Kviestiniai pietūs, vakarėliai, dalykiniai susitikimai ir šventės – tokios, kaip artėjančios Mindauginės, – kartais pasibaigia anksčiau, nei norėtume.

Mokėk šventę švęst

Naudinga Sveikata

Kviestiniai pietūs, vakarėliai, dalykiniai susitikimai ir šventės – tokios, kaip artėjančios Mindauginės, – kartais pasibaigia anksčiau, nei norėtume.

Suprantama, niekas mūsų neverčia gerti – abejotiną sprendimą vartoti alkoholį priimame patys. Bet yra žmonių, kurie apgirsta itin greitai. Atrodo, jiems užtenka tik pauostyti vyno taurę, ir viskas: balius baigtas.

Jeigu nebus protingi ir atsargūs, tokiems piliečiams šventė gali užsibaigti ne tik per anksti, bet ir nelabai maloniomis pasekmėmis – taip pat ir sveikatai.

Kas gi lemia apgirtimo laipsnį ir kaip neapsvaigti labiau, nei planavote? Moksliniai tyrimai parodė, jog kartais net iš pažiūros atsitiktiniai veiksniai padaro didžiulę įtaką tam, kaip alkoholis paveikia mūsų smegenis ir visą organizmą. Ir šių potencialių veiksnių žinojimas, anot specialistų, yra vienas iš būdų apsaugoti sveikatą – o ir reputaciją – nuo nemalonumų.

Jokių burbuliukų!

Alkoholio kiekis kraujyje didėja gerokai greičiau, jeigu taurėje yra ir kokio nors gazuoto gėrimo. Tai būdinga ir tokiems klasikiniams kokteiliams, kaip romas su kola, ir dabar madingiems gazuotiems alkoholiniams gėrimams.

Buvo atliktas vienas mokslinis tyrimas, kurio dalyviai per trumpą laiką suvartojo alkoholio kiekį, prilygstantį 3–4 kokteiliams. Kai savanoriai gėrė degtinę su negazuotu vandeniu, jų kraujyje maksimalus alkoholio kiekis kraujyje buvo 0,077 promilės. Pakako vandenį pakeisti dietiniu gazuotu gėrimu, ir promilės šoktelėjo iki 0,091.

Be to, išgėrę gazuoto gėrimo su alkoholiu eksperimento dalyviai prasčiau atliko specialius kompiuterinius testus, nors jokių jų savijautos ar elgesio pokyčių nebuvo.

Forma irgi svarbi

Pasirodo, taurės, į kurią pilamas alkoholinis gėrimas, forma gali paveikti apgirtimo laipsnį.

Didžiojoje Britanijoje, Bristolio universitete, atlikto mokslinio tyrimo dalyviai alų gėrė dukart lėčiau, kai tas buvo įpiltas į tiesią stiklinę, o ne tradicinį bokalą. Mokslininkai mano, jog geriant iš išlenktų taurių sunkiau suvokti išgeriamą kiekį.

Kuo malonesnis skonis, tuo daugiau nemalonumų

Pats alkoholinių gėrimų skonis irgi veikia geriančiųjų elgesį. Kai norisi išgerti konkretaus mėgstamo gėrimo, net visiškai menkas jo kiekis aktyvuoja smegenyse malonumo centrus ir didina norą išgerti daugiau.

JAV Indianos universitete buvo atliktas tyrimas, kurio dalyvius mokslininkai vaišino jų mėgstamiausiu silpnu alumi arba gaiviuoju gėrimu „Gatorade“ (skirtu sportininkams, malšinančiu troškulį, padedančiu atkurti elektrolitų balansą ir panašiai). Visi savanoriai vėliau prisipažino, kad būtent alaus skonis kurstė jų norą siekti dar ir dar vienos taurės. Geriant gaivųjį gėrimą noro pakartoti nekildavo.

Neįsijauskite skaičiuodami kalorijas

Niekam ne paslaptis, kad, geriant tuščiu skrandžiu, apgirstama greičiau. Tačiau iš tikrųjų šiuo atveju yra svarbus ne tik maisto kiekis, bet ir jo sudėtis: neriebūs produktai irgi didina apgirtimo riziką.

Riebus maistas virškinamas ilgiau, taigi ilgiau užsibūna skrandyje lėtindamas alkoholio pasisavinimą iš virškinimo trakto. Todėl vakarėlyje kaip užkandą rinkitės riešutus arba riebią žuvį o ne salotų lapus.

Lūkesčių kaina

Neįtikėtina, bet net ir nekantravimas pasilinksminti, šventės laukimas gali iškrėsti piktą pokštą, jei ketinate vartoti alkoholį. Anot specialistų, tai grynas mūsų psichikos triukas: visą savaitę laukę galimybės savaitgalį pašėlti su draugais, dėl puoselėtų didelių lūkesčių tikrovę suvokiame ne tokią, kokia ji yra iš tikrųjų, – ir jaučiamės apgirtę labiau, nei esame.

Buvo atliktas ne vienas eksperimentas, kurio dalyviams pakakdavo pasakyti, kad gėrimuose, kuriuos jie išgėrė, buvo alkoholio, ir jie iškart imdavo elgtis it apgirtę. Arba atvirkščiai: vartojusieji alkoholio, bet apie tai nežinantys atrodydavo blaivutėliai.

Daugiau raumenų – mažesnis poveikis

Savaime suprantama, kad dvimetrinis raumenų kalnas apgirs ne taip greitai, nei kokia „coliukė“, tačiau ir daugmaž vienodo ūgio ir svorio žmonių organizmą alkoholis veikia nevienodai. Kodėl? Viskas priklauso nuo kūno sudėties. Kadangi alkoholis greičiau tirpsta riebaluose, o ne vandenyje, kuo didesnę kūno masės dalį sudaro „sausi“ raumenys, tuo mažiau žmogų veikia suvartotas alkoholis. Ir priešingai: kuo didesnis riebalų procentas organizme, tuo didesnė rizika greitai apgirsti nepaisant to, kad visi kiti faktoriai bus daugmaž lygūs.

Amžius irgi svarbu

Su amžiumi lėtėja alkoholio skaidymo virškinimo trakte greitis bei mažėja vandens kiekis organizme. Todėl kuo vyresni tampame, tuo ilgiau toksinai nepasišalina iš organizmo ir tuo smarkiau apgirstame nuo to paties alkoholio kiekio, kurio jaunystėje nė nepajusdavome.

     15 geriausių priemonių nuo pagirių

Labai prastą savijautą kitą rytą po šventės lemia dehidratacija, pernelyg sutirštėjęs kraujas, kuriame dar, be kita ko, trūksta cukraus, taip pat kalio ir magnio deficitas bei šokinėjantis kraujospūdis. Kaip kovoti su organizmo apnuodijimo alkoholiu pasekmėmis?

Vanduo, mineralinis vanduo. Vanduo išplauna iš organizmo toksinus ir kitus alkoholio irimo produktus. O mineralinis vanduo atkuria skysčių ir druskų balansą. Tiesa, geriau palikti mineralinį atvirą, kad šiek tiek nusistovėtų ir liktų kuo mažiau burbuliukų, tada gerti po pusę stiklinės 3 kartus per dieną.

Sultys. Skysti vitaminai – tikras išsigelbėjimas pagirių iškankintam kūnui. Optimalus variantas yra daržovių sultys, aprūpinsiančios organizmą ne tik vitaminais, bet ir mineralais.

Sūrymas. Nupiltas nuo raugintų kopūstų ar raugintų agurkėlių (bet tik ne marinuotų!), šis skystis nuo seno naudotas pagirioms gydyti – ypač Rusijoje. Tik vėliau mokslininkai išsiaiškino kodėl: pasirodo, sūryme yra optimalus mineralų ir druskų kiekis, reikalingas per linksmybes organizmo prarastoms atsargoms susigrąžinti.

Žalioji arbata su medumi. Daugelis mokslininkų vadina medų vienu geriausių vaistų nuo pagirių, nes jo sudėtis praktiškai ideali fruktozės, kalio ir magnio kiekio požiūriu. Žalioji arbata savo ruožtu turtinga antioksidantų, padedančių organizmui atsikratyti toksinų. Kefyras. Rauginto pieno produktai – puiki atgaiva šventines perkrovas patyrusiam skrandžiui ir žarnynui. Turkai, beje, pagirias linkę gydyti jogurtu ir laiko jį geriausia priemone atsikratyti nemalonių pojūčių.

Bananų kokteilis. Tai patikrintas britų receptas: tereikia į elektrinį trintuvą įmesti du bananus, įpilti stiklinę pieno ir įkrėsti du šaukštus medaus. Gerkite iš lėto, pasimėgaudami. Pienas yra puikiausias sorbentas, medus – gryna gliukozė, o bananai – greiti angliavandeniai.

Prancūziškas kokteilis. Kaip galima nuspėti iš pavadinimo, tai prancūzų pamėgtas žvalinantis „kito ryto“ gėrimas iš trupučio citrinų sulčių, baltojo vyno ir gazuoto vandens (pastaruosius maišykite vienodomis dalimis). Išgerti kokteilį reikia vienu ypu. Dėl gazuoto vandens vitaminas C iš citrinų sulčių pasisavinamas greičiau, o skiestas vynas palengvina pagirių simptomus. Sultinys. Bet koks mėsos sultinys, taip pat ir lengvas vištienos, – vaistas skrandžiui, ir dar galvos skausmą palengvina. O garsioji armėniška sriuba chašas – geriausia priemonė nuo pykinimo.

Šviežių špinatų salotos. Ši lapinė daržovė turtinga antioksidantų, padedančių greičiau iš organizmo pašalinti alkoholio skilimo produktus. Galima, žinoma, pakramsnoti šviežių špinatų lapų, bet galima juos apvirti, pakepti, pagardinti salotas.

Šalta mėsos sriuba. Nesunkus patiekalas pasigaminti net ir esant pagirioms. Tiks vakarykštės šventės vaišių likučiai: šviežius ir raugintus agurkus susmulkinkite, pridėkite taip pat smulkiai pjaustytos virtos veršienos arba jautienos, skoniui pagerinti galite perpjauti kelias alyvuoges. Visą šį kratinį galima valgyti ir taip, bet geriau užpilti skiestu sūrymu nuo raugintų agurkų (bet ne marinuotų – pernelyg aštrus jų skonis tik dar labiau suerzins ir taip jautrų skrandį).

Vynuogės. Prancūzai mokslininkai primygtinai rekomenduoja per pagirias suvalgyti kekę vynuogių. Jose yra toksinus šalinančių antioksidantų plius dar vitaminų ir cukraus. Petražolės. Kelios šakelės petražolių ne tik padės atsikratyti vakarykščio alkoholio kvapo ir skonio burnoje, bet ir parūpins organizmui būtinų mineralų – kalio ir magnio, taip pat vitamino C. Ir dar padės pašalinti toksinus.

Kontrastinis dušas. Toksinai šalinami ir per odos poras, taigi būtų gerai juos kuo greičiau nuplauti. Be to, vėsus vanduo tonizuoja kraujagysles, mažina kraujospūdį ir atveria antrąjį kvėpavimą. Tačiau vandens temperatūra neturėtų būti labai kontrastinga.

Aromaterapija. Tiks standartinė aromatinė lempa. Jei po ranka tokios nėra, tiesiog užlašinkite kelis lašus eterinių aliejų ant nosinės ir periodiškai įkvėpkite. Mairūnų aliejus padės nuo galvos skausmo ir subalansuos centrinę nervų sistemą. Pabandykite pasitepti po lašą už kiekvienos ausies.

Tabletės. Jei visai niekas nepadeda – net anksčiau sėkmingai išbandyti ir iš senelio paveldėti receptai, – teks griebtis farmakologijos: tirpi paprasto aspirino tabletė, gintaro rūgšties tabletė, o jeigu smarkiai mėto į šonus – bet kokie vaistai nuo jūrligės.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *