Kol širdies ir kraujagyslių ligos užima pirmąją vietą sąraše ligų, varančių lietuvius į kapus, vaistų „nuo širdies“ galima rasti bet kurioje vaistinėje. Tačiau pirkdami juos savo nuožiūra ir net pagal gydytojo receptą mes nuolat darome tas pačias klaidas.

Klaidos geriant širdies vaistus

Sveikata

Kol širdies ir kraujagyslių ligos užima pirmąją vietą sąraše ligų, varančių lietuvius į kapus, vaistų „nuo širdies“ galima rasti bet kurioje vaistinėje. Tačiau pirkdami juos savo nuožiūra ir net pagal gydytojo receptą mes nuolat darome tas pačias klaidas.

Pirmoji klaida

Vaistai vartojami nereguliariai. Jokių kardiologinių preparatų negalima vartoti kursais „pagėriau ir mečiau“. Visi širdies vaistai yra pakaitinė terapija, tai yra padeda tol, kol juos vartojame. Nebevartojamų vaistų šioks toks poveikis dar juntamas savaitę ar dvi, o paskui… Nieko. Dar daugiau: būna, kad staigus širdies vaistų vartojimo nutraukimas sukelia atmetimo reakciją ir liga paūmėja. Netikėkite įvairių papildų reklamomis, esą jie išvaduos jus nuo būtinybės kasdien gerti vaistus – širdies vaistų atveju tai jums gali kainuoti gyvybę.

Antroji klaida

Kai kurie ligoniai pradeda savaime vartoti iš karto kelis preparatus, labai panašius vienas į kitą savo poveikiu, arba išvis identiškus – tik skirtingų pavadinimų. Dar blogiau būna, kai, norėdami „pagerinti poveikį“, žmonės, nepasitarę su gydytoju, ima gerti tarpusavyje nesuderinamus vaistus. Paprastai taip nutinka, kai vaistus „išrašo“ pažįstami arba kaimynai, kuriems tie neva padėjo.

Atminkite: visi žmonės skirtingi, širdies ligos – irgi. Vadinasi, ir vaistus reikia skirti individualiai kiekvienam ligoniui individualiomis dozėmis.

Trečioji klaida

Pirkdami vaistus mes nežiūrime, kokia firma juos pagamino. O juk vaistų gamyba – delikatus aukštųjų technologijų procesas. Nuo to, kaip gerai jis atliekamas, priklauso preparato kokybė.

Šiais laikais vaistinėse prekiaujama vadinamaisiais generikais. Tai yra vaistiniais preparatais, pagamintais ne tos kompanijos, kuri užpatentavo ir pirmoji pradėjo būtent šio vaisto gamybą, o kitų firmų: pasibaigus patento galiojimo laikui, jos pradėjo gaminti vaistą pagal tą pačią formulę.

Generikai patrauklūs pirmiausia dėl gerokai mažesnės kainos. Be to, labai dažnai pakartotinė originalaus preparato gamyba būna sėkminga. Tačiau pasitaiko ir išimčių. Ypač jei antrine gamyba užsiimančios firmos farmokologinė įranga senstelėjusi. Net nežymios priemaišos, papildomos sudedamosios dalys ar netikslios sudedamųjų dalių proporcijos gali neigiamai paveikti gydymo procesą. Tad gerai pamąstykite, ar kai kuriais atvejais nevertėtų pirkti tik originalius preparatus, nei jei tai kainuos jums brangiau.

Ketvirta klaida

Vartodami kardiologinius preparatus itin kreipiame dėmesį į tam tikrus skaičius: kraujo spaudimą, cholesterolio lygį… Baimė, kad jie šoktelės, viršys būdingą normą, verčia gerti vieną tabletę po kitos. Deja, tokio gydymosi rezultatas gali būti apverktinas.

Jeigu diastolinis kraujospūdis (vadinama apatinė riba) nesiekia 120 mm Hg, panikuoti nereikia. Žinoma, būtina keisti gydymo taktiką ar pasirinkti kitus vaistus, bet tik pasitarus su gydytoju kardiologu!

Būna, kad kraujospūdis padidėja ir galva sukasi dėl osteochondrozės. Tokiu atveju staiga numušus kraujospūdį galima net išprovokuoti išeminį insultą. Tad prieš griebdamiesi tablečių pirmiausia būtinai apsilankykite pas gydytoją.

Sergant širdies ir kraujagyslių ligomis nederėtų pernelyg žavėtis ir tariamai nekenksmingomis žolelėmis (nes net ir geriausios vaistažolės nėra tokios nekaltos, kaip atrodo) bei papildais kaip alternatyva „chemijai“. Šiuolaikinių kardiologų arsenale apstu veiksmingų preparatų, tačiau vartojant juos ne pagal paskirtį galima padaryti sveikatai dar didesnę žalą, nei padarytų liga.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *