Visi svarbiausi buitinės įrangos prietaisai nėra amžini. Dėl intensyvios eksploatacijos anksčiau ar vėliau pasipila gedimai – arba užtenka ir vieno, ir prietaisą tenka keisti nauju.

Kaip savomis rankomis žudome buitinę įrangą

Namai Naudinga

Visi svarbiausi buitinės įrangos prietaisai nėra amžini. Dėl intensyvios eksploatacijos anksčiau ar vėliau pasipila gedimai – arba užtenka ir vieno, ir prietaisą tenka keisti nauju.

Į tokias išlaidas žvelgiame filosofiškai, nes juk negyvensi nevarstydamas šaldytuvo durų, o kai tas išleidžia paskutinį kvapą, negyvensi ir be jo. Toks požiūris visiškai suprantamas, bet tenka pripažinti ir tai, jog retai tesusimąstome, ar tinkamai prižiūrime buitinius prietaisus. Juk nuo to, kaip elgiamės su jais šiandien, priklauso, kaip jie mums tarnaus rytoj.

Specialistų patarimas šiuo klausimu vienareikšmis: atsikratykite blogų naudojimo įpročių, ir jūsų buitinės technikos gyvenimas pailgės keleriais metais.

Skalbyklė. Liaukitės palikinėję drabužių kišenėse monetas, sagas ir panašius daiktus. Jos gali pažeisti skalbyklės būgną ar įsprūsti kur nors tarpelyje arba tarp detalių ir užstrigs visas mechanizmas. Tokio neapdairumo pasekmė gali būti labai brangus remontas. O pinigus reikia taupyti – taip pat ir smulkiuosius.

Šaldiklis. Kas tiesa, tai ne melas: pilnas šaldytuvo šaldiklis funkcionuoja efektyviau nei tuščias. Bet kas per daug, tai jau nesveika. Perkrovus šaldiklį galima užblokuoti ventiliacijos angas, sutrukdyti šaltam orui patekti į jo vidų, taip perkrauti šaldytuvo kondensatorių. Prietaisas, aišku, stengsis, dirbs. Kol perdegs.

Vėl skalbyklė. Pagunda prikimšti skalbyklę iki angos kraštų labai didelė – atrodo, jog taip ir neskalbtų drabužių krūvos atsikratysime, ir laiko bei elektros sutaupysime. Tačiau pasiduoti tai pagundai didelė klaida. Perkrauta skalbyklė reiškia dideles perkrovas jos mechanizmui. Galiausiai ima klibėti guoliai, išsibalansuoja būgnas ir ilgainiui neišsiverčiama be meistro.

Orkaitė. Jeigu gaminame maistą, jis būtinai turi išbėgti, pratekėti, ištikšti – tai visiškai natūralu. Tačiau viską, kas ištykšta orkaitėje, būtina tučtuojau išvalyti, antraip gali būti pažeistos kaitinimo spiralės. Nenorite po kiekvieno valgio gaminimo klūpoti prie orkaitės? Ką nors kepdami įdėkite į apatinę lentynėlę folija išklotas orkaitės groteles – paskui apvarvėjusią foliją galėsite tiesiog išmesti.

Viryklė. Liaukitės valę dujinės viryklės degiklius visokiais putojančiais valikliais. Pirmiausia, tokios priemonės gali paskatinti koroziją. Antra, valikliai gali užkimšti degiklių angas, ir nebegalėsite jų uždegti ar bent jau ne iš pirmo karto, o uždegti liepsnos silpniau, nei turėtų. Nepatingėkite pavartyti savo viryklės instrukciją – gamintojai paprastai pataria, kuo geriausia valyti jų prietaisą.

Keraminė kaitlentė. Ant tokios jokiu būdu negalima dėti ketaus puodų, keptuvių bei kitų rykų. Jų dugnas būna šiurkštus, taigi gali lengvai subraižyti lygutėlį kaitlentės paviršių. Jokių ketaus indų, jei tie nepadengti specialia danga! O ir šiaip, kad ir kokius indus naudotumėte, pasistenkite netempti jų per keraminę kaitlentę, bet gražiai nukelti.

Indaplovė. Indaplovės ir aštrūs daiktai nedraugauja – pagaliau įsikalkite tai į galvą. Jeigu jokiu būdu netinka rankomis plauti peiliai, bent sudėkite juos į stalo įrankiams skirtą krepšelį ašmenimis į viršų, kad jie nebraižytų lentynų. Indaplovių lentynos paprastai būna padengtos vinilu. Pažeisite jį, ir po vinilu esantis metalas ims rūdyti, rūdys – tepti indus, kol galiausiai išvis būsite priversti pirkti naują indaplovę.

Džiovyklė. Jeigu turite tokį prietaisą, tai ir tinkamai juo rūpinkitės – išvalykite susikaupusius pūkus bei siūlelius po kiekvieno ciklo. To nedarant, prietaiso efektyvumas gali drastiškai sumažėti. Be to, nevalytą džiovyklę pavojinga naudoti, mat kraštutiniais atvejais gali kilti net gaisras.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *