių riebalų. Atkreipkite dėmesį ir į įvairiausių E kiekį. O svarbiausia atminkite: kuo mažiau leduose riebalų, tuo daugiau juose cukraus. Palyginkite kada nors natūralaus plombyro ir vaisinių ledų sudėtį – kiek juose yra procentų cukraus, ir nustebsite.

Dar vienas pliusas riebių ledų naudai: kuo didesnis riebumas, tuo mažesnis glikemijos indeksas. Vadinasi, suvalgius plombyro cukraus kiekis kraujyje nešoks žaibiškai, tai reiškia, jog kurį laiką dar būsite ir sotūs.

Tiesa, būtina atminti ir dar vieną dalyką. Kuo daugiau leduose visokiausių priedų – šokolado, glajaus, riešutų, uogienės, karamelės ir panašiai), tuo jie kaloringesni ir kenksmingesni.

Ar žinote, kad…

…ledai padeda pastoti? Amerikiečiai specialistai iš Harvardo Sveikatos mokyklos, atlikę daugybę eksperimentų, išsiaiškino, jog moterys, reguliariai pasilepinančios ledais, turi 25 procentais daugiau šansų pastoti nei tos, kurios vengia juos valgyti. Mokslininkai tai aiškina tuo, kad leduose daug riebalų, būtinų sveikai ovuliacijai.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *