Kai kurie saldainiai egzistuoja jau dešimtmečius, tačiau retas žinome, kodėl jie buvo pavadinti būtent taip, o ne kitaip.

Gabalėlis saldžiosios istorijos

Įvairenybės Pasaulis

Kai kurie saldainiai egzistuoja jau dešimtmečius, tačiau retas žinome, kodėl jie buvo pavadinti būtent taip, o ne kitaip.

Kit Kat“. Šiuos šokoladukus 1935 metais pagamino britų kompanija „Rowntree’s Chocolate Crisp“, tačiau dabartinį savo pavadinimą jie gavo tik 1937-aisiais, kai buvo pradėti reklamuoti kaip „Kit Kat Chocolate Crisp“. Deja, niekas dabar nebegali paaiškinti, iš kur tiksliai atsirado toks pavadinimas, tačiau, manoma, jis gali būti susijęs su garsiuoju 3-iojo dešimtmečio džiazo klubu „Kit Cat Club“ Londono Vest Ende. Ilgą laiką tai buvo populiariausia pasilinksminimų vieta mieste.

Naktinis klubas savo ruožtu buvo pavadintas pagal „Kit-Cat Club“ – politinę draugiją, susibūrusią XVIII a. pradžioje ir pavadinta žmogaus, kurio tavernoje rinkdavosi draugijos nariai, – Kristoferio Ketlingo (Christopher Catling, pravarde Kit Cat) garbei. Trumpai tariant, kaip šokoladukui, gana solidi istorija.

Toblerone“. Pirmasis toks šokoladukas buvo parduotas 1908 metais. Pieniško šokolado, karamelės, migdolų ir medaus mišinys buvo suformuotas taip, kad primintų Materhorno kalną Alpėse, Šveicarijos ir Italijos pasienyje. Arba piramidę iš šokėjų, kokiomis lankytojus linksmindavo „Folies Bergeres“ kabaretas – viskas priklauso nuo to, kuri versija jums labiau patinka.

Gali atrodyti, jog šokoladuko pavadinimas skamba beprasmiškai, bet turbūt persigalvosite sužinoję, kad jį sugalvojo šveicaras šokoladininkas Teodoras Tobleris. Taigi „Toblerone“ yra jo pavardės ir itališko deserto torrone iš tąsios karamelės su medumi, cukrumi ir riešutais, įkvėpusio saldumynų kūrėją, pavadinimo derinys.

Milky Way“. Atsiradusio 1923 metais šokoladuko receptą ir kartu jo pavadinimą įkvėpė populiarus to meto pieno kokteilis. Gamintojai norėjo, kad „Milky Way“ – beje, pirmasis istorijoje šokoladukas su įdaru, – atkartotų kultinio gėrimo skonį bei tekstūrą.

Snickers“. Skaičiuojantys savo istoriją nuo 1930 metų šokoladukai buvo antrasis toks kompanijos „Mars“ gaminys po „Milky Way“. Amerikietis verslo magnatas Franklinas Marsas naujuosius saldainius pavadino savo žmonos mylimiausio lenktyninio žirgo garbei. Tragiška, kad žirgas nugaišo iki snikerių debiuto rinkoje likus dviem mėnesiams.

Twix“. Net jei ir nėra tiksliai žinoma, iš kur atsirado kai kurių šokoladukų pavadinimai, galima bent nuspėti, kas galėjo juos įkvėpti. Tačiau „Twix“ atsiradimą gaubia tikrų tikriausia paslaptis.

Produktas atsirado 1967 metais Jungtinėje Karalystėje ir pirmosiose reklamos kampanijose, skirtose britų bei amerikiečių rinkoms, būdavo pabrėžiamas žodis „mix“ – tai yra, kelių ingredientų „mišinys“. Taigi gali būti, kad „Twix“ yra žodžių – „mix“, „twin“ (nes šokoladukas juk dvigubas) ir „stix“ (kadangi saldainiai lazdelės formos) smagus junginys.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.