Vasarą prasidėjus didesniems karščiams ir namuose neturint kondicionieriaus išsimiegoti kokybiškai gali būti nelengva.

4 žingsniai padėsiantys geriau išsimiegoti karštą vasarą

Sveikata

Vasarą prasidėjus didesniems karščiams ir namuose neturint kondicionieriaus išsimiegoti kokybiškai gali būti nelengva.

Atrodo, jog alinantis karštis prasiskverbia net pro miegamojo sienas, tampa sudėtinga atgauti per dieną prarastas jėgas. Kaip pasiruošti miegui, kokias priemones rinktis ir kaip pagerinti miego kokybę karštuoju metų laiku dalinasi natūralių audinių specialistė ir vilnos gaminių kūrėjų „Flokati” atstovė Žydrūnė Ragelė.

Dienos metu – pakankamas vandens kiekis

Dienos eigoje nepamirškite gerti daug gryno vandens. Vasarą prakaituojame žymiai daugiau, tad ir vandens kiekis atitinkamai turėtų būti didesnis. Vis tik venkite įvairių vaisvandenių su pridėtiniais skoniais.
Tačiau būtina atkreipti dėmesį, jog prieš miegą daug vandens gerti nereikėtų – taip išvengsite kėlimosi į tualetą naktį bei veido patinimo ryte.

Pižama – tik iš natūralių medžiagų

Šiltuoju metų laiku reikėtų rinktis natūralių pluoštų: medvilnės, lino, bambuko ar vilnos pižamas. Visos šios medžiagos padės sureguliuoti tinkamą kūno temperatūrą, todėl išvengsite perkaitimo. Ypatingą dėmesį reikėtų skirti lengvoms pižamoms su vilna, kuri yra itin pralaidi orui ir geba sugerti bei išgarinti prakaitą iki septynių kartų geriau nei medvilnė.

Dėmesys patalynės oro pralaidumui

Nemaža dalis šalies gyventojų vis dar renkasi patalynę užpildytą plunksnomis, pūkais arba vata, kurios prastai praleidžia orą. Dėl to išsimiegoti šiltuoju metų laiku tampa vis sunkiau. Vasaros sezonu nepamainoma tampa natūralaus audinio patalynė.

Sintetines antklodes reikėtų keisti į lengvas vilnones. Jos padės išvengti perkaitimo, užtikrins reikiamą oro cirkuliaciją ir efektyviai išgarins drėgmę bei nemalonius kvapus. Vilnonė patalynė visuomet liks sausa, todėl joje nesiveis dulkių erkutės ar kiti nepageidaujami mikroorganizmai.

Rekomenduojama vilnonių antklodžių neslėpti po užvalkalais, kurie gali slopinti gerąsias jos savybes, mažinti oro pralaidumą. Jeigu esate jautresni vilnos pluoštui, ieškokite patalynės su vilna ir medvilne, o jeigu norite vilkti – vasarai rinkitės lino arba medvilnės užvalkalus.

Gaivinantis dušas ir tinkama kambario temperatūra

Prieš eidami miegoti atsigaivinkite po drungno vandens srove. Vanduo neturėtų būti ledinis, nes kūnas reaguodamas į staigius temperatūrų pokyčius gali sureaguoti atvirkščiai – trumpai atvėsite, tačiau vėliau kūno šiluma tik dar labiau suintensyvės.

Vasaros metu, miegamojo temperatūra neturėtų viršyti 22 laipsnių temperatūros. Namuose neturint kondicionierių ar ventiliatorių, bent valandą iki miego laiko praverkite kambario langus. Viena iš dažnai daromų klaidų: dienos metu paliekami praviri langai, to daryti nereikėtų, nes į kambarį patenka ne gaivus, bet karštas oras, todėl kambario vėdinimui tinkamesnis vakaras.

„Be visų išvardintų priemonių, ar tai būtų karšta vasara ar šalta žiema, turime susikurti paprastus, bet efektyvius miego ritualus – eiti miegoti kasdien tuo pačiu metu ir stengtis tai daryti ne vėliau nei 22 ar 24 valandą. Prieš miegą vietoje naršymo telefone ar televizoriaus žiūrėjimo, geriau perskaitykite kelis knygos puslapius. Taip pat nepamirškite vakare užtraukti užuolaidų ar roletų, kad rytinė saulė nepažadintų jūsų anksčiau laiko“, – patarimais dalijosi Žydrūnė Ragelė.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

1 thought on “4 žingsniai padėsiantys geriau išsimiegoti karštą vasarą

  1. Daug daug įtakos daro drabužiai, su kuriais miegame.. Man labiausiai tinka šilkiniai naktiniai, daug metų miegu tik su tokiais, dėkoja ir oda, ir organizmas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *