Mūsų prosenelės skalbė drabužius šaltų upių vandenyse, mūsų močiutės turėjo šildyti vandenį, kad rankomis išskalbtų patalynę, o mes jau turime skalbimo mašinas, kurios leidžia sutaupyti šiek tiek laiko įdomesnėms veikloms.

Kaip atsikratyti pridususio kvapo skalbimo mašinoje?

Namai Naudinga

Mūsų prosenelės skalbė drabužius šaltų upių vandenyse, mūsų močiutės turėjo šildyti vandenį, kad rankomis išskalbtų patalynę, o mes jau turime skalbimo mašinas, kurios leidžia sutaupyti šiek tiek laiko įdomesnėms veikloms.

Daugelis žmonių skalbimo mašiną sieja su švara, gaiva ir maloniu kvapu. Mes perkame brangius skalbimo, skalavimo ir kitus specialius ploviklius, kad sustiprintume ką tik išplautų skalbinių kvapą. Tačiau kartais ne tik senų, bet ir neseniai įsigytų skalbimo mašinų savininkai pastebi, kad jų buitinė technika ima skleisti nemalonų kvapą.

Ši problema turėtų būti nedelsiant išspręsta, kitaip drabužiai, kuriuos skalbiate skalbimo mašinoje skleidžiančioje blogus kvapus, kvepės ne gaiviai ir švariai, o nuotekomis ar atliekomis.

Kodėl skalbimo mašina staiga ima skleisti kvapą, kurio negalima pavadinti maloniu? Ar įmanoma jį pašalinti namų sąlygomis? Kokios yra efektyviausios liaudies priemonės, pašalinančios blogus kvapus iš skalbimo mašinos? Kokių prevencinių priemonių reikėtų imtis, kad būtų ateityje išvengta puvimo, pelėsinių kvapų ir drėgmės?

Šiandien aptarsime šiuos ir daugelį kitų svarbių klausimų, susijusių su šia subtilia tema.

Kodėl skalbimo mašinoje atsirado nemalonus kvapas?

Yra daug įvairių veiksnių, kurie gali sukelti blogą jūsų skalbimo mašinos kvapą. Pažvelkime į dažniausiai pasitaikančias puvimo, drėgnumo ar pelėsių kvapų priežastis. Viena iš labiausiai paplitusių nemalonių skalbimo mašinų kvapų priežasčių – sandariai uždarote dureles iškart po skalbimo. Jūsų skalbyklė neturi laiko išdžiūti, nes uždaras liukas neleidžia garuoti drėgmei.

Drėgmė ir šiukšlės ant guminio durelių sandariklio ne tik iššaukia nemalonų kvapą, bet ir gali užauginti juodą pelėsį. Jei jo laiku nepašalinti, jis sugadins gumą ir jūsų skalbimo mašinai reikės pakeisti sandariklį.

Nemalonus kvapas skalbimo mašinoje taip pat gali atsirasti dėl nešvarių skalbinių laikymo būgne. Jei po naudojimo neišdžiovinsite mašinos ir iš karto primesite nešvarių skalbinių į būgną, sukursite idealią aplinką aktyviam pelėsių, grybelių ir kt. augimui.

Kita blogo kvapo atsiradimo skalbimo mašinoje priežastis yra apnašos iš šiukšlių, ploviklių likučių, pūkų, vandens priemaišų ir kt. ant vamzdinio elektrinio šildytuvo (TEN). Jei skalbyklės nenaudojate labai dažnai arba skalbiate drabužius žemoje temperatūroje, tada kaitinimo elementas pradeda skleisti nemalonų kvapą.

Kartais skalbimo mašinoje nemalonus kvapas atsiranda pakeitus ploviklį, skalavimo priemonę ar dėl šių ploviklių pertekliaus.

Nešvarus skalbimo priemonių stalčius, ploviklių kanalas ar nutekėjimo filtras taip pat gali sukelti nemalonius kvapus.

Jei skalbimo mašinoje nuolat lieka šiek tiek vandens, tai anksčiau ar vėliau jis pridusta ir skleidžia atitinkamą kvapą. Dažniausiai tai atsitinka, jei pertraukose tarp skalbimų liukas yra sandariai uždarytas.

Sena skalbimo mašina gali sukelti nemalonų kvapą ir vandens išleidimo žarnos. Valymo priemonių likučiai ir šiukšlės, laikui bėgant prilipę prie nutekėjimo žarnos sienelių, sukelia blogus kvapus.

Liaudiškos priemonės, skirtos skalbimo mašinoje atsikratyti nemalonių kvapų.

Universalios priemonės padės atsikratyti skalbimo mašinos supuvusio kvapo, pelėsių ar drėgmės kvapo namų sąlygomis.

Nepamirškite, kad skalbimas, norint atsikratyti nemalonių kvapų, ir skalbimo mašinos valymas atliekamas be skalbinių!

Jūsų dėmesiui pristatome efektyviausius ir populiariausius metodus.

Actas

Stalo actą galima pagrįstai vadinti viena populiariausių, ekonomiškiausių ir labai efektyvių liaudies vaistų kovai su nemaloniais kvapais, kuriuos skleidžia jūsų skalbimo mašina. Laikantis rekomendacijų ir proporcijų, šis būdas yra visiškai saugus ir neturi įtakos normaliam skalbimo mašinos veikimui.

Norėdami išvalyti skalbimo mašiną ir atsikratyti blogo kvapo, į skalbimo priemonių dėklą supilkite 100–110 ml (maždaug pusę stiklinės) acto, tada nustatykite maksimalią temperatūrą ir pasirinkite ilgą skalbimo režimą. Baigę skalbti, nepamirškite atskirų skalbimo mašinos dalių nuvalyti senu dantų šepetėliu ar kempine> Po to nusausinkite svaria servetėle.

Išvalę skalbimo mašiną, neuždarykite durelių, o palikite jas kelias valandas atidarytas, kad aitrus ir nemalonus stalo acto kvapas spėtų išnykti.

Soda

 

Kepimo soda, kurią daugelis namų šeimininkių naudoja valydami indus nuo užsispyrusių riebalų likučius, taip pat padės atsikratyti ir pelėsių ar puvimo kvapais. Veikdama kaip abrazyvas, soda puikiai nuvalo įvairias nuosėdas ant skalbimo mašinos paviršių.

Norėdami išvalyti skalbimo mašiną ir atsikratyti blogų kvapų, sumaišykite lygiomis dalimis sodą su paprastu vandeniu. Paruoštą mišinį švelniai užtepkite ant būgno, ploviklių dozatoriaus, guminės durelių tarpinės ir kitų skalbimo mašinos vietų, kur dažniausiai atsiranda pelėsis.

Praėjus 30 – 35 minutėms po mišinio užtepimo, nuvalykite kempine. Naudokite tik minkštas kempines, nes metalinės ar kietos kempinės gali subraižyti skalbimo mašiną.

Sunkiai pasiekiamoms vietoms valyti rekomenduojama naudoti medvilninius tamponus ar nereikalingus dantų šepetėlius. Baigę valyti, įjunkite greitą skalbimą ir pasirinkite žemos temperatūros nustatymą, kad pašalintumėte sodos likučius.

Citrinų rūgštis

Jei jums reikia atsikratyti skalbimo mašinoje kvapo, kuris atsirado dėl miltelių, prilipusių prie skalbimo mašinos sienelių, arba ant kaitinimo elemento, tuomet naudokite citrinos rūgštį.

Ji puikiai nuvalo apnašas ir kovoja su blogais kvapais.

Norėdami išvalyti skalbimo mašiną šia efektyvia ir ekonomiška medžiaga, į skalbimo mašinos būgną ar skalbimo priemonės dėklą turite supilti 100-200 g (0,5-1 stiklinės) citrinos rūgšties. Pasirinkite ilgiausią skalbimo ciklą ir nustatykite aukštą temperatūrą (80–90 laipsnių Celsijaus).

Kai skalbimas bus baigtas, nedelsdami atidarykite skalbimo mašiną ir atidžiai patikrinkite guminį sandariklį. Jei ant jo yra nuosėdų, paimkite drėgną skudurėlį ir švelniai nuvalykite.

Chloras

Įvairūs balikliai ir kiti produktai, kurių sudėtyje yra chloro, padės atsikratyti pelėsių sporų ir nemalonių kvapų. Į skalbimo mašinos būgną supilkite 100 ml chloro ploviklio ir pradėkite 30 minučių skalbimo ciklą 80–90 laipsnių Celsijaus temperatūroje.

Taip pat galite išvalyti skalbyklę ir atsikratyti nemalonaus kvapo naudodami citrinos rūgšties ir baliklio mišinį. Bet tai galima daryti ne dažniau kaip 2 – 3 kartus per mėnesį, kitaip rūgštis gali pažeisti gumines dalis.

Į skalbimo priemonės stalčių supilkite 1 puodelį (180-200 g) citrinos rūgšties ir tiesiai į skalbimo mašinos būgną 1 puodelį baliklio. Pasirinkite ilgą skalbimą ir temperatūros nustatymą nuo 60 iki 90 laipsnių Celsijaus.

Vario sulfatas

„Mėlynasis akmenėlis“ valo skalbimo mašiną nuo purvo ir pelėsių bei puikiai pašalina nemalonius kvapus. Nepamirškite, kad vario sulfatas yra kaustinė medžiaga, todėl su juo reikia dirbti labai atsargiai.

Apsaugokite rankas guminėmis pirštinėmis ir atskieskite 30 g vario sulfato granulių 1 litre paprasto vandens. Mišiniu nuvalykite skalbimo mašinos vidų ir palikite parai, tada pasirinkite ilgiausią skalbimą maksimalioje temperatūroje.

Baigę skalbti, naudokite minkštą kempinę, kad kruopščiai išvalytumėte skalbimo mašiną, ir nuvalykite ją drėgna šluoste.

Oksalo (rūgštynių) rūgštis

Oksalo rūgštis, kuri ne blogiau už cheminius antibakterinius preparatus kovoja su nemaloniu kvapu, turi būti pilama tiesiai į būgną. Po to nustatykite 30 minučių plovimą aukštoje temperatūroje (80–90 laipsnių Celsijaus).

Kaip išvengti nemalonių kvapų susidarymo skalbimo mašinoje?

Kad jūsų skalbimo mašina veiktų normaliai ir netaptų blogų kvapų šaltiniu, turite laikytis paprastų šio tipo buitinių prietaisų naudojimo taisyklių.

✔ Nepamirškite palikti praviras dureles bent kelioms valandoms po kiekvieno skalbimo, kad skalbimo mašina spėtų išdžiūti. Po kiekvieno skalbimo mašinos naudojimo nuvalykite guminį durelių sandariklį, nes po plovimo jo raukšlėse labai dažnai lieka vandens ir mažų šiukšlių.

✔ Prieš skalbdami atidžiai patikrinkite kišenes. Neplaukite drabužių su trupiniais, servetėlėmis, abonementais, maisto, popieriaus likučiais ir pan. kišenėse.

✔ Nelaikykite nešvarių skalbinių skalbimo mašinos būgne, nes didelė drėgmė sukuria idealią aplinką daugintis įvairiems mikrobams, grybeliams ir kt. Nešvarius skalbinius reikėtų laikyti specialiame krepšelyje, kuris neužims daug vietos jūsų namuose, tačiau padės išvengti nemalonių skalbimo mašinų kvapų.

✔ Pirkite kokybiškų skalbinių ploviklių, kondicionierių, skalavimo priemonių ir kt. Plovikliai, kurių kokybė netinkama, kaupiasi ant skalbimo mašinos sienų ir laikui bėgant jie pradeda kvepėti ne kvapais, o kažkuo labai nemaloniu, supuvusiu ir gličiu.

✔ Supilkite tik reikiamą ploviklio kiekį į specialų dėklą. Jei naudojate per daug miltelių, skalavimo priemonių ir pan., jos nepilnai išsiskalauja ir lieka mašinoje.

Jums patinka naudoti didelius miltelių kiekius su muilu ir tirštais skalavimo skysčiais? Tada būtinai įtraukite papildomą skalavimą.

✔ Nepamirškite vieną ar du kartus per mėnesį skalbimo priemonių stalčių nuplauti šiltu vandeniu, kitaip milteliai, audinių minkštikliai, skalavimo priemonės ir kt. ant sienelių paliks plėvelę, ant kurios laikui bėgant galima pastebėti pelėsio pėdsakus. Jei nestebėsite šios skalbyklės dalies švaros, artimiausiu metu susidursite kanalo skalbimo priemonėms tiekti užteršimu. Tada padės tik mechaninis valymas, kuris turėtų būti patikėtas kvalifikuotam specialistui.

✔ Laiku pakeiskite vandens išleidimo žarną ir vieną ar du kartus per pusmetį valykite drenažo filtrą. Pastarasis, užkirsdamas kelią kanalizacijos užsikimšimui, gaudo monetas, sagas, pūkus, siūlus ir kitas šiukšles. Jei nuotekų filtras nebus laiku išvalytas, jame esančios šiukšlės ne tik pradės pūti ir skleis nemalonų kvapą, bet ir apsunkins arba visai neleis pašalinti vandens iš skalbimo mašinos.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

1 thought on “Kaip atsikratyti pridususio kvapo skalbimo mašinoje?

  1. Būna specialūs valikliai skalgimo mašinos būgnui arba nukalkinimo priemonės. Reikia dažniau panaudoti ir nebus jokių kvapų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *