Stebuklingu eliksyru jo, aišku, nepavadinsi, tačiau actu taip pat galima pastiprinti sveikatą.

Net ir actas yra sveika

Grožis Sveikata

Stebuklingu eliksyru jo, aišku, nepavadinsi, tačiau actu taip pat galima pastiprinti sveikatą.

Dar ne taip seniai žinojome tik baltąjį ir obuolių actą. Paskui prie jų prisidėjo balzamo actas. Tačiau pastaraisiais metais gurmaniškų acto rūšių šeima sparčiai plečiasi, o su naujais skoniais – yra net aviečių ir ananasų! – atrandamos ir naujos potencialios gydomosios acto savybės. Tiek grūdinių kultūrų, tiek vaisinis fermentuotas actas pasižymi plataus spektro teigiamu fiziologiniu poveikiu, pradedant antibakteriniu bei antioksidaciniu ir baigiant net gydančiu vėžį (ypač japoniškas juodųjų sojų actas).

Nereikia tikėti viskuo

Nors pastarosios acto savybės, anot leidinio „Comprehensive Reviews in Food Science and Food Safety“, moksliškai buvo patvirtintos tik 2017 metais, acto nauda sveikatai nėra jokia naujovė. Dar 400 metais prieš Kristų Hipokratas, manoma, naudojo vaisinį actą žaizdoms, kosuliui ir kitiems negalavimams gydyti. Dabar gi įžvelgiamas potencialas actą pradėti naudoti kaip cukraus ir riebalų (cholesterolio) kiekio kraujyje kontrolės priemonę. Jį tinkamą tokiam darbui daro polifenolių gausa bei acto rūgštis, taip pat sveikosios bakterijos – probiotikai, – atsirandančios per fermentacijos procesą.

Negalima nepaminėti ir obuolių acto, vis dar garbinamo kaip priemonė svoriui mesti, virškinimui gerinti, refliuksui gydyti ir panašiai.

Tiesa, mitybos ekspertai įspėja, kad, nors daugelis actui priskiriamų naudingų savybių yra pagrįstos – pavyzdžiui, acto rūgštis tikrai padeda krakmolą skaldantiems enzimams, nors ir trumpam, bet palaikyti žemesnį cukraus kiekį kraujyje pavalgius, – kai kurie šio produkto pliusai vis dėlto pernelyg pagražinami. Pavyzdžiui, tariamai stebuklinga acto įtaka metant svorį.

Produktas diabetikams

Acto galia padėti problemų dėl cukraus turintiems žmonėms pavalgius palaikyti žemesnį gliukozės kiekį kraujyje yra, anot medikų, viena svarbiausių produkto savybių.

2015 metais cukrinio diabeto tyrimams skirtas leidinys „Journal of Diabetes Research“ paskelbė, kad II tipo diabetu sergantiems žmonėms prieš valgį išgėrus 30 ml acto, sumaišyto su 20 ml vandens, gliukozės, insulino ir trigliceridų kiekiai jų organizme sumažėdavo. Ir šis poveikis išlikdavo iki penkių valandų po valgio.

Dar viena keistai nuskambėsianti mokslinė smulkmena: geriančiųjų actą dilbių raumenys pasiima iš kraujo daugiau gliukozės. Suprantama, tai irgi padeda reguliuoti jos kiekį.

Tačiau actą naudinga gerti ne tik jau sergantiesiems cukriniu diabetu. 2015-aisiais kitas medicininis leidinys – „European Journal of Clinical Nutrition“ – aprašė dar vieną su actu susijusį atradimą. Pasirodo, žmonėms, kuriems nustatytas gliukozės toleravimo sutrikimas (dažnai pirmasis gresiančio II tipo diabeto ženklas), irgi sveika vartoti actą prieš valgį. Mat tas paskatina kraujo pritekėjimą į raumenis, pagerina gliukozės pasisavinimą juose, sumažina insulino kiekį ir trigliceridų lygį kraujyje – ir šis poveikis taip pat tęsiasi iki penkių valandų pavalgius. Tyrėjų išvada: actas gali būti naudingas ant diabeto slenksčio balansuojantiems žmonėms, nes gerina organizmo atsparumą insulinui ir koreguojant medžiagų apykaitos anomalijas.

Neskubėkite susižavėti

Kita vertus, ne viskas taip paprasta. Nepaisant to, kad actas taip gerai reguliuoja cukrų organizme, mokslininkai ne itin žavisi acto gerbėjų entuziazmu. „Tai pirmiausia yra pagardas, o ne koks stebuklingas produktas“, – primena jie.

Taip, actas neatsiejama sveikos mitybos dalis. Juo labiau kad jis dera kaip tik prie sveikesnio maisto: salotų, daržovių asorti, jūros gėrybių – niekas juk nepila acto ant ledų. Tačiau ar jis toks jau gyvybiškai svarbus? Ekspertų nuomonės nesutampa. Kaip ir nesutampa jų požiūris į paties acto įvairovę.

Natūralios medicinos šalininkai rekomenduoja rinktis obuolių actą arba produktus su juo. Tiesa, svarbu, kad pastarieji nebūtų pasterizuoti – juose turi būti išlikusios visos naudingosios medžiagos, įskaitant probiotikus (beje, tai visos tos drumzlinos nuosėdos butelio dugne, kurias pamačiusios taip raukosi šeimininkės). Čia tas pats kaip su pienu: per pasterizacijos procesą itin aukštos temperatūros pražudo probiotikus, enzimus ir organines rūgštis, kurios ir daro obuolių actą tokį sveiką.

Kiti dietologai rekomenduoja maistui naudoti kuo daugiau acto rūšių – ir mėlynių, ir ryžių, ir vyno bei kitus. Ir ne tik dėl įvairesnių skonių, bet ir dėl to, kad skirtingų rūšių acte yra skirtingų antioksidantų, puikiausiai papildančių vienas kitą.

Vietoj išvados

Nors acto nereikėtų laikyti stebuklingu eliksyru, jis yra daugiau nei tik populiarus pagardas. Actas tikrai gali būti labai naudingas sveikatai – ir įvairiais atžvilgiais. Tik jokiu būdu negerkite jo gryno, pataria specialistai. Maišykite su vandeniu ar arbata, antraip pažeisite dantų emalį, o ir stemplę galite nusideginti.

Kaip sako dietologai, yra daug tokių maisto produktų, kurie, visi žinome, labai sveiki. Tačiau jie nepatogūs vartoti, taigi dažniausiai ir pamirštami. Obuolių actas (arba obuolių sidro actas, kaip jis dar vadinamas) kaip tik ir yra vienas iš tokių. Bet jeigu netingėtumėte tinkamai jį pasiruošti, galėtumėte net gerti vietoj sulčių ar limonadų.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.