Dauguma mūsų bent kartą gyvenime esame susidūrę su kojų raumenų spazmais.

Jei naktimis lanko mėšlungis

Naudinga Sveikata

Dauguma mūsų bent kartą gyvenime esame susidūrę su kojų raumenų spazmais.

Mėšlungis – itin nemalonus reiškinys, bet, deja, labai dažnas. Ir jo priežasčių gali būti be galo daug, pradedant nuovargiu ir baigiant naudingų mikroelementų stygiumi. Bet ką gi daryti, kai mėšlungis vargina kiekvieną mielą naktį?!

Jeigu naktiniai kojų raumenų spazmai – nuolatinis reiškinys, o prieš juos kamavo kojų skausmas, tinimas ar tiesiog sunkumas galūnėse, tai gali būti prasidedančios venų varikozės simptomas.

Taip pat mėšlungis gali būti ženklas, kad organizmui trūksta tokių svarbių medžiagų kaip kalcis ir kalis. Arba jį sukelia plokščiapėdystė. Tokiu atveju norint atsikratyti mėšlungio prireiks specialios avalynės ir vidpadžių, reguliaraus pėdų masažo.

Kai organizmui stinga vitaminų ir mikroelementų, būtina peržiūrėti savo valgiaraštį ir įtraukt į jį daugiau tokių produktų kaip varškė, kietų rūšių sūris, bananai, ankštinės daržovės, obuoliai, džiovinti abrikosai ir pan. Nepakenks ir vitaminų kursas.

Gali būti, kad naktimis mėšlungis kojas traukia dėl nepatogios pozos, dėl kurios užtirpsta raumenys. Tokiu atveju vienintelė priemonė – skubiai atsigulti patogiau ir pamasažuoti spazmo sutrauktą raumenį. Taip pat gali būti, kad naktinių mėšlungio „seansų“ priežastis yra kofeino ir nikotino perteklius organizme, tad vertėtų pamąstyti apie perdien išgeriamos kavos bei surūkomo tabako sumažinimą.

Beje, neigiamai raumenims gali atsiliepti ir cukraus perteklius.

Tačiau rimčiausios galimos kojų mėšlungio priežastys – ligos: epilepsija, smegenų navikas, eklampsija, spazmofilija, taip pat užslėptos traumos, uždegimai ir infekcijos, nepastebėti neurologiniai negalavimai.

Bet kuriuo atveju: jeigu naktimis jus dažnai kamuoja kojų raumenų mėšlungis, būtina pasikonsultuoti su gydytojais. Tikrai taip, ne su vienu gydytoju, o, geriausia, trimis – endokrinologu, flebologu ir neurologu.

     Naudinga

Kaip palengvinti sau kančias, jei naktimis kamuoja mėšlungis?

• Įžnybkite skaudamą vietą arba įdurkite su adata – tik ne iki kraujo.

• Įtrinkite koją šildomuoju tepalu (galima ir garstyčių aliejumi).

• Pamasažuokite spazmo sutrauktą raumenį.

• Dvi savaites padus kasdien trinkite citrinų sultimis.

• Moterims mėšlungio priežastimi gali tapti ir bateliai aukšta pakulne, tad stenkitės jais avėti kuo rečiau, be to, rinkitės avalynę kiek žemesne pakulne.

• Prieš miegą pamankštinkite kojas: atsigulę ištieskite kojas ir užlenkite pirštus į save (poza, priešinga balerinos) – galite padėti sau rankomis.

• Atsistokite ant grindų (žinoma, jei tik galite) ir visą svorį perkelkite ant tos kojos, kurią sutraukė mėšlungis.

• Prie skaudamos kojos dėkite šaltį.

• Eidami miegoti, pasidėkite po kojomis pagalvėlę-ritinėlį; tai ir puiki varikozės profilaktika.

• Prieš miegą pakiškite kojas po drungnu vandeniu.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.