Ar žinojote, kad balti grybai stiprina širdį, o gelsvieji piengrybiai ir voveraitės – imunitetą?

Geriausias vaistas yra… grybas

Namai Sveikata

Ar žinojote, kad balti grybai stiprina širdį, o gelsvieji piengrybiai ir voveraitės – imunitetą?

Kas galėjo pagalvoti, kad grybus ne tik smagu rinkti ir gardu paskui visą žiemą valgyti. Pasirodo, jie dar yra ir puikus būdas rudenį pastiprinti organizmą.

Egzistuoja net gydymo grybais metodas, vadinamas fungoterapija. Savaime suprantama, jis tinkamas tik žmonėms, pažįstantiems grybus, išmanantiems, kaip juos ruošti, ir žinantiems, kas yra botulizmas.

Baravykai – jėga!

Baltieji grybai laikomi visų grybų karalystės čempionais pagal juose esančių baltymų kiekį. Kilograme džiovintų grybų yra daugiau proteinų nei tiek pat sveriančioje jautienos atraižoje, bet riebalų beveik nerasta.

Tačiau prieš iškeisdami sultingą kepsnį į porciją troškintų grybukų, atminkite, ką šiuo klausimu sako dietologai. O sako jie štai ką: baltieji grybai – kaprizingas patiekalas ir labai savarankiškas. Tad jei susigundote pasimėgauti abiem patiekalais iš karto, turėkite omenyje, jog mėsos baltymai mėgsta konfliktuoti su grybų. Ir viskas gali baigtis revoliucija skrandyje.

Visi žinome, kad grybų virškinimo procesas ir taip ilgas, o krakmolas jį dar labiau stabdo. Todėl bulvės irgi nėra pats tinkamiausias garnyras grybukams.

Baltuosiuose grybuose esantys baltymai geriausiai pasisavinami su vadinamaisiais lėtaisiais angliavandeniais, tokiais, kaip neapdoroti ryžiai. Tai optimalus grybų patiekalo variantas mūsų skrandžiui.

Taip pat baltuosiuose grybuose labai daug vadinamojo širdies vitamino PP – nikotino rūgšties. Kardiologai teigia, kad širdininkams sveika valgyti tokių grybų sriubą, nes ji stiprina miokardo sieneles.

Dar baltuosiuose grybuose gausu geležies, todėl grikių košė su grybais gali būti nepakeičiama anemijos profilaktikos priemone.

Be visko, kas jau paminėta, šie grybai turtingi cinko, jodo, vario ir vitamino B1, arba, trumpai tariant, elementų, būtinų imunitetui palaikyti.

Grūzdai nuo tuberkuliozės

Gelsvieji piengrybiai, vadinami grūzdais, – puikiausi iš rudeninių grybų. Šviesūs, traškūs ir švarūs, tiek sūdyti, tiek troškinti grietinėje. Be to, unikalūs grybų karalijos atstovai, mat aprūpina mūsų organizmą naudingomis bakterijomis ir yra bene vienintelis ne gyvulinės kilmės „saulėtojo“ vitamino D šaltinis (be saulės, mes šį vitaminą dar gauname iš pieno produktų ir menkės kepenų).

Mirkyti su prieskoniais grūzdai laikomi viena iš geriausių inkstų akmenligės profilaktikos priemonių: šiuose grybuose esančios biologiškai aktyvios medžiagos neleidžia susidaryti uratams ir oksalatams.

Taip pat šiuose piengrybiuose yra į antibiotikus panašių medžiagų, neleidžiančių daugintis Kocho lazdelei – tuberkuliozės sukėlėjai, – taip pat stiprinančių bronchų ir plaučių gleivinę. Todėl prasidėjus peršalimo ligų sezonui gerai turėti vieną kitą stiklainį konservuotų grūzdų.

Antibiotikai iš miško

Taip vadinamos voveraitės. Specialistai sako, kad jos stimuliuoja imuninės sistemos organų, pavyzdžiui, blužnies, – darbą, nes šiuose grybuose gausu vitaminų A, B1, B2, taip pat cinko ir seleno.

Buvo atlikti tyrimai, kurie parodė, kad voveraitės naudingos sergantiesiems cukriniu diabetu: jose esantys fermentai aktyvina pažeistų kasos ląstelių atkūrimo mechanizmą.

Tačiau dietologai įspėja, kad, nepaisant visko, sergantiesiems pankreatitu ar kitomis ūmiomis virškinimo organų uždegimų formomis, padauginti voveraičių nederėtų. Kad ir koks „stebuklingas“, tai vis dėlto grybas, – vadinasi, sunkiai virškinamas.

Naudinga žinoti

Kam grybai atneš daugiau žalos negu naudos?

  • Vaikams iki 6 metų – jiems nevertėtų duoti valgyti jokių grybų.
  • Sergantiesiems sunkių formų ūmiais virškinimo sistemos uždegimais (gastritais, opomis, pankreatitu, kepenų ligomis).
  • Esant polinkiui į vidurių užkietėjimą ar priešingai, nereikėtų valgyti sūdytų ir keptų grybų.
  • Stenkitės nerinkti senų, peraugusių grybų – jų kepurėlėse ir koteliuose, net jei jie ir sveikutėliai, yra mažiau baltymų bei vitaminų, užtat daug sunkiųjų metalų druskų.

     Įdomus faktas

Voveraitės – vienintelis grybas, nekaupiantis radioaktyviųjų medžiagų, priešingai – šalinantis iš organizmo radionuklidus.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *