Visi „už“ ir „prieš“ pripučiamąsias lovas.

Pasirinkimas – miegoti ant oro

Namai

Visi „už“ ir „prieš“ pripučiamąsias lovas.

Jos lengvai pernešamos, kelis kartus pigesnės už įprastą medinį rėmą su čiužiniu, šiuolaikiškos ir stilingos, labai paprastai išskleidžiamos ir vėl sulankstomos… Tai pagrindiniai pranašumai, kuriuos skubama vardyti prakalbus apie pripučiamąsias lovas.

Pastaraisiais metais pripučiamieji baldai išties gana madingi – daugelyje namų jie liovėsi buvę retenybe ar tuo labiau keistenybe. Tačiau neskubėkite vaikytis mados, perspėja specialistai. Ir juo labiau jeigu vienintelis motyvas, kodėl jau dabar svarstote, kaip čia atsikratyti turimo gulto, yra visokiausių naujovių trauka.

Kaip ir prieš priimant bet kokį sprendimą, taip ir prieš įsigyjant naują daiktą – YPAČ lovą, kad ir kokia ji būtų, tradicinė ar oro čiužinio, – būtina gerai apsvarstyti.

Pripučiamosios lovos atveju tų „už“, kaip minėta, tikrai nemažai. Tačiau joks privalumas neapsieina be vieno kito „bet“, tad būkite apdairūs, kad pirkinys nesibaigtų kaip tame priežodyje apie šaukštą deguto. Taigi:

  • Tokios lovos nebrangios. Už dvivietį modelį teks sumokėti kiek daugiau nei 100 eurų – išlaidos, nė iš tolo nesulyginamos su tomis, kurių prireiktų perkant įprastą lovą su spyruokliniu čiužiniu. Tiesą sakant, pataikius įsigyti su nuolaida, toks pirkinys gali atsieiti gerokai mažiau nei šimtinę.

BET! Pripučiamoji lova už tokią kainą ilgai netarnaus – juo labiau jei ketinate ant jos miegoti kiekvieną naktį. Kita vertus, jeigu laikysite ją suskleistą sandėliuke ar spintos antresolėse netikėtam draugų arba giminaičių vizitui, jūsų išlaidos visiškai pasiteisins.

  • Perkant pripučiamąją lovą beveik visada pridedamas įrankių rinkinys, taigi visus menkus pažeidimus galima greitai užtaisyti.

BET! Rasti pripučiamojoje lovoje skylutę, kurią padarė jūsų katės nagai, ir ją užtaisyti pasinaudojus įrankių rinkiniu gana paprasta. Tačiau labai dažnai lovos pradeda leisti orą pro siūles, o tokiu atveju jokios priemonės jau nepagelbės. Teks kasvakar prieš einant miegoti pasidarbuoti pompa, bet rytą vis tiek nubusite nebe ant standaus čiužinio, o ant kažko panašaus į hamaką.

Rasti nesandarią siūlę visada labai sunku. Su paplūdimiui skirtais pripučiamaisiais čiužiniais viskas būdavo paprasta: įtari nuotėkį – tempi į vandenį ir žiūri, kurioje vietoje leidžia orą. Su lova, net ir viengule, tokio triuko nepadarysi. Teks ruošti muilo tirpalą (kaip vaikystėje – burbulams pūsti), padengti juo visas siūles ir stebėti, ar kur nepradės raibuliuoti. Darbas ne iš greitųjų ir ne iš maloniųjų.

  • Ant pripučiamųjų lovų galima miegoti nuolat – reklamose teigiama, kad jos sveika nugarai.

BET! Kasdienei eksploatacijai tinka tik itin kokybiški modeliai, turintys šešias ir daugiau kamerų. Kiekviena iš tų kamerų „rūpinasi“ tinkama atrama jūsų nugarai, kol miegate. Pigios pripučiamosios lovos to visai neužtikrina, o brangios, praėjus maždaug šešiems mėnesiams, irgi pradeda prarasti ortopedinį efektyvumą.

  • Pripučiamosios lovos negirgžda – galima nesibaiminti pažadinti miegančiuosius gretimame kambaryje, tuo labiau kaimynus. Be to, tokioje lovoje tiesiog be galo smagu vartytis, ne ji labai minkšta.

BET! Specialistai pripučiamąsias lovas labiau rekomenduoja, tarkime, ramesnio būdo poroms. Nors tai ne batutas, vis tiek spyruokliuoja, keliai ir alkūnės giliai sminga. Nieko akrobatinio tokioje lovoje geriau nebandyti.

  • Miegoti pripučiamojoje lovoje įdomiau nei paprastoje. Ja galima maloniai nustebinti svečius, pavyzdžiui, jei įsigysite pripučiamąją apvalią miegamąją sofą aukšta atrama, arba ryškiaspalviu stilingu akcentu papuošti svetainę, miegamąjį ar vaikų kambarį.

BET! Svečiai tikrai bus nustebinti, tačiau ne taip maloniai, kaip tikėjotės, jei paprašysite prieš sėdantis išsiimti iš kišenių raktus ir visus aštrius daiktus, o džinsus su metalinėmis kniedėmis mūvinčiuosius – pastovėti.

Deja, visi išvardyti dalykai, kaip ir dar nepaminėti auskarai, būna įrašyti į pripučiamosios lovos instrukciją kaip potencialiai pavojingi. Vienas neatsargus judesys, ir oro čiužinį galima rimtai sugadinti.

Pripučiamosiose lovose kategoriškai draudžiama rūkyti. Tą kvaila daryti ir įprastoje lovoje, tačiau pripučiamojoje rizika sumokėti už blogą įprotį gyvybe daug didesnė.

  • Renkantis pripučiamąją lovą vaikų kambariui irgi teks atsižvelgti į daugybę „bet“. O pirmasis reikalavimas išvis bus ne daiktui, bet jūsų atžalai: vaikas turi būti tikrai labai ramaus būdo. Jeigu jis mėgsta šokinėti ant čiužinio it ant batuto ir šiaip yra judrus, tai ir pripučiamoji lova jo kambaryje greičiausiai nesulauks gamintojo nurodomo eksploatacijos laiko pabaigos.

Pripučiamosiose lovose kategoriškai draudžiama rūkyti.

Prie oro lovoms pavojingų veiksnių priskiriami ne tik hiperaktyvūs mažyliai, bet ir augintiniai: šunys, katės, papūgėlės – faktiškai bet koks gyvūnas gali smarkiai apgadinti čiužinį.

  • Pripučiamosios lovos nebraižo grindų, nesugadina kilimo ar linoleumo. Ir tai bene vienintelis punktas jų privalumų sąraše, prie kurio niekas neprikibs, niekas neužginčys.

Apibendrinus visus punktus susidaro labai aiškus portretas žmogaus, kuriam apsimoka pirkti pripučiamąjį čiužinį ir miegoti ant oro kasnakt, ilsėtis kasdien.

Pirmiausia, tai labai tvarkingas, ramus pilietis, nemėgstantis pikantiško intymaus gyvenimo, nerūkantis lovoje, neturintis augintinių nei vaikų (nebent jie būtų tokio pat ramaus būdo), bet turintis visiškai sveiką nugarą. Jei šis apibūdinimas tinka jums, galbūt ir vertėtų pagalvoti apie pirkinį. Tik turėkite omenyje, kad vieno sykio nepakaks – keisti pripučiamąją lovą teks gana dažnai. Specialistų vertinimu, po dvejų, daugiausia trejų metų intensyvios eksploatacijos jos paprastai tampa netinkamos.

     Įdomūs faktai

Sumanymas baldus pripūsti oro yra palyginti nesenas – jis gimė gal kiek daugiau nei prieš šimtą metų.
1895 metais čiužinius keleivinių traukinių vagonuose bandyta pripildyti garų, tačiau nesėkmingai: oras greitai išeidavo pro siūles, taigi keleiviai likdavo miegoti ant kietų suolų.
8-ajame dešimtmetyje bandyta gaminti pripučiamus baldus iš plastiko, tačiau ir ši idėja nepasiteisino – kaštai buvo dideli, o gaminiai buvo nefunkcionalūs ir neilgaamžiai.
Tik apie 1993-iuosius metus buvo sukurtos ypatingos medžiagos ir technologijos pripučiamiems baldams gaminti.
Medikai vis dar nesutaria, sveika miegoti ant oro pripūstos lovos ar ne. Tačiau gamintojai tikina, kad pripučiamuose balduose nesikaupia dulkės, bakterijos, erkutės, prakaitas ir kiti nešvarumai, dėl kurių įprastus čiužinius patariama keisti kas 5–6 metus. Pasak jų, originalūs oro pripūsti baldai tinka alergiškiems žmonėms.
Šiuolaikiniai pripučiami baldai nebėra skirti vien tik uždaroms patalpoms. Galima įsigyti ir lauko baldų, gaminamų iš itin patvarių bei kokybiškų medžiagų ir skirtų balkonams, verandoms, net atviroms terasoms. Ir jie tinkami eksploatuoti ne tik vasarą.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *