eat bread

Kada valgyti duoną ir kodėl

Sveikata

Laikas mūsų gyvenime labai svarbus. Jis būna tinkamas ir netinkamas praktiškai viskam, ką darome. Pavyzdžiui, yra laikas miegoti. Ir yra laikas pietauti. O dabar dar paaiškėjo, kad yra tinkamas laikas vartoti angliavandenius.

Prieš, po ar per?

Ginčai, sveika ar vis dėlto nelabai valgyti duoną, ypač baltą, vyksta jau labai seniai. Tačiau jiems gali padaryti galą neseniai atlikto tyrimo rezultatai. Pagal juos tai, sveika ar ne valgyti duoną, priklauso nuo vieno vienintelio dalyko: laiko.

Pasirodo, kai angliavandeniai į organizmą patenka mums bebaigiant valgyti, tai yra paprastas, bet patikimas būdas palaikyti stabilų cukraus kiekį kraujyje. Kaip visiems žinoma, tai labai svarbu diabeto profilaktikai bei bendrai sveikatos būklei, ką jau kalbėti apie naudą kovojant su antsvoriu.

Amerikiečiai medžiagų apykaitos specialistai savo tyrimą sumanė matydami trūkumą mokslinių duomenų apie tai, kaip gliukozės kiekį kraujyje veikia įprasto valgio ir angliavandenių valgymo laiko skirtumas. Taigi jie surinko 16 vidutinio amžiaus savanorių, sergančių II tipo diabetu, kad jie tris dienas valgytų tą patį maistą, susidedantį iš baltymų, daržovių ir angliavandenių. Eksperimento esmė buvo tai, kad skirtingomis dienomis būdavo valgoma pagal skirtingą grafiką:

  • Angliavandeniai, po 10 minučių – baltymai ir daržovės.
  • Baltymai ir daržovės, po 10 minučių – angliavandeniai.
  • Baltymai, daržovės ir angliavandeniai – viskas vienu metu.

Kiekvienam tyrimo dalyviui buvo matuojamas cukraus kiekis kraujyje prieš pat valgį, o paskui – kiekvienas 30 minučių po valgio ir taip tris valandas iš eilės. Tų matavimų rezultatai apstulbino pačius mokslininkus.

Atradimas ne tik diabetikams

Paaiškėjo, kad tuo atveju, kai savanoriai angliavandenius pasiliko valgio pabaigai, cukraus kiekis jų kraujyje buvo 53,8 procento žemesnis negu valgant angliavandenius prieš visą kitą maistą, ir 40,4 procento žemesnis nei tuomet, kai viskas valgoma sykiu.

Tai reiškia, kad laikas, kai valgome angliavandenius ir visą kitą maistą, yra nepaprastai svarbus mūsų gliukozės kiekiui.

Tyrėjai taip pat pastebėjo, kad, savanoriams pasilikus angliavandenius valgio pabaigai, insulino lygis irgi buvo pastebimai mažesnis. Insulinas būtinas gliukozės metabolizmui, taigi tapo aišku, kad, valgant angliavandenius paskutinius, insulino organizmui reikia mažiau. Kadangi II tipo cukrinis diabetas reiškia, jog organizmas negali tinkamai panaudoti insulino, kad tas paskirstytų gliukozę po ląsteles, diabetu sergantys žmonės turi vartoti vaistus cukraus kiekiui kraujyje po valgio sumažinti. O amerikiečių mokslininkų atradimas suteikia viltį, jog, pakoregavus dietą – tai yra perkėlus angliavandenius į valgio pabaigą, – galima būtų sumažinti reikiamų vartoti vaistų, įskaitant ir insuliną, dozę. Taip pat tikėtina, kad tokia mitybos schema naudinga ir ne diabetikams, nes gali padėti išvengti antsvorio – juk papildomus kilogramus irgi lemia didesnis insulino kiekis.

Nors dar reikalingi tolesni tyrimai, atrodo, kad mokslininkams pavyko padaryti atradimą, iš kurio naudos galime turėti mes visi.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.