Skirtingų spalvų baldai kuria kambaryje skirtingas nuotaikas.

Net ir sofos spalva yra svarbi

Gyvenimas Namai

Skirtingų spalvų baldai kuria kambaryje skirtingas nuotaikas.

Atrodo, sofa – toks įprastas baldas, tačiau ir jos apmušalų spalva daug ką lemia. Ji gali raminti, padėti atsipalaiduoti, pailsėti, o gali erzinti arba net provokuoti pyktį.

Tiesa, perkant baldus intuicija dažniausiai pasufleruoja, ką rinktis, kad sukurtumėte didžiausio komforto atmosferą. Kiekvieno būsto interjero spalvos atspindi jo šeimininko individualumą ir dvasinę būseną, kuriai esant jaučiamasi geriausiai.

Vis dėlto gamtoje galioja tam tikri dėsniai, reguliuojantys skirtingų spalvų įtaką žmogaus psichologijai.

Jei norite atsipūsti

Esama atspalvių, kuriuos galima drąsiai vadinti „trankvilizatoriais“. Jie padeda atgauti jėgas po sunkios darbo dienos, atsipalaiduoti.

Tai visos spalvos, kurios asocijuojasi su žeme: tamsiai ruda, rūdžių, ochros, umbros. Jos suteikia ypatingo jaukumo ir idealiai tinka kambariams, kur būtina jauki atmosfera.

Pamiršti nuovargį ir pajusti lengvumą bei atsigauti padės šiltos spalvos, keliančios prisiminimus apie paplūdimį: šviesi perlų, koralų, smėlio.

Gerai nuteikia ir natūralios floros bei faunos spalvos. Žali ir geltonai žali augaliniai atspalviai mažina įtampą – dėl to jie geriausiai nuteikia atsidūrus nepažįstamoje aplinkoje ir todėl restoranuose, viešbučiuose bei biuruose būna tiek daug augalų. Namuose žalia spalva puikiai tiks miegamajame ir darbo kambaryje.

Gyvūnijos pasaulio spalvos – pavyzdžiui, pilka, – yra gana pasyvios. Todėl tinka ne tik sofoms, bet ir visiems interjero elementams, kur tik būtinas neutralumas ir pusiausvyra.

Jei reikia susikaupti

Susikaupti protiniam ar kūrybiniam darbui padės ramios, akies nerėžiančios spalvos.

Pagrindinę „intelektualią“ spalvų paletę sudaro šiltos žemės spalvos, švelnūs pilkos atspalviai. Visi mėlynos spalvos atspalviai padeda sutelkti dėmesį, susikaupti darbui.

Juoda spalva – dalykiška ir rimta, todėl irgi tinka šiam tikslui. Tik nereikia pamiršti, kad pernelyg daug juodos interjere gali suteikti būstui niūrumo ar net gedulingumo.

Patalpose, kuriose dirbama, reikia kuo daugiau ramių harmoningų spalvų, jos neturi būti rėkiančios. Bet jeigu pageidaujate linksmesnės atmosferos…

Kad būtų linksmiau

Raudona, mėlyna, geltona, anot specialistų, yra trys pagrindinės džiaugsmingosios spalvos. Geltona – jaudina, linksmina, skatina bendravimą. Mėlyna – ramina, atpalaiduoja, suteikia gaivumo.

Visi raudonos spalvos atspalviai yra aktyvūs ir dinamiški, kartais net agresyvūs, tad juos geriau derinti su šviesiomis spalvomis – pavyzdžiui, balta. Kontrastas džiugins akį, tačiau reikia jausti saiką: pernelyg ryškus kontrastas gali sukelti šoką.

Romantiškai atmosferai

Ar meilė turi spalvą? Žinoma, taip! Ir, žinoma, raudoną.

Intensyvi raudona spalva daro ypatingą poveikį žmogaus organizmui – specialistai sako, jog ji kažkodėl labai teigiamai veikia kojas ir lyties organus. Tačiau vienu raudoniu romantiškos atmosferos nesukursi – čia reikalingi įvairūs atspalviai nuo tamsiausio iki šviesiausio.

Rafinuočiausia laikoma švelniai rožinė, arba jūros kriauklės, spalva, aistringiausia – purpuro ir granato.

Šviesiai oranžiniai tonai – abrikoso, persiko, – irgi suteikia interjerui romantikos. Dar daugiau: jie simbolizuoja jausmų tyrumą.

Į romantiškų spalvų paletę puikiai įsilieja ir šaltos, su vandeniu siejamos spalvos. Jos suteikia gaivumo ir paslaptingumo.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *