Kadangi Mėnulis, teigiama, veikia mūsų apetitą, turėtų veikti ir valgiaraštį.

Mityba pagal Mėnulio kalendorių

Grožis Sveikata

Kadangi Mėnulis, teigiama, veikia mūsų apetitą, turėtų veikti ir valgiaraštį.

Kad mūsų gyvybinės jėgos ir aktyvumas susiję su Mėnulio fazėmis, pripratome jau seniai. O štai kad mūsų virškinimo traktas dažnai veikia pagal šio dangaus kūno diktuojamus dėsnius, ne visi ir žinome.
Teigiama, kad, priklausomai nuo Mėnulio ciklo fazės, mes geriau arba priešingai – blogiau virškiname maistą, o tam, kad mūsų organizmas normaliai funkcionuotų, reikalingi skirtingos kilmės ir nevienodo maistingumo produktai. Mityba pagal mėnulio kalendorių neva yra puikus būdas harmonizuoti visiems vidiniams organizmo procesams.
Ką gi konkrečiai reikėtų valgyti kiekvieną mėnulio dieną?

Pirmoji dekada

1-oji mėnulio para. Ji paprastai tęsiasi vos kelias valandas (o kartais – ir minutes), tačiau jeigu 1-oji mėnulio para sutampa su didesniąja dienos dalimi, patariama duoti organizmui visko, ko tik jis paprašys. Stojus naujam mėnuliui reikia susigrąžinti jėgas, tad bet kokios kalorijos bus į naudą. Užtat alkoholis griežtai draudžiamas – pernelyg didelė sunkaus apsinuodijimo tikimybė.
2-oji mėnulio para. Puikiausias metas pradėti laikytis ilgalaikės dietos. Taip pat vienos dienos bado dietai. Bet jeigu ketinate laikytis įprasto mitybos režimo, kaip lig šiol, tiesiog geriau įsiklausykite į savo organizmą ir maitinkite jį tuo, ko labiausiai norisi.
3-ioji mėnulio para. Šią dieną patariama valgyti itin kaloringą maistą. Tiks virta ir kepta mėsa, įvairiausi troškiniai, lašiniai. Visa tai užtikrins reikiamas energijos atsargas, tačiau nevirs papildomais kilogramais.
4- oji mėnulio para. Palankus laikas gaminti valgį pagal senuosius receptus – ypač tuos, kurie jūsų šeimoje perduodami iš kartos į kartą. Produktus jiems rinkitės savo nuožiūra, tačiau geriau naudokite būdingus mūsų kraštams (tai yra rinkitės prekę lietuvišką ir apsieikite be egzotikos).
5-oji mėnulio para. Šią dieną jokiu būdu negalima badauti. Rinkitės energiją teikiantį maistą ir būtinai įtraukite į savo valgiaraštį pieno produktus, medų, džiovintus vaisius. Taip pat tokią dieną galima pamiršti apie griežtą dietą ir leisti sau truputėlį pasimėgauti maistu, kurio paprastai atsisakote. Vis dėlto derėtų susilaikyti ir nevalgyti mėsos, paukštienos, žuvies.
6-oji mėnulio para. Galima leisti sau mėsos patiekalus, bet geriau valgyti mažomis porcijomis. Nepatariama gerti pieno, užkandžiauti greituoju maistu ir išvis maitintis paskubomis, normaliai neprisėdant prie stalo.
7-oji mėnulio para. Nerekomenduojama valgyti kiaušinių ir vištienos. Verčiau rinkitės kruopas, daržoves, vaisius. Taip pat pageidautina visus gėrimus pakeisti vandeniu (mineraliniu, šaltinio arba filtruotu).
8-oji mėnulio para. Diena puikiai tinka pradėti laikytis „ekspres“ dietos: jeigu tiksliai laikysitės dietologų rekomendacijų, greitai atsikratysite nereikalingų kilogramų. Palankus metas valyti skrandį, žarnyną. Jei laikotės įprasto mitybos režimo, pasistenkite valgyti tik karštą maistą ir atsisakyti sumuštinių bei žalių produktų.
9-oji mėnulio para. Derėtų surengti iškrovos dieną, išvalyti iš organizmo šlakus. Bet jeigu neketinate riboti maisto, tai bent kaip pagrindinį patiekalą rinkitės žuvį ir kitas jūros gėrybes. Kita vertus, jeigu tuo metu Mėnulis bus Žuvų ženkle, daugiausia dėmesio skirkite maisto kokybei bei šviežumui – galima greitai apsinuodyti žuvimi. Nepatariama vartoti alkoholio, gerti gazuotų gėrimų, valgyti sojų ir grybų.
10-oji mėnulio para. Rekomenduojama vartoti mažiau skysčių (nebent sportuojate arba dirbate sunkų fizinį darbą). Pasistenkite nepiktnaudžiauti ir sūriu maistu – jis sulaikys organizme skysčius, taigi padidės kūno svoris ir tinimai. Daugiau jokių apribojimų nėra.

Antroji dekada

11-oji mėnulio para. Patariama nevalgyti patiekalų iš grūdinių ir ankštinių kultūrų, gyvulinės kilmės produktų. Maitinkitės daugiausia daržovėmis ir vaisiais – šviežiais, troškintais garuose. Valgykite jų tiek, kad nejustumėte alkio.
12-oji mėnulio para. Šią dieną geriau nepersivalgyti. Rekomenduojama vengti kiaušinių ir žuvies, nepiktnaudžiauti raudona mėsa ir subproduktais. Jeigu norite užkąsti, tebūnie tai riešutai, saulėgrąžos, vaisių ar daržovių sultys arba tirštas vaisinis kokteilis (tik ne obuolių!). Be to, per dieną prisiverskite išgerti mažiausiai 2 litrus vandens. Tik jeigu Mėnulis bus Svarstyklių ženkle, skysčių geriau vartoti mažiau.
13-oji mėnulio para. Neverta badaut ir rengti iškrovos dienos. Neatsisakykite visavertės mitybos – organizmas prastai toleruos alkio jausmą, o tai paveiks ir jūsų psichologinę būklę. Šią dieną sveikintini bet kokie kulinariniai eksperimentai, tačiau nerekomenduojama valgyti produktų, kuriais kada nors gyvenime buvote apsinuodiję.
14-oji mėnulio para. Labai geras metas iškrovos dienai ir sausai badauti. Laikantis įprasto mitybos režimo, hipertonikams patariama nevalgyti produktų, galinčių padidinti arterinį kraujospūdį. Visiems sveika gerti pipirmėtės antpilą. Jokių apribojimų maisto atžvilgiu nėra – svarbiausia, kad jis būtų kuo šviežesnis.
15-oji mėnulio para. Neatsisakykite karšto maisto, nuosaikiai pagardinto prieskoniais. Pernelyg aštrių patiekalų, kaip ir alkoholio, geriau atsisakyti, nes jie provokuos agresiją, o jos tądien ir taip netrūks. Taip pat palankus laikas valyti žarnyną – tik ne tuomet, kai Mėnulis būna Skorpiono ženkle.
16-oji mėnulio para. Nevalgykite grybų, mėsos, žuvies. Juos pakeiskite šviežių arba virtų daržovių salotomis, makaronais su trupučiu sūrio, pomidorais arba žalumynais.
17-oji mėnulio para. Galima nesivaržant valgyti mėsą ir kaloringą maistą. Be to, išgerti truputį sauso vyno arba kahoro. Tačiau piktnaudžiauti kuo nors neverta.
18-oji mėnulio para. Tokią dieną organizmas gerai virškina riešutus. Maistą geriau gaminti su aliejumi, ne su sviestu. Pageidautina valgyti kuo mažiau gyvulinės kilmės maisto ir visiškai nevalgyti subproduktų.
19-oji mėnulio para. Kategoriškai nerekomenduojama vartoti alkoholį, valgyti aštrų maistą, gerti stiprią kavą ir kitus nervų sistemą veikiančius gėrimus. Visam kitam jokių apribojimų nėra. Svarbu, kad produktai būtų švieži, patiekalai – kuo paprastesni.
20-oji mėnulio para. Galima valgyti viską, išskyrus paukštieną. Tinkamas metas pažinčiai su kitų šalių virtuvių patiekalais (ypač paruoštais profesionalių virėjų).

Trečioji dekada

21-oji mėnulio para. Pageidautina nevalgyti jokių saldumynų ir pernelyg riebaus maisto. Kitokių apribojimų nėra. Tačiau turėkite omenyje, jog šią dieną naudingiausi sveikatai būtų burokėliai, morkos, ropės, obuoliai, granatai, spanguolės.
22-oji mėnulio para. Badauti šiandien neverta. Tačiau diena tinka naujiems patiekalams ragauti, eksperimentams su įprastais produktais, pažinčiai su egzotiškomis virtuvėmis. Patariama valgyti saldumynų. Bet kokių, nes jie nepadarys organizmui jokios žalos – netgi bus naudingi.
23-ioji mėnulio para. Negalima persivalgyti ir vartoti alkoholio. Pirmenybę verčiau teikti pieno produktams, varškei, kefyrui, neriebiam sūriui. Mėsos patiekalų valgyti nereikėtų.
24-oji mėnulio para. Nereikėtų badauti, rengti iškrovos dienų. Priešingai – patariama paįvairinti savo valgiaraštį, įtraukti į jį bet kokią mėsą, pieną, uogas, košes ir šakniavaisius. Neatsisakykite ir desertų.
25-oji mėnulio para. Pasistenkite nevalgyti grybų, riebių mėsos sultinių ir sriubų, bet kokio rupaus maisto (grūdinių kultūrų, šviežių vaisių ir daržovių). Galima išgerti truputį pieno, tačiau geriau visus gėrimus pakeisti grynu vandeniu. Ir kuo daugiau jo bus, tuo geriau.
26-oji mėnulio para. Diena puikiai tinka iškrovai. Bet jeigu ketinate valgyti kaip ir kasdien, verčiau rinkitės žuvį. Bet ne keptą, o paruoštą garuose ar grilyje, su bulvėmis ir daug šviežių žalumynų. Mėsos, kiaušinių, grybų geriau nevalgyti.
27-oji mėnulio para. Pirmenybę patariama skirti skystam maistui. Pavyzdžiui, tirštoms trintoms sriuboms – daržovių ar su žuvies sultiniu, tyrėms (bulvių, morkų arba brokolių), košėms, tirštiems vaisių kokteiliams su pienu arba kefyru. Mėsos geriau nevalgyti.
28-oji mėnulio para. Daugiausia naudos organizmas turės iš vaisių ir daržovių sulčių – ypač šviežiai išspaustų. Daugiau galima valgyti viską, ko širdis trokšta, tačiau nedideliais kiekiais.
29-oji mėnulio para. Diena palanki iškrovai ir iš organizmo valyti šlakus bei toksinus. Esant įprastam mitybos režimui, geriausiai virškinami pieno produktai, todėl patariama virti varškėčius, kepti blynus su varške ar varškės apkepą. Pasistenkite nevartoti alkoholio, negerti stiprios kavos, nevalgyti nežinomų patiekalų.
30-oji mėnulio para. Geriausia misti šviežiomis daržovėmis ir vaisiais, grūdėta duona, suvalgyti lengvos vištienos sriubos ir baltos mėsos. Taip pat patariama gerti raminamąjį poveikį turinčių žolelių nuovirų.

     Naudinga

Ryšys yra ne tik tarp maisto ir mėnulio fazių – dar svarbus ir Zodiakas. Taigi kai Mėnulis yra:
• Avino, Liūto ir Šaulio ženkle – gerai pasisavinami gyvulines ir augalinės kilmės baltymai.
• Jaučio, Mergelės ir Ožiaragio ženkle – organizmui itin naudingi vaisiai, daržovės, sūdyti produktai, o kaloringo maisto geriau atsisakyti.
• Dvyniuose, Svarstyklėse ir Vandenyje – gerai pasisavinami gyvulinės ir augalinės kilmės riebalai.
• Vėžyje, Skorpione ir Žuvyse – tinkamiausias laikas vartoti angliavandenius.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *