Augalų persodinimas turi didelės įtakos jų tolesnei vegetacijai, todėl šį svarbų darbą reikia atlikti taisyklingai.

Gėlių persodinimas. Ką reikėtų daryti kitaip ir kodėl?

Gėlės ir augalai Namai

Augalų persodinimas turi didelės įtakos jų tolesnei vegetacijai, todėl šį svarbų darbą reikia atlikti taisyklingai.

Persodinama iškart parsinešus iš parduotuvės. Ką tik nusipirktų ir parsineštų namo augalų negalima iškart persodinti. Dėl pasikeitusios oro temperatūros, drėgmės ir apšvietimo intensyvumo jie patiria stresą. Pirmiausia reikia leisti augalui apsiprasti kelias dienas, dar geriau netgi porą savaičių, naujoje vietoje.

Persodinama bet kuriuo sezonu. Geriausiai prigyja pavasarį, aktyvaus augimo periodu, persodinti augalai. Todėl tokius darbus ir pirkinius derėtų atidėti šiam sezonui. Žiemą žydinčias gėles patariama persodinti rudenį.

Nelaistomi prieš persodinimą. Prieš persodinimą augalus reikia laistyti tris keturias dienas, kad prikauptų drėgmės. Tada jie lengviau prigyja, patiria mažesnį stresą. Jeigu augalai sodinami į neglazūruotus vazonus, prieš procedūrą šiuos indus reikia užmerkti kelioms valandoms į vandenį – tokie vazonai sutraukia drėgmę, tad jeigu nebus prisisotinę, sugers iš substrato.

Augalas traukiamas už stiebo. Augalo iš seno vazono negalima išimti traukiant už stiebo. Tai viena dažniausių klaidų, ypač kai vazonas gausiai priaugęs šaknų ir augalą sunku išimti. Tokiu atveju palei vazono kraštą įkišama mentelė ir apsukama aplinkui kaip imant pyragą iš formos. Tada vazonas apverčiamas prilaikant augalą ir pastuksenama į dugną.

Išėmus augalą rekomenduojama padraskyti žemės gumulą su šaknimis, pašalinti dalį arba visas žemes, priklausomai nuo augalo rūšies. Tai stimuliuoja augimą. Tada į naujo vazono dugną pakloti drenažinių medžiagų sluoksnį, truputį žemių ir ant jų pastatyti augalą. Į tarpus pripilti žemių, kad augalas tvirtai stovėtų, ir palaistyti.

Persodinti augalai padedami į saulėtą vietą. Tai taip pat viena iš dažniausių klaidų, dėl kurių rimtai nukenčia augalai. Persodintų augalų porą dienų negalima laikyti saulėtoje vietoje. Žemė turi būti drėgna, bet ne šlapia. Jeigu nulinko lapeliai, stinga drėgmės, jeigu pagelto – jos per daug.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.