Nesvarbu, koks metų ar paros laikas ir nuotaika – skanaus deserto norisi visada. Tačiau kasdien valgydami miltinius ir daug cukraus turinčius patiekalus galime prisišaukti įvairių negalavimų. Todėl gaminant desertus vertėtų atkreipti dėmesį į jų sudėtį. Specialistai pataria, kuo pakeisti įprastus kepinių ingredientus, kad mėgstami patiekalai būtų sveikesni, bet tokie pat gardūs.

Sveiki desertai – misija įmanoma!

Receptai Sveikata

Nesvarbu, koks metų ar paros laikas ir nuotaika – skanaus deserto norisi visada. Tačiau kasdien valgydami miltinius ir daug cukraus turinčius patiekalus galime prisišaukti įvairių negalavimų. Todėl gaminant desertus vertėtų atkreipti dėmesį į jų sudėtį. Specialistai pataria, kuo pakeisti įprastus kepinių ingredientus, kad mėgstami patiekalai būtų sveikesni, bet tokie pat gardūs.

Linų ir ispaninių šalavijų sėklos vietoj kiaušinio

Daugelis saldžių kepinių neįsivaizduojami be kiaušinių, nes jie sujungia skirtingus produktus į vientisą masę. Tačiau kiaušinius, kaip ir daugelį kitų ingredientų, galima pakeisti augaliniais produktais. Ne vieną kiaušinio alternatyvą galima pasiskolinti iš šiuolaikinės veganų virtuvės.

Veganai vietoj kiaušinio desertuose dažniausiai naudoja ispaninių šalavijų arba linų sėklas. Jos ne tik sujungia produktus, bet ir suteikia kepiniams švelnų riešutų skonį. Be to, praturtina patiekalą skaidulomis, omega-3 riebiosiomis rūgštimis ir kitomis naudingomis medžiagomis.

Vieną kiaušinį pakeisite trimis valgomaisiais šaukštais ispaninių šalavijų arba linų sėklų. Tačiau prieš jas naudodami leiskite sėkloms išbrinkti trečdalyje stiklinės vandens. Palikite jas brinkti maždaug 15 minučių, kol sėklų konsistencija su vandeniu primins baltymus. Tokia kiaušinio alternatyva tinkamiausia kepant sausainius, blynus, keksiukus, vaflius ar duoną.

Sviestą pakeiskite avokadu

Avokadas žinomas daugeliui sveikuolių – jis valgomas vienas, puikai dera salotose, iš jo gaminami padažai, juo gardinami sumuštiniai. Šis vaisius puikiai dera ir saldžiuose kepiniuose.

Avokadas konditerijoje laikomas sveikesne sviesto, pagaminto iš gyvulinių riebalų, alternatyva, nes jame yra net 35 procentai augalinių riebalų, padedančių palaikyti gerą žarnyno mikroflorą. Be to, jis praturtina desertus baltymais, angliavandeniais, vitaminais ir kitomis naudingomis medžiagomis, nepakeisdamas patiekalo skonio.

Natūralus saldiklis – bananai

Turbūt nerastume geresnio natūralaus cukraus pakaitalo nei bananai. Jie ne tik pasaldina kepinius, bet ir suteikia jiems savito skonio bei aromato. Be to, bananai yra puikus skaidulų šaltinis, todėl mažina pilvo pūtimą ir padeda kontroliuoti apetitą.

Norint natūraliai pasaldinti desertus, rekomenduojama naudoti gerai prinokusius bananus, nes jie turi sukaupę daugiausia cukraus. Skaičiuojama, kad 100 gramų sunokusių bananų yra 13,5 gramo cukraus. Šių vaisių cukruose yra daug gliukozės, o ji lengviau pasisavinama ir greičiau suteikia energijos nei pridėtinis cukrus. Be to, natūrali gliukozė nesukelia nuovargio jausmo jai išsiskaidžius.

Raw Organic Bunch of Bananas Ready to Eat

Pupelės „suriša“ taip pat kaip miltai

Iš pirmo žvilgsnio nepamainomą produktą kepiniuose – miltus – galima pakeisti pupelėmis arba avinžirniais. Šių ankštinių daržovių masė padeda „surišti“ visus deserto ingredientus. Tokia miltų alternatyva itin daug turi skaidulų ir baltymų, bet neturi gliuteno, todėl tinka ir netoleruojantiesiems kvietinių produktų.

Pupelės ir avinžirniai tinkamiausi drėgnuose šokoladiniuose kepiniuose, pavyzdžiui, šokoladainyje, angliškai vadinamame „brownie“. Svečiai net neįtars, kad pyrage vietoj miltų naudojote pupeles ar avinžirnius, nes jie yra neutralaus skonio. Norint išgauti geriausią pupelių konsistenciją reikėtų jas naudoti vos tik išvirtas. Sutrintų vėliau masė nebebūna tokia vientisa ir puri.

Graikiškas jogurtas vietoj grietinės

Nors graikiškas jogurtas turi mažiau riebalų nei grietinė, jų užtenka, kad pridėtų reikalingos tirštos konsistencijos kepiniams. Šis jogurtas gali būti naudojamas ne tik kaip grietinės, bet ir kitų riebalų – grietinėlės, aliejaus, sviesto – alternatyva.

Graikiškame jogurte esančios gyvosios jogurto bakterijos gerina virškinimą, o dėl baltymų gausos jis neretai pavadinamas supermaistu. Šio jogurto galima drąsiai įmaišyti į visus tešlos gaminius, iš jo ruošiami net ir gaivieji gėrimai. Tas be galo universalus produktas tikrai nesugadins ruošiamų desertų skonio.

Susiję straipsniai


Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.