Kiekvienas patyręs daržininkas turi savo pomidorų auginimo metodiką, tačiau galbūt ne kiekvienais metais patenkintas derliumi. Ką tokiu atveju daryti?

Gero pomidorų derliaus!

Sodas

Kiekvienas patyręs daržininkas turi savo pomidorų auginimo metodiką, tačiau galbūt ne kiekvienais metais patenkintas derliumi. Ką tokiu atveju daryti?

Purškimas

Pomidorų derlių galima padidinti augalus nupurškus silpnu boro rūgšties tirpalu antro ir trečio žiedyno žydėjimo metu. Boras padeda formuotis žiedadulkėms, megztis ir augti vaisiams. Taip pat stimuliuoja naujų augimo taškų formavimąsi, cukraus kaupimąsi vaisiuose. Ši procedūra derlių padidina 20 procentų. Receptas: 10 g boro rūgšties miltelių ištirpinama 10 litrų vandens.

Užtenka nupurkšti 1–2 kartus.

Papurtymas

Pomidorai yra savidulkiai augalai. Atvirame ore natūraliai lengvai apsidulkina vėjo padedami arba tai padaro bitės. O šiltnamiuose augantiems pomidorams reikia padėti, nes nėra reikiamų sąlygų. Tai daryti nėra sudėtinga – kartą per kelias dienas pajudinti žiedynus. Patyrę augintojai tuoj po šios procedūros rekomenduoja palaistyti žemę ir po 1,5–2 valandų pravėdinti šiltnamį.

Pagelbės kryptys

Šiltnamyje pomidorus rekomenduojama auginti juosta nuo rytinės iki vakarinės pusės. Taip kiekvienas krūmas maksimaliai apšviečiamas saulės: gerai šildomas rytais ir dieną. Vadinasi, pailgėja šviesioji dienos dalis ir gaunamas gausesnis derlius. Todėl, jeigu yra galimybė, šiltnamius reikia statyti pagal minėtas kryptis.

Kaupimas ir mulčiavimas

Tikriausiai visiems žinoma taisyklė – kuo stipresnės ir geriau išsivysčiusios šaknys, tuo augalas geriau aprūpinamas maistinėmis medžiagomis ir subrandina didesnius vaisius. Šaknis stiprina kaupimas ir mulčiavimas. Kaupti reikia laiku – šaknų augimo metu. Jos auga ne nuolat, o tam tikrais periodais: iš pradžių pasodinus, vėliau augimas sustoja, nes aktyviai auga antžeminė dalis. Po to šaknų augimas vėl suaktyvėja ir tęsiasi iki žydėjimo bei vaisių mezgimo pradžios. Pasibaigus šiam periodui šaknys vėl pristoja augusios.

Apie kaupimo laiką praneša patys augalai. Reikia atkreipti dėmesį į stiebą: jeigu prie pat žemės ant jo pasirodo iškilimai, panašūs į spuogelius, vadinasi, metas apkaupti pirmą kartą (būtinai drėgna žeme, ne sausa). O kai jie prie pat žemės iš žalios spalvos nusidažo melsvai, tai daroma antrą kartą. Laiku ir tinkamai kaupiant, pomidorai užaugina tvirtą šaknų sistemą, maksimaliai aprūpinančią augalus maistinėmis medžiagomis.

Mulčiavimo nauda įsitikino jau ne vienas augintojas. Po apsauginiu mulčio sluoksniu nesusidaro pluta, ilgiau išsilaiko drėgmė, nepažeidžiama dirvos struktūra, netarpsta piktžolės ir laistant neapsinuogina šaknys. Skaičiuojama, kad mulčiuojant vieno pomidoro krūmelio derlius padidėja 25–30 procentų. Mulčiuoti galima šienu, šiaudais, kompostu, pjuvenomis, senais laikraščiais, šėku, medžių žieve, spygliais, durpėmis.

Sava žemė

Kai kurie daržininkai pastebėjo, kad pomidorai mėgsta tarpti iš rudenį surinktų ir susmulkintų pomidorų stiebų paruoštos žemės. Po daigų šaknimis dar padedama po mažą šviežią žuvelę. Taip auginamų pomidorų derlius padidėja 50 procentų.

Šoninių šakelių ir lapų šalinimas

Kad nesutankėtų pomidorų krūmeliai, iš lapų pažastų šalinami šoniniai ūgliai. Tada augalas nebeeikvoja jėgų ir maistinių medžiagų nereikalingai masei. Kad minėti ūgliai neataugtų, juos reikia pašalinti nevisiškai, iki stiebo reikia palikti 0,5–1 centimetro ilgio kotelį.

Pomidorų lapai šalinami derėjimo metu. Tai daroma norint nukreipti maistingas medžiagas į žiedynus ir vaisius. Be to, apatiniai lapai gali tapti infekcijos priežastimi. Maždaug nuo birželio vidurio kiekvieną savaitę nuskinami 1–3 apatiniai lapai iki pirmojo žiedyno. Tada krūmeliai geriau vėdinsis ir neeikvos maistinių medžiagų veltui. Kiek lapų pašalinti, sprendžia pats augintojas, tačiau reikia vadovautis viena taisykle, kuri padės orientuotis: kol žiedyne neužsimezgė visi vaisiai, virš jo negalima šalinti nė vieno lapo. Jie šalinami sausu oru, geriausiai ryte, kad žaizda spėtų užsitraukti ir pro ją nepatektų infekcija. Taip pat po šios procedūros nerekomenduojama augalų laistyti.

Tręšimas per lapus

Daugelis klysta manydami, kad pomidorų tręšti per lapus nereikia. Purškiant antžeminę dalį mikroelementų tirpalu galima anksčiau sulaukti derliaus, sustiprinti augalus. Tai daroma kas 7–9 dienas vakarais. Tręšimui tinka karbamidas (10 litrų vandens ir šaukštelis preparato), kalio salietra arba kalio monofosfatas (10 litrų vandens ir šaukštelis trąšų), kalcio salietra (10 litrų vandens ir šaukštelis priemonės), taip pat mišinys iš litro išrūgų, 20 lašų jodo ir 10 litrų vandens.

Tręšiant per lapus augalas greičiau pasisavina maisto medžiagas.

Desertas vaisiams

Dar viena augintojų klaida – tręšimas vaisių formavimosi ir nokimo metu. Tręšti reikia aktyvaus augimo metu. Kai vaisiai formuojasi, rekomenduojamas kitoks „maitinimas“ – vaisių skoniui pagerinti.

Pelenai. Ant šlapios žemės aplink pomidorus beriami sausi pelenai – 3–4 šaukštai kvadratiniam metrui. Procedūra kartojama kas dvi savaitės. Pelenai vaisiams suteikia daugiau saldumo.

Mineralų kokteilis. 2 litrai pelenų užpilami 5 litrais verdančio vandens. Kai skystis atvėsta, pripilama vandens, kad bendra masė būtų 10 litrų, įberiama 10 g boro rūgšties miltelių ir įlašinama 10 mililitrų jodo. Mišinys laikomas apie parą. Jis praskiedžiamas 10 kartų. Po kiekvienu krūmu pilama po litrą.

Mielės. Į trilitrinį įdedama 100 g mielių ir 0,5 stiklinės cukraus. Iki viršaus užpilama nusistovėjusiu šiltu vandeniu ir pastatoma į šiltą vietą rūgti. Tirpalas ruošiamas iš stiklinės raugalo ir 10 litrų vandens. Vienam augalui pilama po litrą.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *