Kur didžiosios metų šventės, ten ir mišrainės, o kur pastarosios – ten ir majonezas. Būtent šis padažas gardina tiek daržovių, tiek mėsos ar kiaušinių patiekalus ir jiems suteikia ypatingo, tradiciško skonio.

Jo didenybė majonezas: kur slypi skonio paslaptis ir ar įmanoma jį atkartoti namuose?

Namai Receptai

Kur didžiosios metų šventės, ten ir mišrainės, o kur pastarosios – ten ir majonezas. Būtent šis padažas gardina tiek daržovių, tiek mėsos ar kiaušinių patiekalus ir jiems suteikia ypatingo, tradiciško skonio.

Tiesa, įgudę namų šeimininkai žino, kad turint laiko ir tinkamų produktų, galima naudoti ne tik pirktinį, o ir naminį majonezą. Tačiau ką verta žinoti, kad eksperimentai virtuvėje, maišant šį kiaušinių šedevrą, nevirstų patiekalus apkartinančia klaida?

Naminis majonezas pasiduoda skonių variacijai

Nors skeptikai majonezą dažnai demonizuoja ir įnirtingai siūlo šį padažą maišyti su sveikesnėmis alternatyvomis, pavyzdžiui natūraliu jogurtu ar liesa grietine, skaniam maistui neabejingi gurmanai patikins – galima visko tik su saiku. Ypač, kai renkantis produktus dėmesys krypsta ne tik į kainą, bet ir sudėtį. Vis dėlto, tiems, kurie nori pačio saugiausio ir savo skonį atitinkančio pagardo, majonezą bent kartą gyvenime rekomenduojama pamėginti gamintis patiems.

Kulinarai neleis sumeluoti, jog gaminant majonezą namuose, labai svarbu keletas taisyklių: naudoti pasterizuotus, šviežius kiaušinius, rinktis kokybišką rapsų ar saulėgrąžų aliejų, padažo gamybos metu intensyviai darbuotis plaktuvu ar rankine šluotele, gaminamos konsistencijos nekaitinti, o pagaminus laikyti tik šaldytuve ir suvartoti per 3-5 dienas.

Kuo naminis majonezas traukia mėgstančius eksperimentuoti? O gi tuo, jog jį išsukus galima „sužaisti“ skirtingais skoniais: dalį gardinti šviežiomis petražolėmis, krapais ar svogūnų laiškais, kitai daliai – išspausti skiltelę česnako arba panaudoti kitus mėgstamus prieskonius bei žoleles.

Naminis majonezas

Jums reikės:

  • 450 g rapsų aliejaus
  • 150 g alyvuogių aliejaus
  • 4 kiaušinių trynių
  • 10 g aštrių garstyčių
  • 50 g grūdėtų garstyčių
  • 15 g obuolių arba baltojo vyno acto
  • Žiupsnelio druskos
  • 6 valg. šaukštų kambario temperatūros vandens.

Gaminimas:

Kiaušinius išplakti su aštriomis ir grūdėtomis garstyčiomis. Plakant iš lėto pilti aliejų. Supylus visą aliejų, sudėti likusius ingredientus ir dar kartą viską perplakti. Pagamintą majonezą rekomenduojama bent 1 valandą palaikyti šaldytuve. Prieš vartojimą galima gardinti žolelėmis  ir kitais priedais pagal kiekvieno skonį.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.