Kava yra vienas populiariausių gėrimų, daugeliui iš mūsų tapęs neatsiejama gyvenimo dalimi. Sunku įsivaizduoti rytą be puodelio šio aromatinio gėrimo. Negurkštelėjus jo, atsiranda net diskomforto jausmas. Tuo pačiu metu dažnai girdime, kad gerti kavą yra žalinga, nes ji blogai veikia širdį ir kitus organus ir paprastai sukelia greitą senėjimą.

Mitai apie kavą. TOP5

Įvairenybės Mokslas

Kava yra vienas populiariausių gėrimų, daugeliui iš mūsų tapęs neatsiejama gyvenimo dalimi. Sunku įsivaizduoti rytą be puodelio šio aromatinio gėrimo. Negurkštelėjus jo, atsiranda net diskomforto jausmas. Tuo pačiu metu dažnai girdime, kad gerti kavą yra žalinga, nes ji blogai veikia širdį ir kitus organus ir paprastai sukelia greitą senėjimą.

Bet ar viskas, kas mums sakoma apie kavą, yra tiesa?

Tiesą sakant, apie šį gėrimą yra tiek pat mitų, kaip ir apie bet kurį kitą. Visų pirma, dauguma informacijos apie kavos pavojų neparemta jokiais moksliniais tyrimais. Pradėjus tyrinėti įdėmiau, mokslininkai atranda priešingą efektą – vietoj tikėtinos kavos daromos žalos randama nauda. Ryškus to pavyzdys yra mitas, kad kavos vartojimas sukelia aritmijas. Tiesą sakant, šis gėrimas yra gana saugus, net jei išgeriate 25 puodelius jo per dieną. Kai kurie mitai yra tokie akivaizdūs, kad jiems net nereikia mokslinių tyrimų, tačiau žmonės ir toliau jais tiki.

Kava sukelia priklausomybę

Žmonės netgi sugalvojo tokius terminus kaip „kavamanas“ arba „kavos narkomanas“. Tačiau iš tikrųjų kava nesukelia jokios priklausomybės, o palyginimas su narkotiku yra netinkamas. Taip, jūs tikrai galite priprasti prie šio aromatingo ir gaivinančio gėrimo. Bet, pirma, tai nesunaikina psichikos. Antra, net jei staiga nustosite gerti kavą, nepajusite jokių „abstinencijos simptomų“, tai yra sveikatos problemų. Taigi, kalbant apie priklausomybės sukėlimą, kava nėra pavojingesnė nei, pavyzdžiui, arbata.

Kava išplauna kalcį ir ardo kaulus

Šį teiginį galima drąsiai priskirti mitų, kad kenksminga gyventi, kategorijai. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad kalcio išplovimas vyksta. Tačiau jis toks nereikšmingas, kad jį galima kompensuoti vienu ar dviem šaukštais pieno per dieną. Tiek pakanka gauti dienos kalcio dozę.

Norėdami išgerti tiek kavos, kad ji imtų naikinti kaulus, žmogus tiesiog fiziškai negali. Todėl nėra mokslinių įrodymų, kad kava gali ardyti kaulus.

Vaikai neturėtų gerti kavos

„Tau negalima, tu dar mažas. Kai užaugsi, tada ir galėti kavą gerti“ – panašią frazę daugelis turbūt girdėjote vaikystėje. Bet dėl kokios priežasties vaikai negali gerti kavos? Tiesą sakant, šiam gėrimui nėra jokių kontraindikacijų. Galbūt dabar kas nors prisimins apie kofeiną, nesubrendusią vaiko psichiką ir per didelio susijaudinimo galimybę.

Tačiau kofeino yra ir kituose maisto produktuose. Pavyzdžiui, tirpioje kavoje yra maždaug tiek kofeino, kiek žaliojoje arbatoje. Galite duoti kavos vaikams, bet po nedaug. Tokiu atveju tai nepadarys jokios žalos organizmui.

Kava naikina dantų emalį ir sukelia kariesą

Kalbant apie maisto produktus, kurie turi žalingą poveikį dantims, kava dažniausiai minima po cukraus. Tačiau šis teiginys pasirodė esąs mitas. Jį paneigė Pavijos universiteto Farmacijos chemijos katedros profesorės Gabriella Gazzani tyrimas. Atvirkščiai – kava dantis saugo.

Tiesa, tyrimas buvo atliktas ne su visų rūšių kava, o tik su skrudintomis Robusta ir Arabica pupelėmis. Dėl esančio katechino kava pražūtingai veikia streptokokus (Streptococcus Mutans), kurie naikina dantis.

Be to, yra dar vienas mitas, kad dėl kavos dantys pagelsta. Tačiau Šiaurės Osetijos valstybinė medicinos akademija 2009 metais atliko paprastą eksperimentą – žmogaus dantys 4 dienas buvo mirkomi įvairiuose gėrimuose, įskaitant kavą. Kaip paaiškėjo, mėginiai, esantys kavoje, praktiškai nepagelto, skirtingai nuo kitų, kurie keturias paras praleido populiariuose gazuotose gėrimuose ar sultyse.

Kava leidžia greitai numesti svorio

Kava tikrai teigiamai veikia medžiagų apykaitą. Tačiau ši savybė nesukelia rimto ir ilgalaikio svorio mažėjimo. Gėrimas taip pat gali slopinti alkio jausmą, tačiau tai yra laikinas poveikis. Kalorijų poreikis vis tiek išliks. Kai kavos poveikis išnyks, norėsite valgyti dar labiau. Tada svarbu nepersivalgyti, nes vietoj tikėtino svorio metimo jis tik didės.

Atminkite, kad pati kava yra mažai kaloringas gėrimas. Vidutiniškas skaičius yra 5-6 kalorijos 100 gramų. Žinoma, mes kalbame apie gryną ir natūralią kavą be cukraus ir pieno. Taigi mėgaukitės natūralia kava, kol neįvyko jokia ekologinė katastrofa ir nereikia pereiti prie dirbtinės.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.