Ką daryti, kai vidury nakties ima skaudėti dantį, o galimybių skubiai patekti pas gydytoją jokių? Odontologai turi keletą patarimų. Ir įspėjimų.

Kitoks nakties košmaras – kai pažadina danties skausmas

Naudinga Sveikata

Ką daryti, kai vidury nakties ima skaudėti dantį, o galimybių skubiai patekti pas gydytoją jokių? Odontologai turi keletą patarimų. Ir įspėjimų.

Pirmiausia nė vienas iš mūsų neturime tokių gebėjimų savarankiškai nustatyti, kodėl suskaudo dantis, – dėl vidinio (pulpos) ar dėl išorinio (dantenų) uždegimo. Tad pasitaikius pirmai progai turėtumėte skubėti pas odontologą. O iki to laiko galima išbandyti kelias paprastas, bet, anot specialistų, gana veiksmingas „liaudiškas“ dantų skausmo malšinimo priemones:

  • Kiek galėdami kruopščiau išskalaukite burną šiltu vandeniu, kad iš danties pasišalintų visi maisto likučiai.
  • Jeigu skausmas užplūsta bangomis ir nejuntamas sukandus dantis, įkiškite skaudamoje vietoje tarp skruosto ir dantenų gabalėlį lašinių (galima ir sūdytų – tik druskos perteklių reikėtų pašalinti). Šis močiučių laikų receptas daugeliu atvejų tampa tikru išsigelbėjimu.
  • Jeigu dantis skylėtas ir visą laiką maudžia, skalaukite jį šiltu sodos tirpalu (šaukštelis sodos stiklinei vandens). Tik nesumanykite sodos pakeisti druska! Ji gali dar labiau suerzinti uždegimo pažeistas dantenas.
  • Galima išbandyti ir refleksoterapiją. Ant priešingoje pusėje nuo skaudamo danties esančios rankos riešo pririškite perpjautą česnako skiltelę. Skausmas turėtų nurimti. Bet būkite atsargūs: kad česnakas nenudegintų odos, jį geriau dėti ant dvigubo tvarsčio sluoksnio ir laikyti ne ilgiau kaip valandą, daugiausia – dvi.
  • 5–10 minučių intensyviai masažuokite tašką plaštakoje, kur suauga didžiojo ir rodomojo piršto kaulai. Kaip ir česnako atveju, čia taip pat galioja veidrodžio principas: jeigu skaudantis dantis yra dešinėje žandikaulio pusėje, masažuoti derėtų kairiąją plaštaką, ir atvirkščiai.
  • Jei yra galimybė, pridėkite prie skruosto ką nors šalto – dviem trims minutėms.

     SVARBU!

  • Skaudančio danties negalima šildyti. Dėl to uždegimas gali dar paūmėti.
  • Taip pat negalima gerti aspirino: šis vaistas silpnai malšina skausmą, o skystina kraują, tad pagaliau atsisėdus į odontologo kėdę gali prasidėti kraujoplūdis.
  • Netinka ir antibiotikai – jie gali iškreipti simptomus ir neleisti gydytojui tiksliai nustatyti problemos.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.