Nuo naujųjų metų keičiasi elektros ir dujų vartotojų prijungimo įkainiai

Lietuva Namai

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) lapkričio 30 d. patvirtino naujus vartotojų prijungimo prie bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) elektros skirstomųjų tinklų ir gamtinių dujų sistemos įkainius, kurie įsigalios 2022 m. sausio 1 d.

Naujų elektros vartotojų prijungimo įkainis susideda iš pastovios dalies, mokamos priklausomai nuo naujai įsirengiamos ar didinamos galios dydžio, ir kintamos, kuri priklauso nuo tiesiamo tinklo. Lyginant su šiuo metu galiojančiais, nuo 2022 m. keičiasi įkainis už 1 kW leistinosios naudoti galios įrengimą ar padidinimą.

I vartotojų grupei, kurių įrengiama galia nesiekia 50 kW, kaina didėja 45,35 proc., II ir II vartotojų grupėms – mažėja, atitinkamai 13,68 proc. ir 27,51 proc. Į šias grupes patenka vartotojai, kurių prijungiamų elektros įrenginių leistinoji naudoti galia atitinkamai nesiekia 100 kW arba yra nuo 100 iki 500 kW.

Maksimali kompensuotina projektavimo kaina, kai projektą vartotojas rengia savo lėšomis, II ir III grupės vartotojams mažėja 9–22 proc. Kitiems vartotojams maksimali kompensuotina projektavimo kaina mažėja 39–60 proc.

Kitąmet – perpus mažesni nauji dujų buitinių vartotojų prijungimo įkainiai

Dujų įvedimo paslaugos kaina susideda iš fiksuotos dujų įvedimo kainos – prijungimo įkainio, nepriklausančio nuo prijungimo atstumo ir nutiesto dujotiekio kainos. Prijungimo įkainiai 2022 metais, lyginant su galiojančiais dabar keičiasi II ir III vartotojų grupėms, vartosiančioms daugiau kaip 300 m3 dujų per metus. Pastovioji dalis mažėja 58,16 proc., kintamoji – 43,19 proc.

Įkainiai mažėja dėl praėjusio laikotarpio išaugusio vartotojų prijungimo prie skirstomojo tinklo skaičiaus ir atitinkamai mažėjant 1 vartotojui tenkančių faktinių investicijų.

Daugiau informacijos apie nuo kitų metų sausio 1 d. keičiamus dujų ir elektros prijungimo įkainius VERT interneto svetainėje.

Norint įsivesti elektrą ar dujas, kviečiame pasiskaičiuoti preliminarią įmoką skaičiuoklėse, kurias galima rasti adresu eso.lt. Teikti paraiškas dėl norimų paslaugų galite prisijungę ESO savitarnoje eso.lt/savitarna.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.