Agurklės pas mus nėra populiarios, nors jos ir prieskoninis, ir vaistinis, ir medingas augalas, ir jeigu vėlai rudenį darže pasėsite agurklių, pavasarį tai bus bene pirmasis maistui tinkamas žalumynas.

Agurkais kvepiantis augalas

Gėlės ir augalai Sodas

Agurklės pas mus nėra populiarios, nors jos ir prieskoninis, ir vaistinis, ir medingas augalas, ir jeigu vėlai rudenį darže pasėsite agurklių, pavasarį tai bus bene pirmasis maistui tinkamas žalumynas.

Agurkais kvepiančių jaunų lapelių galėsite berti į salotas, šaltibarščius, jais skaninti padažus ar gaiviuosius gėrimus. Puošnūs mėlyni žvaigždės formos augalo žiedai tinka dėti į desertus ar patiekalams papuošti. O tie, kurie neturi daržo, agurklių gali auginti virtuvėje – vazone ant palangės.

Agurklių tėvynė – Mažoji Azija, Pietų Europa, Šiaurės Amerika. Vaistinės agurklės dabar auginamos visose Europos šalyse ir JAV, dažniausiai individualiuose daržuose. Šis šalčiui atsparus vienmetis augalas gali užaugti iki 70 centimetrų. Jo mėsingas ir šakotas stiebas bei elipsės formos lapai padengti šiurkščiais plaukeliais. Kabantys ant ilgų kotelių agurklių žiedai yra mėlyni, bet žydėdami gali įgauti rausvą ar violetinį atspalvį.

Šie augalai gali augti ir sode, šiek tiek pavėsyje, ir darže. Jie dirvai nėra reiklūs, bet tinkamiausias nerūgštus priesmėlio arba priemolio dirvožemis. Kadangi agurklės atsparios šalnoms, jas galima sėti ir rudenį, ir anksti pavasarį. Sėklos yra daigios dvejus trejus metus, tačiau trečiaisiais metais jų daigumas sumažėja apie 25 procentus. Jeigu sėjama rudenį, sėklos beriamos į maždaug penkių centimetrų gylio griovelius, pavasarį – į dviejų trijų centimetrų gylį. Vienam kvadratiniam metrui reikia maždaug šešių gramų sėklų. Jos sudygsta per dvi savaites. Norint per vasarą turėti jaunų agurklių lapų, sėjama kas 15–18 dienų. Kad lapai būtų švelnesnio skonio, agurklės auginamos pusiau pavėsyje.

Kai agurklės turi tris keturis lapus, juos jau galima skinti ir vartoti. Lapai ir žiedai skinami iki pat didesnių šalnų, todėl šviežių agurkais kvepiančių augalų galima turėti ir vėlyvą rudenį.

     Faktai

  • Garsusis Antikinės Graikijos gydytojas Hipokratas tvirtino, kad vartodami vaistinės agurklės lapus žmonės pralinksmėja, išsivaduoja iš melancholijos.
  • Senovės Romos kariams prieš mūšį į maistą įberdavo agurklių lapų ir žiedų, kad jie sustiprintų dvasią ir ištvermę, pažadintų drąsą.
  • Iš hektaro žydinčių agurklių bitės prineša apie 200 kg medaus.
  • Šis prieskoninis augalas turtingas vitaminų, lapuose yra kalio druskų, cukraus, taninų, saponinų, vitamino C, karoteno, eterinio aliejaus, silicio, eterinių ir dervinių rūgščių.
  • Agurklių lapų ir žiedų arbata geriama gripo ir peršalimo ligų simptomams palengvinti, sergant bronchitu, podagra, inkstų uždegimu, esant širdies veiklos nepakankamumui.
  • Iš agurklių sėklų spaudžiamame aliejuje gausu omega 3 ir omega 6 rūgščių.
  • Agurklės gana plačiai vartojamos homeopatijoje.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.