Kad būtų minkšta ir sultinga, reikia mokėti gerai pagaminti netgi kokybiškiausią mėsą, ką jau kalbėti apie seno gyvulio.

9 būdai mėsai suminkštinti

Naudinga Receptai

Kad būtų minkšta ir sultinga, reikia mokėti gerai pagaminti netgi kokybiškiausią mėsą, ką jau kalbėti apie seno gyvulio.

Yra keli būdai, padėsiantys mėsai tapti sultingai, minkštai ir gardesnei. Be abejo, iš senos mėsos su stemplėmis gero kepsnio neiškepsite, tačiau tinkamai apdoroję galėsite pasigaminti kitokį karštą patiekalą.

Garstyčios

Jos tinka bet kokiai mėsai, jai suteikia puikų aromatą ir skonį. Garstyčiomis galima aptepti mėsos gabaliuką ir palikti valandai, tada nuplauti ir kepti. Jeigu planuojate kepti karbonadą, mėsą supjaustykite, išmuškite ir ištepkite garstyčiomis. Pamarinuokite 15 minučių ir kepkite. Netgi mėsą guliašui galima pamarinuoti su garstyčiomis: prieš supjaustant visą gabalą arba jau supjaustytus mažus gabaliukus sumaišyti. Galima kepti dvejopai – su šiuo marinatu arba prieš kepant jį nuplauti.

Stiprieji gėrimai

Įpylus stikliuką degtinės į ragu arba troškinius mėsa tampa minkštesnė. Alkoholis išgaruoja, todėl tokius patiekalus drąsiai gali valgyti netgi sėsiantieji prie vairo.

Druska

Ne druska, bet tiksliau – tinkamas jos naudojimas šiuo atveju gali padėti. Taisyklės paprastos: mėsa sūdoma gaminimo pabaigoje arba prieš patiekiant; druskos beriama nedaug. Mėsa savaime sūri, tad naudinga atminti, kad kilogramui mėsos reikia tik šaukštelio druskos! Jeigu mėgstate sūriau, galima šiek tiek daugiau.

Rūgštis

Įvairi rūgšti terpė gerokai suminkština mėsą. Tačiau ir šiuo atveju reikia saiko, pavyzdžiui, nenaudoti acto. Vietoj jo verčiau rinktis citrinos sultis, bet ir šių nedaug. Mėsą taip pat galima marinuoti gazuotu mineraliniu vandeniu.

Rūgštelės galima įdėti ir į troškinamą mėsą. Su užduotimi šiuo atveju puikiai susidoros citrinos skiltelė arba pomidorai. Ant kepamos orkaitėje mėsos galima uždėti pomidorų griežinėlių, o kepant keptuvėje į riebalus įdėta citrinos skiltelė ne tik suminkštins mėsą, bet ir suteiks jai gerą skonį, kepsnys bus švelnesnis.

Svogūnų sultys

Ne veltui į marinuojamus šašlykus būtina dėti svogūnų. Jų paprastai imama nedaug ir supjaustoma žiedais. Tačiau reikia daryti ne taip. Svogūnai turi būti smulkiai supjaustomi arba sumalami mėsmale, arba sutarkuojami. Tada tyrė sumaišoma su mėsa ir paliekama porai valandų. Nuo svogūnų atsiras sulčių, tad daugiau jokio marinato nebereikės. Galima įberti pipirų ir kitokių mėgstamų prieskonių.

Jeigu vis dėlto svogūnus norite supjaustyti žiedais, taip ir padarykite. Kilogramui mėsos imkite 5 mažus svogūnus. Mėsą susluoksniuokite su svogūnų žiedais bei prieskoniais ir paslėkite. Jokio skysčio nereikia.

Rūgštymas

Kietą mėsą galima pamirkyti kopūstų rūgštyme. Jeigu marinuojate didelį mėsos gabalą, prieš tai jį įpjaukite keliose vietose, kad suminkštėtų ir vidus.

Krakmolas

Mėsą taip pat galima pamirkyti vandens ir krakmolo mišinyje. Tinkamiausias kukurūzų, bet galima naudoti ir bulvių. Kepant taip pamarinuotą mėsą susidaro gardi traški plutelė.

Kinų būdas

Kinai mėsą rekomenduoja marinuoti sojų padaže. Jis suteiks įdomų prieskonį ir suminkštins. Į sojų padažą gerai įdėti kukurūzų krakmolo ir įpilti taurelę stipraus alkoholinio gėrimo. Marinuojama ilgai, geriausia per naktį.

Sultinga virta mėsa

Kad virta mėsa būtų sultinga, ją reikia dėti į verdantį vandenį. Galima įdėti šiek tiek cukraus ir virti ant silpnos kaitros. Druskos beriama likus 20–30 minučių iki gaminimo pabaigos.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *