Apie kontrastinio dušo naudą girdėjome visi, bet kiek tame tiesos?

Malonumas, prie kurio reikia priprasti

Grožis Sveikata

Apie kontrastinio dušo naudą girdėjome visi, bet kiek tame tiesos?

Medikai tvirtina, kad jis ne tik valo odos poras, bet ir suteikia žvalumo, gerina kraujotaką ir medžiagų apykaitą, raumenų tonusą, be to, stiprina imunitetą. Tik štai pasinaudoti tokia stebuklinga sveikatinimo priemone ryžtasi anaiptol ne kiekvienas žmogus – pernelyg jau ekstremali ši procedūra atrodo iš šalies.

Kai kas, kartelį didvyriškai išbandęs kontrastinio dušo teikiamus „malonumus“, tolesnių eksperimentų atsisako.

Geriau už kavą

Ką gi, suprasti kontrastinio dušo priešininkus galima. Tačiau praktika rodo, kad galima nesunkiai priprasti ne tik prie pakaitomis leidžiamo karšto ir šalto vandens, bet net ir prie apsipylimų visiškai lediniu vandeniu. Kaip grūdinimosi priemonė jis, tiesa, labiau tinka žmonėms, rimtai užsiimantiems sportu, bet yra puikus įrodymas, kad prisiversti pamėgti kontrastinį dušą – įmanoma.

Žinoma, pageidautina tokiomis procedūromis sveikatintis su gydytojo žinia.

Kontrastinis dušas – tai variantas visiems ir kiekvienam. Jis idealiai tinka dalykiškiems verslo žmonėms, iš ryto visiškai neturintiems laiko mankštai, bet privalantiems visada išlaikyti gerą tonusą.

Toks dušas mažų mažiausiai padės jums nubusti, taigi į darbą atvyksite jau „jausdamiesi žmogumi“. Be to, jis daug sveikesnis už tradicinį kavos puodelį. Nors šis gėrimas teikia energijos ir žvalumo, jis nelabai tinka žmonėms, turintiems bėdų dėl širdies ar skrandžio, o miestuose tokių – dauguma.

Jokių jaučių ragų

Jeigu jums kontrastinis dušas, vaizdžiai tariant, atrodo tolygus mirčiai, labai didelė tikimybė, jog tiesiog nemokate taisyklingai šios procedūros atlikti.

Pirmiausia specialistai pataria nepradėti grūdintis šaltuoju metų laiku. Tikrai nepatirsite malonumo vos išsiropštę iš šiltų patalų ir apsipylę lediniu vandeniu, net jei ir žinosite, kad po to bus galimybė pasimėgauti karštu. Nes paskui, išėjus iš vonios kambario, vis tiek teks kalenti dantimis. Neduok Dieve skersvėjo, nes tuomet galima pasigauti ir kokį plaučių uždegimą.

Geriausia prie kontrastinio dušo pratintis pavasarį arba vasarą – tai yra kaip tik dabar. Tik būtinai palaipsniui. Požiūris „čiupti jautį už ragų“ čia visiškai netinka, antraip nemalonūs pojūčiai, o gal dar net ir peršalimas – garantuoti. Kaip ir tvirtas pasiryžimas niekada daugiau gyvenime taip savęs nebekankinti.

Ir dušui savas laikas

Iš pradžių reikia dvi savaites kasdien maudytis po paprastu dušu – tai yra vandens temperatūra turi būti tokia, kokia jums yra priimtiniausia. Tada ateis vieno kontrastinio dušo eilė: reikės paleisti visiškai šaltą vandenį, bet ne ilgiau kaip 5–10 sekundžių.

Po šio išbandymo vėl savaitę maudykitės jums priimtinos temperatūros vandenyje, o jai pasibaigus pabandykite du ar tris kontrastinius dušus.

Nepamirškite: maudytis po kontrastiniu dušu derėtų tik rytais arba prieš kokį nors svarbų renginį, susitikimą. Jis tonizuoja visą organizmą, tad po šalto ir karšto vandens procedūrų vakare gali būti sunku užmigti.

Svarbu eiliškumas

Kontrastinį dušą visada dera pradėti nuo karšto vandens. Tačiau jis jokiu būdu neturėtų būti verdantis.

Pastovėję po karšto vandens srove 10–15 sekundžių, antra tiek praleiskite po šaltu vandeniu. Ir taip kaitaliokite vandens temperatūrą tris kartus.

Jeigu panašiems ekstremaliems išbandymams dar nesate pasiruošę, galite pradėti nuo drungno dušo vietoje ledinio. Bet turėtumėte žinoti, jog tokiu atveju gerokai padidės tikimybė persišaldyti, nes drungno vandens temperatūra nepakankamai žema, kad įjungtų apsauginį organizmo mechanizmą, ir nepakankamai aukšta, kad jūsų neimtų krėsti drebulys. Taigi jau geriau kelioms sekundėms įjungti ledinį vandenį. Sušalti po tokios „bombos“ tikrai nespėsite, užtat šaltas vanduo spės teigiamai paveikti jūsų nervų sistemą ir suaktyvins imunitetą.

Kiekvieną dieną pamažu didinkite kontrastą tarp karšto ir šalto vandens. Diskomforto pojūtis paprastai visiškai išnyksta po penkių seansų.

Kada „sveika“ virsta „nesveika“

Kontrastinis dušas kategoriškai nerekomenduojamas, jeigu turite problemų dėl kraujagyslių – pavyzdžiui, sergate hipertenzija, tromboflebitu, kraujo arba širdies kraujagyslių sistemos, onkologinėmis ligomis.

Moterims per mėnesines geriau kelioms dienoms pamiršti kontrastinį dušą. Atsisakyti jo turėtų ir sergantieji bet kokia lėtine liga, ypač jai paūmėjus. Neįmanoma nuspėti, kokį poveikį procedūra padarys kraujotakai, todėl geriau nerizikuoti.

     Naudinga

Maudantis po kontrastiniu dušu temperatūrų kontrastą reikia didinti palaipsniui, atsargiai. Pirmąsias dvi savaites tiek karšto, tiek šalto vandens temperatūra jums turi būti maloni. Kontrastas turi būti tik vienas ir ne per ilgas – 5–10 sekundžių. Per kitą savaitę ar dvi galima pereiti prie dviejų ir trijų kontrastų.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *