Ar galite įsivaizduoti, kokie yra patys nesaugiausi keliai pasaulyje, dažnai vadinami tiesiog „mirties keliais“? Ar pasitikėtumėte savo vairavimo patirtimi ir įgūdžiais jais važiuodami? Ar rizikuotumėte įveikti pačius pavojingiausius kelio ruožus?

Pavojingiausiais pasaulio keliais

Automobilis Įvairenybės

Ar galite įsivaizduoti, kokie yra patys nesaugiausi keliai pasaulyje, dažnai vadinami tiesiog „mirties keliais“? Ar pasitikėtumėte savo vairavimo patirtimi ir įgūdžiais jais važiuodami? Ar rizikuotumėte įveikti pačius pavojingiausius kelio ruožus?

Nesvarbu, ar šie keliai yra išraižyti stačių uolų iš šono, ar akimirksniu išnyksta ties posūkiu, visi jie yra tiesiog baisūs. Nuo Šiaurės Amerikos iki Europos galite rasti greitkelių, skirtų bebaimiams vairuotojams.

Zoja La, Indija

Šiame kelyje prie vairo tikrai nederėtų atsipalaiduoti. Indijos Zoja La yra aukšta kalnų perėja Himalajuose, kylanti daugiau nei 11 575 pėdų virš jūros lygio ir visiškai neasfaltuota. Šis kelias neturi jokių užtvarų, galinčių apsaugoti vairuotojus, riedančius per stačių vertikalių uolų kraštą. Zoja La taip pat neaplenkia ekstremalios oro sąlygos. Šiame „mirties kelyje“ dažnai galima pajusti, ką reiškia galingas sniegas, kurio gylis gali siekti 50–80 pėdų. Iki šiol yra pranešta apie daugiau nei 60 nuošliaužų šiame ruože. 2018 m. Indija patvirtino Zoja La tunelio projektą. Jis apima 8,5 mylios tunelio tiesimą po perėja, todėl laikas, per kurį reikia kirsti tą kelią, sutrumpės nuo daugiau nei trijų valandų iki vos 15 minučių. Tikimasi, kad šiuo metu statomas tunelis bus baigtas iki 2024 m.

Zoja La yra antras šalčiausias kelias pasaulyje. Tai yra strateginė jungtis, jungianti Ladaką su Srinagaru ir likusia Indijos dalimi.

Sibiro magistralė

7000 mylių, bemaž 11,2 tūkst. kilometrų, Sibiro magistralė, besitęsianti nuo Sankt Peterburgo iki Vladivostoko, vairuotojams irgi nekelia pasitikėjimo.

Didžioji dalis šio kelio buvo nutiesta gulagų kalinių. Jo būklė kai kada primena puikų vakarietišką kelią, o kai kada – purviną trasą Rytuose. Didžiąją metų dalį, kai būna truputį pašalę, kelias yra puikios būklės, tačiau drėgną vasarą kai kurie kelio ruožai virsta neįveikiamu liūnu.

Jungaso kelias, Bolivija

Visame pasaulyje žinomas kaip „mirties kelias“, Bolivijos 43 mylių ilgio Jungaso kelias jungia šalies sostinę La Pasą su Koroiko miestu. Didžioji kelio dalis yra viena juosta, sudaryta iš purvo ir žvyro. Pavojingiausia jam yra smarkus lietus ir rūkas, nenuspėjamos nuošliaužos ir 2000 pėdų aukščio uolos. Apskaičiuota, kad kelionė šiuo keliu per metus nusinešdavo 200–300 gyvybių. Vis dėlto daugelis vietinių gyventojų ir drąsuolių turistų nuolat keliauja „mirties keliu“.

1930 m. nutiesto paragvajiečių kalinių ir besitęsiančio 61 kilometrą kelio pakraščiai nusėti kryžiais, žyminčiais žūties vietas, tad šiame kelyje kiekviena menka klaida gali būti lemtinga. Jungaso kelias neasfaltuotas, vingiuotas ir itin siauras, jo plotis siekia vos 3 metrus. Vienoje pusėje – nesibaigianti kalno siena, kitoje gilūs kanjonai, skardžių aukštis gali siekti 600 metrų. Kelio būklę dar labiau pablogina apsauginių atitvarų nebuvimas ir oro sąlygos – matomumą apsunkina dažni lietūs, tiršti rūkai, po liūčių kelio danga pavirsta slidžia purvyne. Viena pagrindinių taisyklių, galiojančių šiame kelyje: besileidžianti į pakalnę transporto priemonė neturi pirmenybės, o jos vairuotojas, duodamas kelią į kalną kylančiai transporto priemonei, privalo savąją patraukti kuo arčiau skardžio. Tikėtina, jog šios taisyklės laikymasis ir privedė prie tragiškų baigčių. Didžiausia katastrofa Bolivijos istorijoje įvyko taip pat šiame kelyje 1983 m., kai autobusui nuriedėjus į bedugnę žuvo daugiau nei 100 žmonių.

Canning Stock kelias, Australija

Viena pavojingiausių atkarpų yra Canning Stock kelias Australijoje. Tai turbūt pats atokiausias kelias pasaulyje. Jis vingiuoja 1850 kilometrų visiškai tuščia dykuma ir yra labai pamėgtas nuotykių ieškotojų.

Pasiryžusiems šiuo keliu važiuoti tris savaites privalu pasirūpinti keturių varomų ratų automobiliu, maistu, vandens atsargomis, atsarginėmis automobilio detalėmis ir pagrindinėmis automobilio remonto žiniomis. Iš anksto reikėtų apsirūpinti ir degalų atsargomis, nors jo galima įsigyti ir vienoje ar dviejose aborigenų bendruomenėse.

Šį Australijoje dykuma nusidriekusį kelią galima laikyti pačiu atokiausiu ir sausiausiu pasaulyje. Ekstremalu įveikti 1850 km atkarpą neturint kur pasipildyti vandens. Tiesiant šį kelią, visur, kur tik įmanoma, buvo įrengti vandens šuliniai, tačiau žinant čia vyraujantį klimatą, kad juose bus vandens, negali garantuoti niekas. Pavojų taip pat kelia vietinė flora ir fauna, tad keliaujantys dažnai išklysta iš kelio, o tai sukelia dar didesnių bėdų – pagalbos čia sunku prisišaukti.

Dž. Daltono greitkelis, Aliaska

Džeimso Daltono greitkelis driekiasi 414 mylių per pačias atokiausias Aliaskos vietas. Besibaigiantis vos už kelių mylių iki Arkties vandenyno, tai yra vienas iš nedaugelio kelių tiekti atsargas į kai kurias šiauriausias Aliaskos dalis. Vis dėlto Dž. Daltonas nėra įprastas greitkelis. Vairuotojai keliaudami į šiaurę vis labiau tolsta nuo civilizacijos. Visoje 240 mylių atkarpoje nerasite degalinių, poilsio aikštelių, nebus mobiliojo ryšio. Keliautojai turi būti pasirengę avarinėms situacijoms ar tiesiog joms išgyventi. Dėl ekstremalių arktinių orų matomumas čia yra ribotas, keliai apledėję ir susidaro didžiulės duobės. Kai kuriose vietose temperatūra naktį gali nukristi iki minus 80 laipsnių. Tai nepadeda, kai patį kelią sudaro 75 proc. purvo ir žvyro.

Greitkelis, kuris tęsiasi iki Arkties vandenyno, buvo nutiestas kaip tiekimo kelias, skirtas naftos eksploatacijai Aliaskoje paremti. Važiuodami šiuo keliu rasite tik tris gyvenvietes, tad patekus į bėdą, pagalbos būtų sunku sulaukti. Greitkeliu kasdien važiuoja 250 sunkvežimių. Šis kelias tapo ir televizijos žvaigžde, kai buvo filmuojamas ekstremalios realybės projektas „Ledo kelias“.

Karakoramo greitkelis

800 mylių Karakoramo greitkelis yra kalnuotas kelias, jungiantis Pakistaną su Kinija. Aukščiausias pasaulyje asfaltuotas tarptautinis greitkelis taip pat yra vienas pavojingiausių. Aukščiausias ruožas Pakistane pakyla 15 397 pėdas virš jūros lygio, tačiau jame nėra jokių apsauginių turėklų, jis tokio pločio, kad tilptų tik vienas automobilis. Greitkelį reguliariai užklumpa stiprus sniegas ir musonai, dėl kurių kyla potvyniai, nuošliaužos ir slenka uolienos. Mirtini nelaimingi atsitikimai čia nėra neįprasti. Laimė, vykdant 46 milijardų dolerių vertės Kinijos ir Pakistano ekonomikos „koridoriaus“ projektą, vyksta Pakistano dalies greitkelio rekonstrukcija.

Guoliang tunelis, Kinija

Guoliang tunelis dažnai vadinamas „keliu, kuris nedovanoja klaidų“. Daugiau nei kilometro ilgio tunelį, vingiuojantį Taihang kalnynu, Huanio provincijoje buvo nuspręsta iškasti, norint palengvinti vietinių gyventojų susisiekimą. Iki tol žmonės buvo priversti keliauti uolėtu takeliu kalno šlaite, tad 1972 metais pradėtas kasti tunelis. Darbai užtruko penkerius metus, o kelio statyboje dalyvavo tik trylika kaimelio gyventojų. Tačiau gyvenimą palengvinti turėjusi kelio atkarpa tapo tikru išbandymu vairuotojams. 4,5 m aukščio lubos ir 3,5 m viena nuo kitos nutolusios kalno sienos sukuria ypač tamsią ir klaustrofobišką aplinką. Kad šviesa patektų į tunelį, išorinėje sienoje yra nemažai „langų“, kurių dydis leidžia lengvai transporto priemonę nusiųsti į bedugnę.

Atlanto vandenyno kelias, Norvegija

Norvegija yra viena saugiausių šalių vairuoti. Joje 1 milijonui žmonių tenka tik 20 mirtinų automobilių avarijų. Tačiau čia taip pat yra ir vienas pavojingiausių kelių – Atlanto vandenyno kelias.

1989 m atidarytas Atlanto vandenyno kelias greitai buvo įvertintas kaip gražiausia amžiaus konstrukcija Norvegijoje. Sakoma, kad iki dabar tai įdomiausias ir vaizdingiausias Norvegijos kelias. Vaizdingas ir raitytas Atlanto vandenyno kelias, sudarytas iš 8 nuostabių tiltų, sujungiančių salas, kurias skalauja Atlanto bangos. Šis vos 8 kilometrų ilgio kelio ruožas traukia smalsuolius ir nuotykių ieškotojus audros metu, kai vandenyne, plytinčiame iš abiejų kelio pusių, siaučia bangos ir ritasi virš tiltų. Yra atvejų, kai bangos tiesiog nuplovė automobilius į vandenį. Vairuojant Atlanto keliu ramiu oru, galima pamatyti banginių ir ruonių.

Stelvijo kelias, Italija

Maršrutas, jungiantis Šveicariją su Šiaurės Italiją, buvo nutiestas 1825 m. Austrijos imperijos iniciatyva. Įdomiausia, kad kelio išsidėstymas nuo tų laikų nepasikeitė. 48 griežti posūkiai, vingiai, tuneliai, uolos yra didžiausias iššūkis vairuotojams. Tačiau „Stelvio pass“ laikomas vienu gražiausiu Europos kelių, kuriuo važiuojant atsiveria nuostabi Alpių panorama. 2008 m. laida „Top Gear“ šį kelio ruožą išrinko vienu nuostabiausių kelių važiuoti.

Parengta pagal businessinsider.com

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *