Kolumnėja – įspūdingas gesnerijinių šeimai priklausantis svyrantis kambarinis augalas. Daugelis šią gėlę dar vadina kambarine orchidėja, nors su šiuo atogrąžų augalu ji nieko bendra neturi.

Gražiausias vijoklinis augalas

Gėlės ir augalai Namai

Kolumnėja – įspūdingas gesnerijinių šeimai priklausantis svyrantis kambarinis augalas. Daugelis šią gėlę dar vadina kambarine orchidėja, nors su šiuo atogrąžų augalu ji nieko bendra neturi.

Gamtoje kolumnėjos auga ant medžių ir laikomos epifitais. Iš visų vijoklinių augalų retas kuris prilygsta jai grožiu ir originalumu. Kaip ir visos gražuolės, šios taip pat gana kaprizingos. Joms reikalingos tam tikros sąlygos.

Temperatūra. Vasarą optimali kambario temperatūra – 18–20 laipsnių, ramybės periodu rudenį, kai formuojasi žiediniai pumpurai, ją būtina sumažinti iki 10–12 laipsnių šilumos. Ramybės periodas trunka 45–50 dienų. Jam pasibaigus gėlė pernešama į patalpą, kurios temperatūra jai įprasta. Vienas iš signalų, kad baigėsi ramybės periodas, – pasirodę pumpurai (0,5 cm).

Apšvietimas. Kolumnėjos mėgsta gerą apšvietimą, tačiau nuo tiesioginių saulės spindulių reikia pridengti. Šviesa turi būti išsklaidyta.

COLUMNEA / RACHENREBE

Laistymas ir oro drėgmė. Kolumnėjos labai jautriai reaguoja į kalkingą vandenį. Tai jos didžiausias kaprizas. Todėl jai rekomenduojama naudoti tik filtruotą vandenį. Vasarą laistoma gausiai, žiemą – mažai, ramybės periodu – labai mažai. Vanduo užsistovėti negali. Oro drėgmei gėlė taip pat jautri – esant sausam orui ima džiūti ir kristi lapai, augalas gali net nustoti žydėti. Todėl jį reguliariai reikia purkšti, ypač vasarą karštu oru.

Tręšimas. Kolumnėjoms trąšų nelabai reikia. Tačiau pasirodžius pumpurams jas vis dėlto naudinga patręšti mineralinėmis trąšomis su kaliu ir fosforu. Tinka ir universalios trąšos kambariniams augalams, tačiau jų normą reikia sumažinti perpus. Tręšiama kas savaitę.

Persodinimas. Persodinama pasibaigus žydėjimui. Prieš tai būtina apgenėti. Substratas tinka ir universalus, tačiau jame negali būti kalkių. Galima jį pasidaryti patiems iš dalies velėninės, dalies lapinės žemių, pusė dalies durpių ir po ketvirtadalį smulkintų kiminų, medžio anglies ir smėlio. Vazonas turi būti negilus ir platus.

Dauginimas. Kolumnėjos dauginamos auginiais. Juos galima įšaknyti nugenėtus. Geriausia juos sodinti vasaros viduryje. 10–15 centimetrų auginiai susodinami po 8–10 į vieną vazoną, kad susidarytų vešlus krūmelis. Auginiai gerai įsišaknija smėlio ir durpių mišinio (lygiomis dalimis). Procesas trunka 3–4 savaites.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.