Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje pristatyta nauja Lietuvai dar nežinoma sporto šaka - Piklbolas.

Gimnazijoje pristatyta nauja sporto šaka – Piklbolas

Sportas

Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje pristatyta nauja Lietuvai dar nežinoma sporto šaka – Piklbolas.

Ją į Panevėžį atvežė buvęs panevėžietis Svajūnas Masilionis, šiuo metu gyvenantis JAV.
“Galbūt ateityje ši sporto šaka taps olimpine ir mūsų gimnazija augins jos profesionalus. O dabar šios sporto šakos pagalba mūsų auklėtiniai galės vystyti greitį, jėgą, reakciją bei kitas fizines savybes“, – sakė Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos direktorė Jūratė Pauliukienė.

Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje pristatyta nauja Lietuvai dar nežinoma sporto šaka - Piklbolas.
JAV lietuvių bendruomenės pirmininkas sporto reikalams Svajūnas Masilionis džiaugėsi galėdamas šią naują sporto šaką pristatyti savo gimtajame Panevėžyje ir puikioje sportininkų kalvėje – Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje.
„Ši sporto šaka gimė 1965 metais JAV Vašingtono valstijoje. Jo ištakos badmintono žaidime. Šiuo metu šios sporto šakos federacijos vienija penkiasdešimt pasaulio valstybių. Europoje ji populiariausia Ispanijoje, Čekijoje, Skandinavijos šalyse ir kaimyninėje Lenkijoje. Šiais metais įkurta ir Lietuvos Piklbolo federacija“, – sakė S. Masilionis.
Šios sporto šakos entuziastai tikisi, kad Piklbolas greit prigis ir Lietuvoje, nes jis nereikalauja didelių investicijų, prieinamas plačiosioms masėms. Jį žaisti gali šeimos, vaikai bei brandaus amžiaus žmonės. Piklbolą galima žaisti krepšinio aikštelėje ir teniso korte, ir visur, kur yra lygus paviršius.
Sporto ekspertai teigia, kad jau po keleto olimpiadų ši sporto šaka bus parodomoji, o gal net ir oficiali žaidynių programos dalis.
S. Masilionio teigimu jau po metų ar pusantrų tikimasi Lietuvoje surengti atvirą Lietuvos Piklbolo čempionatą.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.